Jump to content
Guest Amethyst

Śledzie

Recommended Posts

Guest Amethyst

Lubicie śledzie? z czym je lubicie jeść?

Ja nie znoszę śledzi. Jedno słowo: fuj ! :P

Guest Anonymous

Lubię wszystkie śledzie bez wyjątku :sweet:

Guest Anonymous
Czasami skosztuję śledzi w occie, że się tak wyrażę: "od święta". Ale nie mogłabym ich jeść codziennie

Bez przesady, ja też nie jem codziennie xD

Nie jem, nie lubię ich.

Śledzie jem tylko jeden raz w roku - na Święta Bożego Narodzenia. I tak wtedy tylko mały kawałeczek, żeby bylo ;D

Uwielbiam śledzie ale tylko i wyłącznie gdy są marynowane. Uwielbiam je w sałatce warzywnej, czy w sałatce porowej oraz w tzw. zupie śledziowej - pychotka

Sałatkę śledziową robię następująco:

por na drobno (talarek na pół) zasypuję sola i cukrem (tak na oko) i odstawiam na jakiś czas się zmiękła. Do tego dodaję ogórka konserwowego, jabłko, (można pokroić w drobną kostkę lub zetrzeć na tarce o grubych oczkach) śledzie marynowane pokrojone w kawałki no i oczywiście majonez.

Muszę przyznać, że zupy nigdy sama nie robiłam, ale prosta jest:

trzeba zmorzyć cebulkę pokrojoną w kosteczkę, przegotować wodę i ją ostudzić. Wkładamy do garnka śledzie, wcześniej przygotowaną cebulkę, zalewamy to wszystko kwaśną śmietaną i do tego dolewamy wodę (niestety nie wiem jakie proporcje). Doprawiamy do smaku solą pieprzem i zalewą octową ze śledzi. Można dodać starte jabłko. Podaje się ją z ziemniakami (najlepsze są takie gotowane w mundurkach)

Lubię śledzie. Lubię czy to w occie, czy w sosie pomidorowym czy jeszcze z czymś innym :) Przeważnie biorę je sobie na talerz i dogryzam chlebem :P

Żadne fuj!Wręcz przeciwnie śledź to jedna z najlepszych ryb.

Śmietana, ogóreczek konserwowy, papryka, cebulka i do tego wszystkiego śledz pokrojony w drobną kosteczkę.

Kiedyś uwielbiałam śledzie w każdej postaci, teraz nie przepadam. Nie wiem czy to kwestia tego, że zmienił mi się gust kulinarny, czy może po prostu producenci się popsuli.