Skocz do zawartości
melassa

Antykwariat,księgarnia a może biblioteka?;)

Recommended Posts

Gość Amethyst

Co wolicie?

Ja przepadam za bibliotekami. Lubie wśród półek poszukiwać czegoś ciekawego do czytania :P

Chociaż nie gardzę też księgarniami,w nich mżna znaleść dużo atrakcyjnych tytułów których nie zawsze doszukamy się w bibliotece :)

A co powiecie o antykwariatach? pełnych perełek wśród książek, ale czasem rozpadających się książek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwilebiam zapach nowych książek ;)

Ale lubię też książki z biblioteki. A zwłaszcza z mojej szkolnej :P

Jak czytam jakąś nudną lekturę co jakis czas, na najbardziej poniszczonych stornach są napisy typu "ile jeszcze!?" albo "daleko do końca?!" lub "w takim momencie to tylko dechą w łeb sobie przewalić" i od razu lepiej mi się czyta, bo można się pośmiać ;)

A z antykwariatu to nie mam książek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lubię przychodzić do biblioteki i przeszukiwać półki z książkami, aż natrafię na coś naprawdę ciekawego. :P Za księgarniami również przepadam, zawsze można w niej znaleźć ciekawe nowości w książkach. Chociaż najbardziej lubię stare, wydane jeszcze w dawnych drukarniach, książki. Są prawdziwymi perełkami i naprawdę w antykwariacie, można znaleźć wiele ciekawych tytułów. Ale jak kto lubi. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie księgarnia. Kupuję, co tylko i kiedy tylko mogę. Nie ma to jak mieć na własność i się niczym nie przejmować. A antykwariatów raczej nie lubię, bo ceny tego, co akurat chcę są niestety niewiele niższe od ceny nowej książki w sklepie. Chodzić to chodzę tam dla klimatu. Te wszystkie stare książki, cisza i spokój, małe pomieszczenie gdzieś na uboczu okokokok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli akurat nie mam pieniędzy lub specjalnie żadnej wyczekiwanej książki to szukam czegoś w bibliotece. A jeżeli już mam jakiś cel bądź znajdę coś ciekawego w księgarni i akurat mam pieniądze to kupuję. Uzupełniam biblioteczkę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do biblioteki chodzę co kilka dni, wypożyczam niezbędne podręczniki za które musiałbym zapłacić fortunę, w tej chwili mam zapisanych aż piętnaście książek. W księgarniach i antykwariatach też bywam ale coraz częściej tylko przeskanować półki, gdy mam upatrzony jakiś konkretny tytuł to kupuję go taniej przez internet.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do biblioteki chodzę tylko po książki potrzebne na uczelnię, bo nawet gdybym chciała, nie zawsze jest możliwość kupna danej książki w księgarni. Książki do poczytania wolę kupić, bo nienawidzę zabrudzonych stron.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W rzeczy samej Misery.:)

Antykwariat ma swoja wlasna dusze, ktora przenika w ksiazki, ryciny itd. i daje sie odczua ja i nam :]

Tam czesto mozna dostac naprawde ciekawe unikaty, ktorych na darmo szukac w bibliotekach czy ksiegarniach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś najchętniej kupowałabym każdą pożądaną książkę, czy to w antykwariacie, czy księgarni. Jednak nie mam już gdzie trzymać książek, dlatego najczęściej wypożyczam książki z biblioteki. Właściwie zdarza się, że czytam bardzo dużo, a książki do tanich nie należą...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Księgarnie <3 ale internetowe... Po tych wszystkich "empikach" chodzę tylko, żeby popatrzeć a zamawiam nowe z 30%-50% obniżką, więc nie opłaca mi się chodzić po antykwariatach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z racji na tematykę książek, którą lubię zdecydowanie pozostaje mi księgarnia religijna , czy to w internecie, czy w realu. Różnie ... Antykwariat ma swoje niezaprzeczalne zalety. Tak jak już ktoś wspominał, ten zapach ... :) , stary papier , ehhh....

Edytowane przez Niebieska
Chcesz dawać linki to je umieszczaj w znacznikach [code]. Za kolejne niekodowanie będzie ostrzeżenie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz