Jump to content
Guest Amethyst

Jaka uczelnia wyższa daje najlepsze perspektywy?

Recommended Posts

Guest Amethyst

No właśnie. jaka wg ciebie uczelnia daje dobre perspektywy na przyszłość? I dlaczego tak sądzisz?

Guest Anonymous

Moim skromnym zdaniem po specjalistycznej szkole łatwiej z pracą.

Dlaczego? Skoro ktoś np. ukończy Akademię Rolniczą to na pewno ma uproszczone zadanie prowadzenia gospodarstwa (w tym dopłaty unijne).

po technikum można znaleźć dobra pracę, czego nie osiągnie osoba po liceum.

nie wiem jaka uczelnia daje najlepsze perspektywy. ja postawiłam na biurokrację, bo ona była, jest i będzie (:

Kolejne, puste gadanie o technikum, które jest gówno warte

a skąd wiesz, że takie puste? sam jeszcze szkoły średniej nie skończyłeś.

jestem po LO i ma opcję zapieprzania jak głupia aby zarobić, albo iść na staż. nie mam lepszych perspektyw, bo nic nie potrafię robić po LO.

co innego jest z osobami po technikum. miały jakąś styczność z zawodem, praktykę...b

a skąd wiesz, że takie puste? sam jeszcze szkoły średniej nie skończyłeś.

jestem po LO i ma opcję zapieprzania jak głupia aby zarobić, albo iść na staż. nie mam lepszych perspektyw, bo nic nie potrafię robić po LO.

co innego jest z osobami po technikum. miały jakąś styczność z zawodem, praktykę...b

Tyrasz, żeby potem tacy po technikum, co pracują za 1200 zł. do usranej śmierci, pucowali Ci buty. Nie chce mi się tego tłumaczyć, jak masz swoje zdanie to się tego trzymaj.

po technikum zawsze można iść na studia. a na sam start fajnie jest chociaż trochę sobie zarobić. wtedy możesz studiować zaocznie i pracować.

po technikum zawsze można iść na studia. a na sam start fajnie jest chociaż trochę sobie zarobić. wtedy możesz studiować zaocznie i pracować.
Jestem w pierwszej klasie, uczę kilkoro dzieci z podstawówki podstaw angielskiego. Mam 17 lat jeszcze nieukończone, a gdybym się uparł to teraz już bym mógł troszkę zarabiać. Póki co, robię to dla dzieci znajomych z rodziny, za darmo.

Młoda ciężko jest bo musisz się uczyć zawodu i tego co ogólniaki tylko ,że w podstawach a po podstawowej maturze gdzie idziesz studiować??? Raczej nigdzie. Naucz się jeszcze sama matury rozszerzonej. Liceum to liceum i nikt mi nie powie ,że jest inaczej.

można chodzić na kory, są kółka przedmiotowe. nie pitol mi, bo jeśli się chce to można osiągnąć cele i dostać się na studia. w grupie na studiach mam osoby po ekonomiku oraz po liceum. tym po ekonomiku jest o wiele łatwiej na studiach [; i nawet na pracę nie narzekają.

młoda, to żes mi namieszała w głowie, bo właśnie chciałam iść od liceum. Słyszałam, że jeżeli ktoś idzie na studia to czy to było liceum czy technikum - nie ma większego znaczenia. Teraz sama już nie wiem co robić. U mnie w mieście nie ma technikum chyba..Tylko liceum.. Eh..

bo to nie ma znaczenia. mature zdajesz taką samą jak cała polska.

liczy się zasób wiadomości. ja z mojej wiedzy licealnej w ogóle nie korzystam na uczelni... znajomi po ekonomiku mi jeszcze pomagają na rachunkowości :D po prostu po technikum masz pewne podstawy, które mogą się przydać.

ale to też zależy co chcesz studiować.

Guest Amethyst

liczy się zasób wiadomości.

Taka prawda.. DOSTANIE SIĘ NA STUDIA NIE ZALEŻY OD TYPU SZKOŁY, LECZ OD WYNIKÓW Z MATURY. Im więcej procent pkt uzyskasz na maturze tym łatwiej się dostac, oni tam nie patrzą czy chodziłaś do lo czy lp czy nawet technikum....

wazne jest to, zebysmy wiedzieli,. ze to co studiujemy, to jest nasza decyzja i nasz plan na zycie. teraz dyplom to podstawa i nie ma przerpoś: to jest pierwsza rzecz, na jaka zwracaja uwage pracodawcy. ja studiuje informatyke na krkowskim wszibie, jestem na drugim roku i bardzo sobie chwale. poza tym studia to przedluzenie mlodosci;)

Moim zdaniem technikum + korki (jeśli chcemy pisać maturę rozszerzona) to optymalne wyjście z sytuacji ;) chociaż z drugiej strony mój kolega jednocześnie skończył liceum + zawodówkę - teraz studiuje, ale w razie czego jest już zabezpieczony na przyszłość, bo jednak ma zawód. Co do uczelni, to chyba bardziej zależy od kierunku (a jeśli już opierać się przy typie, wybrałabym techniczna, z tym, ze żeby znaleźć wymarzona prace i tak trzeba mieć szczęście). Wybaczcie brak polskich znaków, korzystam z komputera w którym nie ma alta, a autokorekta nie poprawia wszystkiego.

Mimo wszystko odradzam każdemu uczelnie, a właściwie kierunek humanistyczny.. No chyba, że jakąś filologię to ok lub prawo.

Ale wiemy, że prawo jest w ciul ciężkie.

Teraz to ciężko jest wybrać jakiś naprawdę dobry kierunek, żeby potem mieć świetną pracę.

W dzisiejszych czasach nawet uzyskanie tego papierka [inżynier, magister] to w sumie nic takiego, chociaż samo zdobycie go na dobrych uczelniach nie jest łatwe. Wszędzie są potrzebne znajomości lub.. duużo szczęścia. Takie życie.

w Polsce tak czy siak ciężko o pracę. uważam, że jak ktoś ma się uczyć to się będzie uczył wszędzie, gdzie studiuje.

nie cierpię segregacji - UJ (super, pewnie jesteś mądra/y), Rolniczy (o, widać, że jesteś głupia/głupi).

Jak szukałam kierunku dla siebie to o KAŻDYM bez wyjątku usłyszałam '(kierunek)!? po tym nie ma pracy!' więc ogólnie to chyba raczej nie można powiedzieć, że jeśli skończysz zarządzanie, to na pewno będziesz miał swoją firmę, jeśli psychologię to na pewno znajdziesz pracę w zawodzie. W dzisiejszych czasach nie wystarczy mieć skończonej dobrej, renomowanej uczelni tylko trzeba mieć trochę charyzmy i wiary w siebie żeby znaleźć jakąkolwiek pracę.

Myślę że uczelnie humanistyczne (poza takimi perełkami jak prawo i niech będzie dziennikarstwo) nie dają zbyt wielkich perspektyw na przyszłość. Jeśli chodzi o zarządzanie czy podobnego rodzaju syf to też gówno z tego bo za dużo osób na to idzie i bardzo ciężko się wybić. Moim zdaniem studia informatyczne są bardzo przyszłościowe. Medycyna. Farmacja, chemia etc. tak samo dobre bo coraz bardziej rozwija się przemysł w Polsce w tych kierunkach.

zarządzanie

właśnie jestem na zarządzaniu i zwykle mnie bolą takie słowa :) zwłaszcza, że ja mam zarządzanie w jakiejś specjalizacji, które wg mnie jest dosyć potrzebne- i z tego co sie orientuje tą specjalizacje ma tylko uj :) a poza tym chciałam powiedzieć, że nie wykształcenie jest wyznacznikiem wyboru pracy :)

tu można by się zacząć kłócić, bo czasami lepsze wykształcenie wręcz przeszkadza- "bo jest za dobre jak na to stanowisko". zresztą na co miałam iść, an chemię i matmę nie pójde :D

a poza tym nie ma studiów przygotowujących do bycia przedstawicielem hanndlowym więc moje zarządzanie jest spoko :)

Farmaceutów też już jest sporo. Bardzo ciężko jest załatwić sobie staż.

Nie obrażając nikogo ale kierunek taki jak Zarządzanie, Ekonomia to kierunki na których jest mnóstwo studentów. Jeśli masz znajomości- ok, nie widzę problemu żeby studiować taki kierunek.

Tak samo kierunek Psychologia- o matko, ilu tam jest kandydatów.

a u nas na zarządzanie nie było jakoś nie wiadomo ile kandydatów :o może dlatego, że nasz kierunek jest stosunkowo nowy. ale co ja chciałam... a ! w tym moemncie nei ma kierunku (oprócz mechatroniki, nanotechnologii itd) który zapewni pracę. prawników jest w cholere, architektów coraz więcej... widać było w tym roku ilu zostało przyjętych.. prawo zaoczne na uj to ~600 osób, dzienne bodajże 400. masakra!