Skocz do zawartości
Disorder

Codzienna pielęgnacja twarzy

Recommended Posts

Krok po kroku - jak dbacie o skórę twarzy?

Robicie coś więcej niż przemycie wodą?

Zmywacie makijaż? Co potem, kremy, toniki?

Jak to wygląda u was od rana do wieczora?

Uważacie, że jest to istotne, czym umyjemy twarz i czy użyjemy do tego specjalnych kosmetyków?

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja pielęgnacja skóry... Hm, co trochę eksperymentuję z kosmetykami, żeby nie przyzwyczaić skóry :P No ale tak mniej więcej, codziennie rano przemywam twarz pianką oczyszczającą, czasem dodatkowo przemywam ją tonikiem nawilżającym i nakładam jakiś nawilżający krem (choć aktualnie używam raczej tak jakby kremu-żelu "pod makijaż", Nivea Make up starter bodajże), potem wiadomo makijaż. Mam kilka produktów do demakijażu, ale najczęściej korzystam z płynu micelarnego, potem oczyszczam twarz tonikiem (L'Oreal Pure Zone) i podczas kąpieli/prysznica myję twarz żelem z tej samej serii z tą "szczoteczką", w którym się totalnie zakochałam. No i na noc nakładam krem, aktualnie mam jakiś rossmanowski z Isany Isana Med Urea Night Cream  i bardzo dobrze nawilża. 1-2 razy w tygodniu robię peeling i nakładam jakąś maseczkę, najczęściej nawilżającą. Lubię moją cerę, jest bardzo zadbana, nigdy nie sprawiała mi większych problemów. ;)

Uważacie, że jest to istotne, czym umyjemy twarz i czy użyjemy do tego specjalnych kosmetyków?

Wiadomo, że tak. Każdy powinien używać kosmetyków przeznaczonych do jego typu skóry i uważać na składy, niektóre kosmetyki bardzo wysuszają, podrażniają skórę albo zapychają nam pory.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nigdy nie miałam problemów z pryszczami, więc jakichś specjalnych specyfików. Nie maluję się też na co dzień, więc podkłady też stosuję tylko wtedy jak mam zamiar się pomalować. Stosuję peelingi, kremy nawilżające. Do zmywania makijażu (w moim wypadku to tylko tusz) mam tonik z avonu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam problemów z cerą więc nie używam fluidów, nie wiem jak to zabrzmi ale szczerze nie lubię siebie przesadnie pomalowanej z ciężkimi krechami pod i na powiekach. Naturalność dobrze wyeksponowana jest piękna. Przemywam twarz wodą, nie podrażniam jej tonikami ani peelingami bo gdy raz użyłam jednego z tych specyfików moja skóra się wysuszyła.

Przemywam twarz wodą i używam kremu nawilżającego, żeby wymasować skórę w ramach odpoczynku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Twarz myję specjalnym mydłem siarkowym, które jest najlepsze dla mojej cery. Zawsze nakładam krem, podkładu w ogóle, a puder czasami. Czasem też peeling, ale najczęściej zrobiony własnoręcznie w domu. Raz w tygodniu staram się też nakładać maseczkę oczyszczającą. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dobrą cerę, więc nie stosuję jakiejś wymyślnej pielęgnacji. Do mycia twarzy rano i wieczorem używam żelu z peelingiem (najczęściej Garnier 3w1), potem krem nawilżający (obecnie używam kremu Bambino, wcześniej używałam kremu Garnier Czysta Skóra A, ale wysuszał) i tyle. Makijaż, o ile taki robię, zmywam chusteczkami dla niemowląt, wcześniej używałam mleczka do demakijażu z Ziaji (tego ogórkowego, który po pewnym czasie zaczął mi śmierdzieć). Od czasu do czasu robię sobie maseczkę, najczęściej taką, która rozjaśnia delikatnie kolor mojej cery. Najważniejsze dla mnie jest odpowiednie nawilżenie twarzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
i. Do mycia twarzy rano i wieczorem używam żelu z peelingiem (najczęściej Garnier 3w1), potem krem nawilżający (

praktykuję dokładnie tak samo, ale krem nawilżający z olay, active hydrating. Super nawilża i ma piękny zapach.

Makijaż zmywam husteczkami do demakijażu i płynem micelarnym - jedyna rzecz która bardzo nie podrażnia moich oczu, są mega wrażliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
praktykuję dokładnie tak samo, ale krem nawilżający z olay, active hydrating. Super nawilża i ma piękny zapach.

Będę musiała spróbować. Bambino kupiłam sobie zimą i teraz powoli mi się kończy, więc rozejrzę się za tym z Olay.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mysle, ze akurat w tym przypadku to ow osoba jest szczesliwa, ze twarz w ogole ma..I nie martwi sie ogolnie pojeta pielegnacja typy kremy, maseczki itp, bo ma wazniejsze sprawy na glowie np rehabilitacje...A reszta i tak zajmuja sie specjalisci...pielegnacja medyczna pewnie tez. (:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To prawda uratowany człowiek jest z całą pewnością wdzięczny kobiecie,która "podarowała" mu twarz swojego syna i z całą pewnością o ile używa czegokolwiek,to jedynie maści. Jest chyba nadzieja,że bądzie coraz lepiej. A wracając do tematu - jeśli o mnie chodzi - rano przemywam twarz zimną wodą a potem nawilżam kremem z Ziaji, Lirene lub jaki mam pod ręką,a podczas kąpieli używam peelingujący żel do mycia twarzy,który wygładza i jednocześnie oczyszcza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brat mojej przyjaciółki pilling do twarzy nakłada na noc i zmywa go dopiero rano. Myślicie, że to ma jakikolwiek sens?

Jaki sens nie wiem bo nie zagłębiałam się w to nigdy ale podobno można w ten sposób działać jedynie z łagodnymi peelingami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz