Jump to content
Guest Amethyst

Szpinak

Recommended Posts

Guest Amethyst

Smakosze szpinkau zapraszam do tematu;)

Z czy jecie, czym doprawiacie?

Lubicie szpinak?

Guest Anonymous

Próbowałem i mi nie posmakował. Nie na mój gust :)

Pychota!

Porcję zamrożonego szpinaku gotujemy 10 min z wegetą, dodajemy 1 całe jajko, zeszkloną cebulkę ze skwareczkami, łyżkę gęstej śmietany i ząbek startego czosnku- :P

Beatko muszę spróbować Twój przepis ;)

Uwielbiam szpinak. W sumie to jadam go od 2 lat dopiero. Wcześniej jakoś nie miałam chęci próbować go, bo słyszałam różne opinie na jego temat. Ale musiałam spróbować, bo zaleciła mi to okulistka. I jak spróbowałam to bardzo go polubiłam.

Latem jem go na kanapce ( jak sałatę), a jak nie mam świeżego to kupuję mrożony, podduszam i dodaję do obiadu. :)

Jadam szpinak od czasu do czasu, mimo że mi smakuje, nazywam go zieloną breją. Wpierw szpinak gotuję na mleku, potem dodaję spory kawał fety i na koniec czosnek. Jak trzeba, to jeszcze przyprawiam. Jadam go z makaronem.

Ostatnio przekonałem się do pierogów ze szpinakiem - jeszcze kilka miesięcy temu nie wziąłbym tego do ust.

A tak poza tym, to cenię szpinak jako przystawkę.

Uwielbiam szpinak :mniam::mniam::mniam: :mniam:" Szpinak zawiera wiele witamin, szczególnie A, z grupy B, PP i C. Ma też dużo przyswajalnego żelaza, manganu, magnezu, miedzi, wapnia, fosforu i jodu, a także niezbędnych makroelementów, takich jak sód, czy potas."

Dlatego ja go jem

doprawiam taką przyprawą nie wiem jak się ona nazywa.

Musi w nim być dużo czosnku, soli. Lubie takie duże kawałki czosnku rozgryzać, dlatego zamiast go dusić, kroje na drobne kawałeczki.

kiedyś mnie odrzucał ale ostatnio naleśniki ze szpinakiem były takie smaczne ze od tamtej pory go polubiłem, oczywiście nie w dużych ilościach ale sporadycznie, od czasu do czasu jak najbardziej.

Tej serwowanej przedszkolakom papki nie cierpię, za to szpinak w liściach nawet mi smakuje. Lubię z makaronem w formie spaghetti. Ostatnio jadłam zapiekankę makaronową z pieczarkami i szpinakiem i trochę mi się od tej pory przejadł, bo było go tam faktycznie za dużo.

Akurat dzisiaj sobie zrobiłam z makaronem. Pamiętam, że kiedyś jadłam to po pijaku i mi mega smakowało... jednak na trzeźwo to nie to samo i wątpie, że się jeszcze kiedyś pokuszę ; p