Skocz do zawartości

Zdjęcie

Związek z osobą niepełnosprawną

związek niepełnosprawny miłość

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Obcy

Obcy

Administrator

• Administrator
  • 1319 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 12 January 2012 - 16:11

Związek z taką osobą to duża odpowiedzialność. I swego rodzaju obciążenie i pozbawienie siebie pewnych rzeczy na cały okres związku. Czy byli byście w stanie związać się na stałe z taką osobą? Miłość aż po grób? Czy raczej zbyt cenicie sobie swą niezależność i nie chcecie się uwiązywać?
  • 0

I'm Not Like A Boss, I Am The Boss

#2 Myś

Myś

Andrut

• Oczekujący
  • PipPipPip
  • 1176 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 12 January 2012 - 16:19

Z pewnością trudno by było no ale każda taka osoba zasługuje na miłość więc myślę, że dałoby jakoś radę ;)
  • 0
KOLOROWA ; >
__
`Czarno-biały film
Zamiast kolorowych marzeń.

#3 Obcy

Obcy

Administrator

• Administrator
  • 1319 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 12 January 2012 - 17:01

ale każda taka osoba

Wnioskuję, że był by to związek raczej z litości niż z miłości ?
  • 0

I'm Not Like A Boss, I Am The Boss

#4 Myś

Myś

Andrut

• Oczekujący
  • PipPipPip
  • 1176 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 12 January 2012 - 17:07

Źle to zabrzmiało..nie chodzi o to czy ta osoba jest niepełnosprawna czy zdrowa..liczy się jej osobowość i to kim jest tak naprawdę.
  • 0
KOLOROWA ; >
__
`Czarno-biały film
Zamiast kolorowych marzeń.

#5 malynaaaaa

malynaaaaa

Andrut

• Użytkownik
  • 1035 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 12 January 2012 - 21:53

Każdy zasługuje na miłość. To czy ktoś jest niepełnosprawny wcale nie ozacza, że trzeba być z nim z litości.. no bez przesady. Miłość to jest miłość i jeśli jest prawdziwa to przetrwa wszystko, każdy problem można rozwiązać razem. Wspierać siebie wzajemnie i być razem w zdrowiu i w chorobie. Pomagać sobie i dawać sobie miłość, to uczucia wynagradza wszystko, każdą troskę i zmartwienie.
  • 2
`Mówią że wulkany drzemią w nas
Po szyje w chmurach, po kolana w oceanach
Ty i ja na zawsze <333!

#6 endorfina.

endorfina.

Użytkownik

• Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 12 January 2012 - 23:51

Czy byli byście związać się na stałe z taką osobą? Miłość aż po grób? Czy raczej zbyt cenicie sobie swą niezależność i nie chcecie się uwiązywać?

chyba zgubiłeś "w stanie" przy czy chcieli byście..
a teraz do rzeczy.
tak, byłabym w stanie się związać z taką osobą,nie widze problemu.
i czemu od razy uwiązywać? miłość to miłość a nie jakieś uwiązanie. nie sądze, że straciłabym niezależność w jakimś innym stopniu niż przy związku ze sprawną osobą.
  • 0
Kiedyś zmierzałam do szczęścia dziś nie wiem sama gdzie biegnę
Bo niebo jest już chyba zbyt odległe

#7 Judy Neko

Judy Neko

Andrut

• Użytkownik
  • 750 postów

Napisano 13 January 2012 - 02:22

Dla osoby prawdziwie zakochanej nie ma znaczenia, czy jego partner jest czy nie jest niepełnosprawny. W miłości nie ma bilansu zysków i strat. To uczucie pokonuje wszelkie bariery.

Mój kolega związał się z niepełnosprawną dziewczyną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, ale są ze sobą szczęśliwi.

Miłość to potężne uczucie, które zwalcza wszelkie bariery. Chyba, że nie jest prawdziwa, a jest tylko zauroczeniem. Wtedy związek z osobą niepełnosprawną byłby nie lada problemem.
  • 0
Do tego, żeby coś wyraźnie zobaczyć, wystarczy często zmiana kąta widzenia.- Saint Exupery.

#8 eXmate

eXmate

Andrut

• Użytkownik
  • 865 postów

Napisano 13 January 2012 - 11:26

Ale żeś pytanie zadał ... wypowiedział bym się nad tym szerzej przy głębszym przemyśleniu ale poprzestanę na "w zależności jaki stopień niepełnosprawności i czego ona konkretnie dotyczy".
  • 0

"Wiem, że nic nie wiem."

#9 T85

T85

Szpieg z krainy Andrutów :D

• V.I.P.
  • 2443 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 07 March 2012 - 23:42

Jak dla mnie nie ma znaczenia czy osoba jest niepełnosprawna. Bo na pewno bym ją zaakceptował taką jaka jest bo przecież ja ją kocham. I nie ma znaczenia to dla mnie i jestem w stanie to zaakceptować, wspierać i jak coś nawet wyrzekać się czegoś aby było dobrze nam razem :)
  • 0

#10 .Lena.

.Lena.

Użytkownik

• Użytkownik
  • 160 postów

Napisano 08 March 2012 - 14:42

Zależy jaka byłaby to niepełnosprawność, jeśli upośledzenie umysłowe na pewno nie, ale fizyczne tak, gdyż wolałabym być z ciepłym, uczciwym i odpowiedzialnym niepełnosprawnym chłopakiem, niż zakochanym w sobie, pustym i sprawnym frajerem...
  • 0

JEZU, UFAM TOBIE.

#11 Melancthe

Melancthe

Użytkownik

• Użytkownik
  • 81 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 10 March 2012 - 20:20

I swego rodzaju obciążenie i pozbawienie siebie pewnych rzeczy na cały okres związku.

Dlaczego tak uważasz? Jak dla mnie równie dużo zyskujemy.

Czy byli byście w stanie związać się na stałe z taką osobą?

Tak, nie widzę w tym nic dziwnego, zwłaszcza jeśli zależałoby mi na tej osobie.

Czy raczej zbyt cenicie sobie swą niezależność i nie chcecie się uwiązywać?

Być z osobą niepełnosprawną nie oznacza, jak to nazwałeś, "uwiązania". A osoby zbytnio kochające niezależność nie powinny się w ogóle z nikim wiązać. Wszak w ZWIĄZKU obie strony muszą iść na kompromis.
  • 0

Dołączona grafika

#12 Gwiazdeczka

Gwiazdeczka

Andrut

• Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 09 April 2012 - 23:24

Związek z taką osobą to duża odpowiedzialność. I swego rodzaju obciążenie i pozbawienie siebie pewnych rzeczy na cały okres związku. Czy byli byście w stanie związać się na stałe z taką osobą? Miłość aż po grób? Czy raczej zbyt cenicie sobie swą niezależność i nie chcecie się uwiązywać?

Na pewno duża odpowiedzialność ale pytanie.. co to ma do tego jeśli kogoś się kocha? Ważne czy jest niepełnosprawny czy nie? Nie, w końcu z miłości z kimś jesteśmy, a nie z wyglądu bądź możliwości.
Na pewno pewnego rodzaju jest to obciążenie, ale od tego miłość jest, aby być z kimś na dobre i na złe. Jeśli taki związek przetrwa, jeśli ktoś jednak zdecyduję się być z taką osobą, to ta miłość jest wielka.
Sądzę, że byłabym w stanie być z taką osobą, miłość nie wybiera.. nie możemy sobie wybrać osób, ona sama przychodzi, nieoczekiwanie i nie obchodzi mnie czy ktoś gadałby jakieś głupoty, liczy się to, że się kochamy, a nie jak to wszystko wygląda.
  • 0

To feel so close to you

#13 Jacqueline

Jacqueline

True blue

• Użytkownik
  • 867 postów

Napisano 14 April 2012 - 11:08

W miłości akceptuje się drugą osobę taką jaka jest. Niezależnie od wszystkiego. Dlatego nie sądze żeby był to dla mnie problem. Naewt jeśli inni dziwnie by na to patrzyli.
  • 0

#14 margot1616

margot1616

Miau

• Użytkownik
  • 1565 postów

Napisano 20 April 2012 - 21:45

Nie można ludzi dzielić na sprawnych i nie. Owszem, przed takim związkiem wiele wyzwań, ale jeśli dwoje ludzi się szczerze pokocha.. to jakie to ma znaczenie?
  • 0

#15 Lexis

Lexis

Użytkownik

• Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 20 April 2012 - 21:52

Według mnie to nie ma znaczenia. W każdym można się zakochać, nigdy nie wiadomo. Z pewnością niosłoby to za sobą nieco komplikacji, ale nie więcej, niż związek z osobą, która ma innego typu problemy. Wszystko da się zrobić jeśli się chce i jeśli się w to wierzy.
  • 0

It is absurd to divide people into good and bad. People are either charming or tedious. - Oscar Wilde.

http://koktajl-kultu...y.blogspot.com/

#16 carolynn

carolynn

Wymiziany Kocur

• V.I.P.
  • 1982 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 02 May 2012 - 14:16

Jeżeli dwie osoby naprawdę się kochają, to fakt niepełnosprawności nie ma żadnego znaczenia. Owszem, będzie się to wiązało z pewnymi wyrzeczeniami ze strony tej drugiej osoby, lecz jeśli się kogoś kocha, to wszystko da się znieść ;)
  • 0

Let me show you the world in my eyes...

#17 Reo-Cooker

Reo-Cooker

Użytkownik

• Użytkownik
  • 98 postów
  • Gadu-Gadu:

Napisano 02 May 2012 - 14:46

Ludzie niepełnosprawni korzystają bardziej z życia (w większości), niż "normalni". Są bardziej uczciwi, bardziej szanują uczucia. No właśnie, pewne wyrzeczenia i tyle.
  • 0

#18 sparqe

sparqe

Użytkownik

• Użytkownik
  • 278 postów

Napisano 06 May 2012 - 12:01

Potrafiłabym pokochać taką osobę, w końcu to, że ktoś jest niepełnosprawny
nie jest jego winą i nie powinno się takich ludzi traktować inaczej. Oczywiście
taki związek byłby ogromną odpowiedzialnością i myślę, że sporym wyzwaniem
Z OBYDWU STRON, ale jeśli się kogoś kocha, to nie stanowiłoby to w niczym przeszkody.
  • 0
Żyje się chwilą, a czas jest tylko przezroczystą perłą wypełnioną oddechem. ♥

#19 Pysk.

Pysk.

Andrut

• Ulubieniec publiki
  • 1098 postów

Napisano 06 May 2012 - 12:16

Myślę, że to tylko takie pieprzenie. Zdrowy człowiek miałby problem pokochać osobę niepełnosprawną, bo jest inna, nie oszukujmy się. I piękne słówka ,,Tak, pokochał(a)bym." są tylko piękne. Tylko trzeba spojrzeć, co bierzemy za niepełnosprawność. Bo np. człowiek chodzący o kulach albo jeżdżący na wózku niby jest inwalidą, ale tak na dobrą sprawę potrafi być pełnosprawny. To otoczenie czyni go niepełnosprawnym, np. nie umożliwiając dojazdu gdzieś na wózku. Gorzej, gdy trafimy na chorobę psychiczną. Wątpię, że pokochacie niepełnosprawnego, który nie wie, kim jesteście. ;]
  • 2
"...Ślicznie! Kobieta kocha mnie bezgranicznie..." :>

#20 sparqe

sparqe

Użytkownik

• Użytkownik
  • 278 postów

Napisano 06 May 2012 - 13:15

Wątpię, że pokochacie niepełnosprawnego, który nie wie, kim jesteście. ;]

Jeśli chodzi o to, to masz rację. Trudno byłoby pokochać taką osobę. Gdy mam na myśli niepełnosprawnego jako np. inwalidę, to wiadomo, można pokochać taką osobę, jeśli jednak chodzi o kogoś psychicznie chorego to wątpię, że jest to możliwe. Nie mówię, że się nie da, ale z pewnością byłoby to bardzo trudne..
  • 0
Żyje się chwilą, a czas jest tylko przezroczystą perłą wypełnioną oddechem. ♥

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: związek, niepełnosprawny, miłość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych