Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amethyst

Co myślicie o zoo.i o zwierzętach zamykanych w klatkach lub w niezbyt dużych wybiegach? czy zoo powinno istnieć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Zoo jak zoo, jestem zdania żeby nie uczyć zwierząt życia na uwięzi.

To jest niemoralne ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo zoo to jest dobra rzecz, wielka atrakcja i w ogóle, jednak samo więzienie ich w klatkach już nie.

Myślę, że powinny istnieć zoo, ale żeby nie było ich zbyt dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zoo - tak, oczywiście. W większości zoo są gatunki, które podlegają ochronie czy są zagrożone wyginięciem oraz sztucznie rozmnażane, aby podtrzymać gatunek. U mnie zoo ma w sobie oddział, na którym umieszcza się zwierzęta odebrane z przemytów przez granicę.

Jednak zoo, gdzie zwierzę ma do dyspozycji jedynie małą klatkę, nie jest leczone ani dobrze karmione, jest dla mnie nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zoo - ok. Jak Stephanie wspomniała tam są zagrożone gatunki, którym pomaga się "odbudować".

Jednak uważam, że zwierzęta powinny mieć dużw wybiegi!

Wrocławsze zoo się rozbudowywuje i powiększa klatki z czego jstem dumna ;)

Teraz zwierzyna będzie miała ładnie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie trzymanie zwierząt w zoo najczęściej w małych klatkach i z małymi wybiegami to nie jest dobre rozwiazanie, wiekszość zwierząt z zagrożonych gatunków ciężko sie rozmnarza w niewoli i dlatego niepowino się ich trzymać w zoo, a następna sprawa że zwierzęta które są rozmnarzane w zoo po kilku pokoleniach nie nadają się już do wypuszczenia na wolność bo w naturalnych warunkach nie przeżyly by bo nie dały by sobie rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie trzymanie zwierząt w zoo najczęściej w małych klatkach i z małymi wybiegami to nie jest dobre rozwiazanie, wiekszość zwierząt z zagrożonych gatunków ciężko sie rozmnarza w niewoli i dlatego niepowino się ich trzymać w zoo, a następna sprawa że zwierzęta które są rozmnarzane w zoo po kilku pokoleniach nie nadają się już do wypuszczenia na wolność bo w naturalnych warunkach nie przeżyly by bo nie dały by sobie rady.

Ciężko się Ciebie czyta bez kropek i poprawności językowej.

Jesteś specjalistą w tej dziedzinie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ktoś w ogóle tutaj jest specjalistą?

Na forum ,każdy zarejestrpowany użytkownik ma prawo wyrazić swoje zdanie. Nawet jeżeli jest odmienne od poglądów innych userów. Proszę o tym nie zapominać //EternalFire

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i racja z tym wypuszczaniem..

To chyba rezerwaty lepsze. Ale w zoo mozna pilnować czy zwierzęta się zapładniają, czy są ciężarne, a potem od razu do rezerwatu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GreenGoblin, nikt Ci nie broni wyrażać swojego zdania.

Jest to forum i masz do tego prawo. Ale nie możesz pisać bez znaków interpunkcyjnych.

Ciężko wywnioskować o co Ci chodzi w poście.

A co do zoo, to myślę, że jest to wspaniała forma rozrywki.

Można zobaczyć z bliska zwierzęta, których na co dzień nie spotkamy :)

Jednak kiedy są małe klatki, bardzo szkoda mi tych zwierząt.

Powinny mieć one duże wybiegi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zoo to fajna sprawa. Te dzikie zwirzęta można z bliska zobaczyć. Ale szkoda mi tych zwierząt. Są zamknięte w tych klataach, a mogłyby żyć na wolności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chodzę do zoo. Nie lubię zwierząt, i szczerze to mi wisi czy są zamknięte w klatkach, czy mordowane w rzeźniach.

Fakt, nie powinno się zabierać zwierząt z ich naturalnego "miejsca zamieszkania"

Ale skoro jest na nie popyt, to tak jest, ludzie chcą je oglądać, płacą za to, więc nic się na to nie poradzi że są zamykane, i wstawiane na pokaz. Gdyby nie było na nie popytu, nikt by się nie zajmował takimi sprawami jak zoo!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie lubię chodzić do zoo, zwłaszcza w Polsce, zwierzęta czasami mają zbyt małe wybiegi. Raz byłam w zoo w Niemczech, zwierzaki miały tam o wiele lepsze warunki, niż u nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno istnieć, bo gdzie byśmy zobaczyli zwierzęta, co specjalnie jechalibyśmy do Afryki, żeby zobaczyć lwa. Chociaż mi bardzo szkoda tych zwierząt, bo niektóre mają naprawdę złe warunki, szczególnie te zwierzęta, które są w cyrku. Najlepiej byłoby gdyby zwierzęta miały więcej miejsca niekoniecznie w klatkach, po jakimś małym lasku też mogą chodzić. Oglądałam ostatnio taki program na Animal planet, gdzie było takie miejsce, że lwy chodziły sobie zwyczaje wśród ludzi, nie były agresywne, ludzie robili sobie przy nich zdjęcia, głaskali itp. lwy były oswojone, w Polsce też takie miejsca byłyby dobre, ja bym takie lwy mogła tresować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lubię krakowskie zoo, uważam, że zwierzaki mają tam bardzo dobre warunki.

ostatnio byłam w wakacje, ale od niedawna są też żyrafy, więc pewnie w przyszłe również się wybiorę.

najbardziej lubię obserwować małpy i foki. coś pięknego.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W naszym Zoo zwierzęta mają bardzo dużo miejsca żeby pohasać, więc nie uważam żeby działa się im tam krzywda. Lubię tam chodzić od czasu do czasu, byle nie za często, bo ileż można oglądać w kółko te same zwierzęta :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem w dzisiejszych czasach zwierzęta mają coraz lepsze warunki w zoo, to już nie to co kiedyś, że zamykano je w malutkich klatkach. Najlepsze zoo, jakie widziałam były w Niemczech, nie chodzi tu już nawet o różnorodność zwierząt i to, że można było je obserwować na mnóstwo sposobów (np. płynąc łódką tuż przy flamingach, czy jadąc kolejką na którą normalnie wchodziły małpy i brały pokarm prosto z twoich rąk), a o warunki... Zwierzęta mają tam niesamowicie duże wybiegi, niewiele tam typowych klatek, warunki w miarę możliwości dostosowywane do tych naturalnych, naprawdę byłam pod dużym wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak na to spojrzeć, bo przecież są na świecie różne rezerwaty, które nie więzią zwierząt tylko odbudowują ich gatunek, bo na wolności dawno by wygineły. Zaś jeśli chodzi o same zoo, ja wiem, póki nie są uczepione na łańcuchach przy szyi, nie siedzą w klatce tylko na sporym wybiegu wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tradycyjnej postaci nie, upychanie zwierzaków w wiktoriańskich klatkach abyśmy mogli sobie na nie popatrzeć to dla mnie czyste sk.syństwo. Popieram za to projekty gdzie zwierzęta żyją we względnie ogromnym i naturalnym dla nich środowisku, a dochody przeznaczane są prawie w całości na ich konserwację. Chociaż z drugiej strony to i tak ingerowanie w naturę przez zarozumiałą ludzkość, nie dociera do nas że wyginanie gatunków jest na większą skalę normalnym i potrzebnym procesem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda, zresztą nie trzeb zoo, wystarczy spojrzeć na YT i filmiki które czasem są udostępniane przez ludzi na całym świecie. Dlatego tak jak mówię, wolne wybiegi z ciągłym dostępem do czystej wody i jedzenia oraz ratowanie przed wyginięciem gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi