Jump to content
Guest Amethyst

Legalizacja marihuany?

Legalizacja Marihuany  

10 members have voted

1. 1. Jesteś za legalizacją marihuany w Polsce?

• Tak
      3
    • Nie
      5
    • Nie jestem zdecydowany
      2

Recommended Posts

Guest Amethyst
Marihuana jest najmniej szkodliwą używką-jest nawet mniej szkodliwa od alkoholu. Nie ma uzależnienia fizycznego, co najwyżej psychiczne (chęć doznania miłego uczucia jeszcze raz,ale tak samo jest np. z jedzeniem )

Liście i kwiaty konopii zawierają substacje z grupy kannabinoli. Mają one działanie uspokajające i przeciwbólowe, niektóre z nich są też wykorzystywane w leczeniu niektórych chorób. Najlepiej udokumentowane jest zwalczanie negatywnych symptomów w stwardnieniu rozsianym oraz jaskrze. Sprawdzają się jako środek przeciw nudnościom u osób chorych na AIDS i poddawanych chemioterapii.

Konopie są relatywnie bezpieczne, gdyż:

-nie prowadzą do uzależnienia fizycznego

-dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 dawek "normalnych" i jak na razie nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego.

-tolerancja rośnie bardzo powoli .

Do zakazania używania konopii bardzo przyczynił się pan imieniem Anslinger,który wprowadził antymarihuanową propagandę, zapewniał, że po użyciu ganji ludzie stają się agresywni i mogą popełniać różne zabójstwa,co jest kompletnym nieuzasadnionym głupstwem.

Marihuana niweluje agresję, nastraja ludzi pokojowo do całego świata, relaksuje, poprawia humor.

W Holandii zalegalizowano posiadanie do 30g marihuany. Pozwolono też na sprzedaż jej w przeznaczonych do tego celu miejscach (coffeshopach). Efektem był wyraźny spadek liczby narkomanów (wśród osiemnastolatków - z 10% do 2%). Badania w Akademii Medycznej w St. Louis wykazują, że w ludzkim mózgu znajdują się receptory reagujące na THC. Tak więc dowiedziono, że działanie kanabisu nie polega na niszczeniu komórek nerwowych.

Mimo wszystko ja osobiście jestem przeciwna zalegalizowaniu tego czegoś w Polsce.

Przeważnie tak jest ,że zaczyna się od trawki, później próbuje się innych narkotyków...

Osoby oddające swój głos bardzo bym prosiła o uzasadnienie wyboru.

Guest Anonymous

Jestem za zalegalizowaniem.

Jak ktoś lubi to musi się kryć jak nie chce mieć problemów.

Skoro piszą, że spadła tam narkomania to jest raczej pozytywna rzecz.

Jestem za. Mówi się co zakazane to bardziej do tego ciągnie. Zresztą wydaje mi się, że jeśli ktoś chce wziąć to tak to zrobi czy trawka będzie legalna czy nie. A jak stanie się legalna to może nie będzie takiego pociągu do tego? No może nie, ale skoro jest mniej szkodliwa niż alkohol ,więc powinno się ją zalegalizować. Bo jak nie..to powinni uznać , że alkohol jest nielegalny.

Guest Amethyst
Skoro piszą, że spadła tam narkomania to jest raczej pozytywna rzecz.
Fakt faktem, że tam spadła liczba narkomanów . To jest pozywne masz rację. Ale nie musi to się sprawdzić w Polsce.

Ale nie musi to się sprawdzić w Polsce.

Ale może się sprawdzić. Czy Polacy są aż tak "inni"? Bez przesady... Jestem za - skoro będzie dostępna, nikt nie będzie palił świństwa robionego w piwnicach - poza tym, skoro ktoś chce brać, to będzie brał i tak. Niekoniecznie marihuana prowadzi do innych, twardszych narkotyków.

Guest Anonymous

Eternal Fire, sory ale jak nie zalegalizują to wybieram się na ciasteczka do Holandii ;D

Guest Amethyst

Czasami niektóre posty mnie dołują .

To nie prawda,że maryśka nie szkodzi i nie uzależnia,to jest to samo co papieros tylko trochę szybciej uzależnia a spustoszenie jakie niesie w organiżmie po paleniu przez parę lat jest o niebo większe niż papieros. Rozumię,że niektórzy myślą,że niech ćpają to ich zdrowie i ich wybór ,ale gdy taki człowiek się uzależni to już jest choroba i każdą chorobę należy leczyć.

Guest Anonymous
Czasami niektóre posty mnie dołują .

To nie prawda,że maryśka nie szkodzi i nie uzależnia,to jest to samo co papieros tylko trochę szybciej uzależnia a spustoszenie jakie niesie w organiżmie po paleniu przez parę lat jest o niebo większe niż papieros. Rozumię,że niektórzy myślą,że niech ćpają to ich zdrowie i ich wybór ,ale gdy taki człowiek się uzależni to już jest choroba i każdą chorobę należy leczyć.

Przepraszam, jeśli można zapytać to czy próbowałaś, że wiesz :] ?

Guest Amethyst
Przepraszam, jeśli można zapytać to czy próbowałaś, że wiesz :] ?

Ja nie ale znajomi tak.

Guest Anonymous

Eternal Fire, a to jest duża różnica.

Żeby pisać coś z przekonaniem trzeba doświadczyć :)

Guest Amethyst

Nie chcę doświadczać takiego świństwa..powiedzmy sobie szczerze,marihuana to też

narkotyk.Nieważne,"miękki",czy" twardy",ale narkotyk.Jestem przeciwko

legalizacji marihuany,tak jakbym była przeciwko innemu narkotykowi.

Niestety i stety. Eternal, maryśka uzależnia dokładnie tak samo, jak papieros - o ile jest czystą maryśką. Nie ma różnicy. To podobnie, jakbyś codzienne - zamiast to palić - piła wystrzałową mieszankę z ziół, jak robią niektórzy ludzie.

Guest Amethyst

Wy macie swoje zdanie,pozwólcie też ,że ja będę mieć swoje,którego nie zmienię. :)

Niestety i stety. Eternal, maryśka uzależnia dokładnie tak samo, jak papieros - o ile jest czystą maryśką. Nie ma różnicy. To podobnie, jakbyś codzienne - zamiast to palić - piła wystrzałową mieszankę z ziół, jak robią niektórzy ludzie.

Może uzależnia podobnie, ale jak ktoś pali, to nie sięga po nic mocniejszego. Jak ktoś pali zioło, to bardzo często po jakimś czasie sięga - to spora różnica.

Pozostaję neutralna. Mieliśmy na WOSie dyskusję oxfordzką na ten temat.

Z jednej strony jak zalegalizują, więcej ludzi może zacząć brać narkotyki.

Z drugiej zaś, jak zalegalizują, może stać się w oczach ludzi "powszednia" i "mniej pociągająca" bo mniej się trzeba będzie z nią kryć. Bedzie mniejszy ciąg do szpanowania "brałem/am" bo każdy swobodnie będzie mógł po nią sięgnąć.

Zacznijmy od tego, że jak zalegalizują, to zaraz pojawią się głosy, że powinno być tak z cięższymi narkotykami - jak zakazać to wszystko, a nie wybierać, co jest dobre, a co złe.

Guest Amethyst

Hmm teraz trochę z innej beczki...kto z Was pali zielsko?Jak się po nim zachowujecie,jakie macie jazdy,przemyślenia i czy palenie Was zmieniło?

Jestem za legalizacją. Wszyscy gadają, że trawa to takie złooo. A gadają tak, bo po prostu nie jest legalna,a to co nie jest legalne, jest z reguły złe. A o tym, że etanol zawarty w alkoholu jest o wiele groźniejszy, o tym, że nikotyna dużo silniej uzależnia - już nie każdy wie. Kto będzie chciał wziąć i tak weźmie, marihuana jest i tak ogólnodostępna - więc czemu nie można jej zalegalizować i jednocześnie mając nad tym większą kontrolę? I jak bardzo spadłaby przestępczość?

Poza tym, jak coś jest zakazane to bardziej do tego ciągnie . a jak będzie legalne to mniej osób będzie paliło .

Ale wtedy będzie to legalne i przyciągnie jeszcze więcej ludzi.