Skocz do zawartości
Blackia

Urząd Pracy

Recommended Posts

Urząd pracy – instytucja

zajmująca się badaniem i

analizowaniem rynku pracy,

udzielaniem informacji osobom

bezrobotnym oraz zajmująca się

pośrednictwem zawodowym dla

osób poszukujących pracy.

Z ta instytucja chyba kazdy mial stycznosc.Jakie macie zdanie na jej temat? Jest potrzebna, pomaga bezrobotnym w jakims stopniu? Czy wrecz przeciwnie najlepiej gdyby ja rozwiazano? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najzabawniejsze jest to, że w moim 7-8 miesiącu ciąży wciąż muszę stawiać się na kontrolne wizyty a coś jeszcze zabawniejszego - w 9 miesiącu jeśli - jeśli nie urodzę im na fotelu - mam wizytę z doradcą który będzie mnie męczył godzinę wertując oferty pracy z których przecież i tak teraz nie skorzystam... 

Albo są ślepi i nie widzą mojego ksero karty ciążowej, albo nie widzą mojego brzucha i wyginania się na niewygodnym fotelu z ciążowym brzuchem albo ... są po prostu idiotami nie na odpowiednim stanowisku. 

A w tym samym urzędzie kobieta która obsługiwała moją znajomą kazała stawiać się jej w ciąży tylko dwa razy - po urodzeniu i raz w połowie. Zorganizowanie na szóstkę.

Przez swoje niezainteresowanie dopiero teraz dowiedziałam się że przysługuje mi także inne ubezpieczenie - darmowe - niż to z urzędu, a to już końcówka ciąży więc tak czy siak teraz to mi obojętne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktycznie ta biurokracja zakrywa im obraz faktyczny.Bo jaki sens by kobieta w ciazy odbywala spotkania z doradca.Skoro i tak nie podejmie pracy z wiadomego powodu.

masakra jakas.:/

Lepiej by sie wzieli za tych co moga pracowac a czekaja na gruszki z wierzby.

Poza tym doszkoleniami by faktycznie informowac ludzi z zakresu, ktorym sie zajmuja.Bo rzeczywiscie wiele rzeczy dowiadujemy sie po fakcie.:/

Dobrze ze troche zmienilo sie ich funkcjonowanie i ze teraz podlega sie pod jedna pania.Ta zas tworzy profil indywidualny i premie dostaje dopiero gdy jej podopieczny znajdzie job dzieki urzedowi.:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z ta instytucja chyba kazdy mial stycznosc.Jakie macie zdanie na jej temat? Jest potrzebna, pomaga bezrobotnym w jakims stopniu? Czy wrecz przeciwnie najlepiej gdyby ja rozwiazano? :)

Ja uważam, że jest potrzebna. Może powinno się nieco pomyśleć nad modernizacją niektórych przepisów, o tym by usprawnić działanie tych, którzy skłaniają/nakłaniają firmy do umieszczania ogłoszeń właśnie w Powiatowych Urzędach Pracy czy na ich stronach.

Wtedy miałoby to sens: gdyby firma dostawała jakiś bonus za to, że da ogłoszenia tam - i udostępni je ludziom, którzy faktycznie szukają roboty i są w pewnej 'desperacji', musząc się tam rejestrować.

Jaki bonus? Np. zatrudniać w UP specjalistów od HR, którzy przeprowadzaliby na większych (w sensie nie 3-5 osobowych) firm rekrutację nowych pracowników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz racje.Ale moglby sie tez zmienic sposob nadzorowania takich pracodawcow.W chwili obecnej pracodawcy odstawiaja wolna amerykanke a Urzad Pracy nic z tym nie moze zrobic.Natomiast wyzyskiwani robotnicy boja sie zglaszac naduzycia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam nie wiem czy jest potrzebna czy nie, mało co robią żeby pomóc człowiekowi w znalezieniu pracy. Figurujesz aby figurować nic poza tym. Jak już będziesz miał szczęście to wciskają Ci najgorsze gówno..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz