Jump to content

Judy Neko

Użytkownik
 • Content Count

  893
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Judy Neko last won the day on February 27 2012

Judy Neko had the most liked content!

1 Follower

About Judy Neko

 • Rank
  Andrut
 • Birthday May 24

Informacje

 • Płeć:
  Kobieta
 • Skąd:
  Szczecin
 • Zainteresowania:
  Programy komputerowe, słuchanie radia internetowego i amatorskie robienie zdjęć.
 1. Judy Neko

  Tosty

  Jadam tosty dwojakiego rodzaju- z tostera i opiekacza. Te z opiekacza lubię jadać z dwoma rodzajami sera, topionym w plasterkach Hochlanda i zwykłym żółtym, do tego dodaję kawałek pomidora. Do tostów używam zwykłego chleba. Wolę tosty z opiekacza.
 2. Teraz najbardziej żałuję, że nie mogłam pogodzić się z pewnymi rzeczami i działałam niezgodnie z rozsądkiem. Jednak życie dało mi po nosie i nie powtórzę tego więcej. Żałuję też, że nie obroniłam pracy magisterskiej i nie znalazłam dotąd pracy.
 3. Świat bez książek byłby bardzo smutny i by negatywnie wpływał na naszą wyobraźnię. Nie chciałabym żyć w takim świecie. Bo książki wzbogacają nasze życie, dostarczają nam wrażeń i wzbogacają nasz świat wewnętrzny.
 4. Miłość nie ogranicza wolności, o ile nie jest zaborcza. Człowiek zakochany nadal jest wolny, z tymże jego serce nie należy już tylko do niego, a to ma wpływ na jego relacje z innymi, np. z byłymi dziewczynami. Trus ma rację, udany związek bazuje na zaufaniu, a nie na ograniczeniach.
 5. Zdecydowanie wolę pizzę- wegetariańską. Albo z kilkoma rodzajami sera. Najlepiej na cienkim cieście. Palce lizać. :)
 6. Z racji tego, że jestem ateistką, nie wierzę w to, że ludzie i zwierzęta mają duszę. Natomiast mają samoświadomość i odczuwają emocje. Tak samo zresztą jak ludzie.
 7. Judy Neko

  Anime

  Bardzo lubię anime, zwłaszcza Fairy Tail. Ostatnio oglądnęłam całą serię Dragon Ball KAI- ulepszoną i maksymalnie skróconą wersję Dragon Ball Z. Fajne też było anime z Iron Manem w roli głównej. Moja Mama uważa, że to bajki, jednak jestem przeciwnego zdania. Swego czasu słyszałam o pewnej młodej dziewczynie, która non stop oglądała anime i nauczyła się dzięki temu japońskiego. Anime oglądam na pewnej polskiej stronie, gdzie jest zachowana ich oryginalna ścieżka dźwiękowa i są napisy po polsku. W tej wersji one są o wiele lepsze od tych z dubbingiem.
 8. Bardzo przepraszam, ale co ma piernik do wiatraka? Przecież ateizm nie powoduje niezdolności odczuwania wyższych uczuć, a powiedzenie że ,,Bóg jest miłością" nijak ma się do relacji międzyludzkich. Na tej samej zasadzie można twierdzić, że ateiści nie mają sumienia, ale przecież to nie jest zgodne z prawdą. Każdy człowiek, nieważne jakiego wyznania, jest zdolny do odczuwania miłości. A nawet świątobliwy katolik może być socjopatą. Sam fakt wiary w Boga nie czyni ludzi lepszymi.
 9. Przystąpiłam do bierzmowania, mimo że już wówczas byłam ateistką. Zrobiłam to ze strachu, że nie zaakceptuje mnie środowisko. Wówczas musiałam odbębnić jakieś modlitwy i odpowiedzieć na różne pytania, jakoś zdałam. Niestety byłam taka głupia, że wyznałam księdzu w czasie lekcji religii, że jestem ateistką, a on powiedział publicznie, że popełniłam świętokradztwo. :/ Dopiero później nauczyłam się, że nie należy publicznie mówić o swoich ateistycznych poglądach.
 10. Nie wierzę w Boga, ani w niebo, piekło, sąd ostateczny i inne rzeczy tego typu. Jestem po prostu ateistką. Jednak nie uważam wierzących za idiotów, ani nie deprecjonuję ich. Ich wiara nie jest spowodowana tym, że są głupi, naiwni, itp., ale tym, że oni jej potrzebują. Dzięki wierze w Boga im żyje się lepiej. Nie wierzę w Boga, bo nie potrzebuję wiary, że gdzieś tam w niebie żyje jakaś nad-istota, która decyduje o moim losie, obserwuje mnie, zna wszelkie moje poczynania i myśli, a po śmierci mnie oceni. Jednak wierzących należy szanować, o ile oni na siłę nie nawracają innych... Na ogół strasząc wiecznym potępieniem. :/ Po prostu i wierzący i ateiści powinni siebie nawzajem szanować.
 11. Dla osoby prawdziwie zakochanej nie ma znaczenia, czy jego partner jest czy nie jest niepełnosprawny. W miłości nie ma bilansu zysków i strat. To uczucie pokonuje wszelkie bariery. Mój kolega związał się z niepełnosprawną dziewczyną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, ale są ze sobą szczęśliwi. Miłość to potężne uczucie, które zwalcza wszelkie bariery. Chyba, że nie jest prawdziwa, a jest tylko zauroczeniem. Wtedy związek z osobą niepełnosprawną byłby nie lada problemem.
 12. Judy Neko

  broń palna.

  Samuel, po prostu mamy podobne zdanie. Szczerze mówiąc boję się uzbrojonych ludzi, nawet policjantów... Czytałam kiedyś, że w czasie zadymy jeden reporter stracił oko, bo policjant trafił w niego gumową kulą. D_K masz rację, u nas nie dochodzi do masakr, ale idioci wyżywają się na ptakach, np. na wróblach, które w niektórych krajach są pod ochroną... Uważam, że osoby które mają uprawnienie do używania broni palnej powinny być dokładniej i częściej poddawane testom psychologicznym, żeby nie dochodziło do takich akcji, jak w jednym więzieniu, gdzie pewien strażnik ostrzelał z wieżyczki swych współpracowników i próbował popełnić samobójstwo. A to wszystko było wynikiem jego załamania psychicznego i problemów finansowych. :/
 13. Moi rodzice się poznali, bo moja ciotka pracowała z moim przyszłym Tatą, poznała go z moją Mamą i wpadli sobie w oko. Czyli ich pierwsze spotkanie w ogóle nie było zbyt romantyczne...
 14. Judy Neko

  Grypa

  Nie szczępię się na grypę, poza tym jakoś nigdy jej nie złapałam. Na ogół się tylko lekko przeziębiam i wówczas piję wapno z witaminą C. Szczepienie na grypę raczej zwiększa odporność na tą chorobę, ale jak ktoś nie ma do niej skłonności i nie jest w grupie ryzyka, to nie musi się na nią szczepić.
 15. Judy Neko

  Anemia

  Miałam kiedyś anemię i ponoć mam do niej skłonność. Jednak dobrze się czuję, więc chyba jej tym razem nie mam. Jak chciałam jej zapobiec, to przez jakiś czas brałam specjalne drożdże z witaminami z grupy B, w tym z B12. Mam skłonność do anemii, bo jestem wegetarianką, a niedobór witaminy B12 może wywołać anemię. Jeśli chodzi o anemię wywołaną niedoborem żelaza, to widziałam swego czasu w aptece specyfik dla kobiet, uzupełniający jego brak.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.