Internet - czy może uzależnić?
21 21

74 postów w tym temacie

Czy internet może doprowadzić do uzależnienia?

Po czym poznać ,że się jest uzależnionym od niego? Jak skutecznie można sobie z tym problemem poradzić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można się uzależnić. Najłatwiej zrobić sobie przerwę kilka dni i jak będzie Cię ciągnęło i skręcało to jesteś uzależniony :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro ktoś bez komputera kilka dni nie wytrzymuje, to znaczy, że jest uzależniony. ;)

Ja tam, na szczęście nie jestem. ;)

Mogliby mi na rok zabrać, i nic by się nie stało. ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ale jak już to trzeba siedzieć na forach, stronach naukowych, a nie grać w gierki.

Dokładnie. Chociaż..kiedyś tam grałam na kurniku :D i mnie to wciągało, ale już nie gram. Znudziło mi się po kilku dniach.

Gdyby nie fora, to spędzałabym 3/4 mniej czasu na kompie niż teraz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

rebellious angel, często mam tak, że jestem zalogowana na którymś z for ale robię co innego. Np. czytam różne ciekawe artykuły na internecie albo układam puzzle w programie JigsawPuzzle. :shy: :shy: :shy: albo na gg rozmawiam z ludzmi;:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chyba jestem uzależniona, od for. Uwielbiam na nich siedzieć i pisać, ale również czytać. [;
Dokładnie ^ tylko nie wiem co te fora w sobie mają ,że tak trzymają mocno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Internet może uzależniać niemal tak samo jak alkohol czy narkotyk.

Ale nie jestem uzależniona i potrafię obejść się bez komputera i bez internetu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Internet uzależnia, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to całe życie można prowadzić w sieci. Ja bym dała radę bez, chociaż na pewno bym tęskniła. Czy jestem uzależniona? Od samego Internetu nie, od ludzi, których tutaj mam, tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ludzi. ja tylko zostajďż˝ w miejscu gdzie sďż˝ ciekawi ludzie.

czy na andriskosie sa ciekawi ludzie? wszelka burza polgadow i polemika najczesiciej konczy sie na jalowym pi***oleniu, ze 'kazdy ma swoje zdanie, ja mam takie, a ty uwazasz inaczej i nara'.

odnosnie internetu - tak, mysle, ze jestem uzalezniony, generalnei od komputera. lubie czatowac na forach, pisac na gg i ewentalnie, nieco rzadziej, popykac sobie w gry komputerowe czy obejrzec film.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czy internet może doprowadzić do uzależnienia?

Po czym poznać ,że się jest uzależnionym od niego? Jak skutecznie można sobie z tym problemem poradzić?

może doprowadzić...

sama masz ponad 4000 postów w nieco ponad rok-siedzisz więc przy kompie długo, i to pewnie nie tylko na tym forum. parę lat temu byłem uzależniony od gierek-wyrosłem, ale przy moim PC i tak siedzie minimum 2h dziennie.

jak sobie poradzić? jakbym wiedział to bym teraz siedział z kolegami poza domem:) ale są dwa skuteczne sposoby, 1) przestań płacić za internet 2)daj się złapać z pirackim oprogramowaniem-gwarancja 100% :D

nigdy nie jest za późno, tu pomoże tylko silna wola... powodzenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiscie, ze mozna. Sama jestem uzalezniona od internetu, a wlasciwie nie tyle od internetu co od gadu-gadu. Pierwsze co robie po przebudzeniu to wlaczam laptopa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Internet może uzależnić i to bardzo. Teraz codziennie korzystam z internetu, a kiedyś mogłam się bez niego obejść. Niedługo się przekonam, czy jestem uzależniona, bo jakiś czas nie będę mieć w domu internetu- przeprowadzam się. Zresztą są jeszcze kafejki internetowe i mogę skorzystać z internetu u znajomych mojej Mamy (na to liczę). Najwięcej czasu spędzam na różnych forach internetowych, w tym najczęściej na jednym komputerowym (zwłaszcza jak coś mi się popsuje) i dwóch wielotematycznych (tym i innym). :]

Nie mogę się też obejść bez radia internetowego, prawie zawsze go słucham, ale nie wiem, czy można to nazwać uzależnieniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak samo jak od telefonu, od internetu można się uzależnić, w sumie to od wszystkiego da się uzależnić.

Ja się nie uważam za osobę uzależnioną, mogę w każdej chwili odstawić laptop na półkę, i nie włączać go przez kilka dni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz
21 21