Jump to content
Frodeck

Nadzieja czy Miłość

Recommended Posts

Guest Amethyst

Jak to pięknie napisał św Paweł :" Tak więc trwają

wiara,

nadzieja,

miłość

- te trzy: z nich zaś największa jest miłość. "

Dla mnie bardzo ważna jest właśnie miłość ,wydaje mi się ,że ten kto nie przyjmuje miłości traci nadzieję. Życie poza miłością traci sens. Także nadzieja traci sens poza miłością.

Miłość to fundament nadziei, a nadzieja to potwierdzenie wiary w miłość. Nadzieja, która nie łączy wiary z miłością, staje się tak bezużyteczna.

Guest Anonymous

I ta i ta tak samo z lekką przewagą tej drugiej ;f

Dlaczego? Nie wiem, po prostu...

Wydaje mi się, że miłość generuje nadzieję.

A jak uważacie: czy może istnieć miłość bez wzajemnej nadziei?

Moim zdaniem podstawą prawdziwej miłości jest szczerość i nadzieja, że kochający się ludzie, będą w przyszłości szczęśliwą parą.

Wydaje mi się, że to nadzieja jest ważniejsza bo

na miłości się już przejechałem, a nadzieja napędza mnie do działania i motywuje.

;)

Chyba jednak nadzieja jest dla mnie ważniejsza. I to nadzieja o lepsze jutro. A nadzieja o miłość też się znajdzie, tylko że trudniej o nią :)

Nadzieja jest dla mnie ważniejsza, bo ona zachęca do działań. Jak ktoś jej nie ma to popada marazm.

Jednak miłość jest też ważna i to niekoniecznie związana z seksem, ale i platoniczna.

Oba te uczucia nadają smak życiu.

Nadzieja nie istnieje bez miłości- miłość nie istnieje bez nadziei. Oba uczucia się dopełniają i jak zauważyła moja poprzedniczka, nadają życiu smak.