Uczestniczycie w wyborach?
16 16

19 głosów

1. 1. Uczestniczysz w wyborach?

• Tak (zawsze)
      11
    • Nieregularnie
      3
    • Nie (nigdy)
      4
    • Nie dotyczy (poniżej 18 roku życia, inne powody - opisz w odpowiedzi)
      1

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

58 postów w tym temacie

Forumowicze, pytanie jest proste: uczestniczycie w wyborach? Mowa tu o wszystkich wyborach - prezydenckich, parlamentarnych, samorządowych i do europarlamentu. Zachęcam do wypełniania ankiety i dyskusji.

Oddzielnym pytaniem jest również uczestnictwo w wyborach uzupełniających: braliście kiedyś udział? Ewentualnie mieliście taką możliwość?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tej pory zawsze chodziłem na wybory prezydenckie, parlamentarne itp. Na wyborach uzupełniających byłem, myślę że w następnych wyborach też będę głosował.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tylko jaki w tym sens. Lepiej nie iść wcale.

Jest to według mnie najgorsze podejście. Oddanie głosu pustego oznacza natomiast zainteresowanie losami państwa, ale jednocześnie podkreślenie braku odpowiednich kandydatów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jest to według mnie najgorsze podejście. Oddanie głosu pustego oznacza natomiast zainteresowanie losami państwa, ale jednocześnie podkreślenie braku odpowiednich kandydatów.

Ja jestem zainteresowana losami "państwa" ale nie w obecnym ustroju, ciężko wspierać coś czego się nie chce i w co się nie wierzy. Kandydaci zawsze są tacy sami, mniej więcej o to samo im chodzi a programy, obietnice wyborcze etc. to jedna wielka ściema. Dlatego myślę, że oddawanie pustych głosów kompletnie nie ma sensu.

Możesz rozwinąć myśl?  :D Zainteresowało mnie Twoje stanowisko w tej sprawie

Coś jak już wyżej napisałam. Nie wierzę w politykę/polityków i nie zamierzam dawać im się wodzić za nos :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Staram sie byc i głosowac...ale faktycznie, czasami jest tak, ze najnormalniej w swiecie nie ma na kogo oddac głos .I to jest przykre...

A jak ktos sie pojawi, to tez przewaznie jest tak, ze przypada nam cząstkowo.Ale jak sie nie ma co sie 'lubi', to sie 'lubi' co sie ma.I na dobry początek to musi wystarczac...

Co zas do glosow pustych, to tak jak "glosi" jeden z demotow "IDZ NA WYBORY- ODDAJ PUSTY GŁOS.MOZE TA ILUZJA POMOŻE IM ZROZUMIEĆ, ŻE NIE MAMY NA KOGO GŁOSOWAĆ."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm.. może nie czasu,ale po co przykładać ręki do późniejszych rządowych poczynań? Przynajmniej o tyle będziemy mieli czyste sumienie, że nie uczestniczyliśmy w niczym.Uważam, że wybory swoją drogą, a rządy całkiem inną drogą się kierują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mnie nie chodzi o czas, tylko o to,że i tak robią potem co chcą. A głos pusty? - nie,bo gdybym szła to zrobię tak, że będzie nieważny.

Na ostatnich wyborach głosowałem i wybrałem konkretną partię/ kandydata z partii. Na następnych też będę głosował, ale będzie to już tylko głos pusty. Uważam, ze dopóki mieszkam i żyje w tym dziwnym kraju moim obowiązkiem jest uczestniczyć w wyborach. A jeśli nie mam żadnej alternatywy, nie będę więcej oddawał głosów na żadne mniejsze czy większe zła, tylko dam wyraz mojej ogólnej dezaprobaty dla tzw. rządzących :usmieszek1:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Otóż to, otóż to - podobnie postąpię i takie samo jest i moje zdanie,na ten temat,mimo, że raczej polityką się nie zajmuję - szkoda zdrowia i niepotrzebnego stresu,którego i tak nasi rządzący dostarczają nam w nadmiernej ilości. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Uważam, ze dopóki mieszkam i żyje w tym dziwnym kraju moim obowiązkiem jest uczestniczyć w wyborach.

Czemu obowiązkiem? Nie rozumiem tego konceptu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm.. obowiązkiem każdego obywatela jest głosować,ze zwykłej przyzwoitości,bo żyjemy w państwie demokratycznym,dlatego wybory trzeba traktować jako moralny obowiązek.

Mniej więcej o to mi chodziło :usmiech: 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz