Skocz do zawartości
Allah666

Idą święta

Recommended Posts

Zaciekawiła mnie ostatnio obecność ogromnych ilości mandarynek, liczonych pewnie w tonach, w brytyjskich supermarketach. Wcześniej tego nie zauważyłem. Rozumiem fenomen mandarynkowy w Polsce, ale skąd to się wzięło tutaj? Z tego co wyczytałem to wszystko zaczęło się pod koniec IXX wieku, gdy japońscy imigranci w USA otrzymywali od rodzin paczki z tymi owocami przed nowym rokiem. Tradycja prędko rozniosła się po innych kulturach i dalej na wschód, być może też do Europy i Polski?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lubię Święta Bożego Narodzenia, mają w sobie jakąś magię. Fakt.. gdyby do tego jeszcze doszedł biały, puszysty śnieg i trochę mrozu.. wręcz były by to idealne święta.

a resztę potem i tak się wyrzuca

To po cholerę wydawać pieniądze, żeby potem to wywalać... Wyrzucać żarcie z myślą o tych, którzy czasem nie mają co jeść...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak jakby to nie ująć ,w każde święta tak i w Boże Narodzenie zawsze jest dużo bieganiny,krzątaniny,przygotowań,jeden o drugiego się obija- jeśli domowników sporo- sytuacja przeważnie bywa nerwowa i jak się widzi klientów w każdym sklepie,to tak to wygląda jak gdyby następnego dnia w sklepach nie można było niczego dostać .Każdy robi zapasy jak na wojnę,a potem niektórzy się dziwią,skąd u nich taka nadwaga ;). A same święta to taki sam dzień jak każda niedziela z tą różnicą, że atmosfera bardziej podniosła. Zresztą jak wyżej wspomniałam kiedyś celebrowało się u mnie te święta,a dzisiaj ot po prostu opłatek,życzenia,kolacja raczej w ciszy,potem słuchanie kolęd,o 24.00 pasterka i następnego dnia objadanie się i leżenie do góry brzuchami. ;)

A tak na marginesie wszystkim na forum składam serdeczne życzenia zdrowych i wesołych świąt.

http://w-spodnicy.ofeminin.pl/g/Kobieta.obiekt3.aspx/0/460/Kobieta/bce150dc-5d29-442e-8d72-88c63a36e068_20121207012021_Zyczenia-swiateczne-na-boze-narodzenie-63.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz