Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
Gość Amethyst

Czy przyjaźń wiecznie trwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amethyst

Wierzycie ,że przyjażń może trwać wiecznie?czy mozemy być pewni ,że nasz przyjaciel /przyjaciele będą z nami zawsze? na dobre i na złe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjaciele raz są bliżej, raz dalej - takie jest życie. Możemy mieć kogoś za przyjaciela, bo wiemy, że zawsze będzie w nim oparcie, a niekoniecznie jest blisko. To, ile trwa przyjaźń, zależy od nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjaźń może trwać wiecznie. Ja bardzo chciałabym, aby przyjaźń pomiędzy mną a moją przyjaciółką trwała zawsze. Wiadomo, za niedługo nasze drogi rozejdą się . Będziemy się spotykać, ale za pewnie nie tak często jak teraz ( Obecnie widujemy się codziennie :P ) Przeżywałyśmy czasami trudne chwile, ale zawsze z nich wychodziłyśmy.

Ufamy sobie nawzajem, więc to czy to się utrzyma między nami, będzie zależeć od nas. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dev

Nie można tego określić.

Przyjaźń może trwać wiecznie, ale nie musi.

Miałem kiedyś jednego przyjaciela. Potem coś na przeszkodzie stanęło... przyjaźń padła...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie może. Razem z moją przyjaciółką bardzo wiele przeszłyśmy, nasza przyjaźń nie raz była poddawana próbie - wszystko przetrwała. Z każdym dniem kocham ją coraz bardziej i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Wiem dobrze, że za 50 lat dalej będziemy w bardzo bliskich kontaktach. Ona jest po prostu kawałkiem mnie. A bez kawałka siebie, nie da się żyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wierzycie ,że przyjażń może trwać wiecznie?czy mozemy być pewni ,że nasz przyjaciel /przyjaciele będą z nami zawsze?

Moim zdaniem nic wiecznie nie trwa. Wszystko ma swój początek i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niczego nie możemy być pewni. Nawet z miłością. Na razie nie mogę stwierdzić, czy może trwać wiecznie.

Przyjaźń między moimi dwoma kumpelami i mną pielęgnuję i jest ok.

Ale nie wiem, czy gdybym nie wyjechała gdzieś i nie mogła się z nimi spotykać, nasze więzi by nie osłabły...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie. Zawsze będą jakieś spięcia i kłótnie,które wszystko zniszczą. I po przyjaźni zostanie tylko wspomnienie i żal. Oczywiście, są tacy przyjaciele,którzy będą z Tobą na dobre i na złe, do czasu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To czy będzie trwała czy nie zależy od nas samych. Będą na pewno jakieś kłótnie, próby czasu - wtedy trzeba to przetrwać i nie oddalić się od siebie. Z czasem jak z miłością, przyjaźń osłabnie, kontakty się rozluźnią - ale to także nie oznacza jej końca, bo wszystko zawsze można odbudować - trzeba się tylko postarać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasem mówi się że będziemy razem "na zawsze" lub nasza przyjaźń będzie "na zawsze"

ale "na zawsze" to baaardzo długo a wiadomo przecież że następnego dnia jesteśmy sobie bliscy a następnego największymi wrogami . Takie jest już życie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego ma nie istnieć? Przyjaźń do pojęcie mocno względne. Przyjacielem może być oddany znajomy - myślisz, że nie ma takich? Przyjaźń trwa tak długo jak trzyma więź między ludźmi. Na to nie ma wzoru matematycznego. Głupie pytanie zostało zawarte w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sonfire, masz dopiero 15 lat wszystko przed tobą :) ja właśnie w takim wieku zacząłem "przygodę" z przyjaźnią ... myślałem że będzie to wiecznie trwać kilka lat później przejechałem się i od tej pory nie wierzę w takie coś :)

Jeżeli za parę lat będziesz dalej takiego samego zdania jak jesteś teraz to pogratuluję Ci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh :). Zdarza się, ale nie wierze, że miałaś tylko jednego przyjaciela/przyjaciółkę.

Lipton: No tak, mam tylko 15 lat. Jestem jednak twardy w swoich przekonaniach i trudno je zmienić :). Za kilka lat się przekonam :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdarza się, ale nie wierze, że miałaś tylko jednego przyjaciela/przyjaciółkę.

Zdarza się ?

Nie wierzysz ? to ciesz się . Życzę Ci żebyś nigdy nie poznał osoby która przez kilkanaście lat będzie udawać Twojego przyjaciela , raniąc Cie ,ale Ty i tak zrobisz dla niej/niego (choć niego odpada w moim pkt widzenia) wszystko a nawet więcej bo wydaje Ci się ,że jesteś przywiązany do tej osoby i nie możesz bez niej normalnie funkcjonować.

Tym bardziej kilku przyjaciół - co to w ogóle ma być ?

Masz kilka fajnych koleżanek.kolegów , gadacie o wszystkim , pożyczacie ciuszki i inne pierdółki , przebywacie ze sobą cały czas , piwko , laski (to jeżeli chodzi o chłopaków bardziej ) i co myślisz ,że to przyjaźń ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wcześniej wspomniałem, przyjaźń to mocno subiektywna rzecz. Dla mnie przyjacielem/przyjaciółka jest osoba, do której zadzwonię o 4 w nocy pytając się jakie było pd, a ona mi poda przez telefon odpowiedzi bym nie dostał jedynki :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie przyjacielem/przyjaciółka jest osoba, do której zadzwonię o 4 w nocy pytając się jakie było pd, a ona mi poda przez telefon odpowiedzi bym nie dostał jedynki :) .

hmm ciekawie postrzegasz przyjaźń ... ja bym raczej powiedział że to jest uprzejmość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam znajomych albo kumpli.

Przyjaźni nie ma w moim życiu. Mam gdzieś angażować się w coś takiego, gdzie ta druga osoba wyssa z Ciebie wszystko co się da, a na koniec kopnie Cię w d*pę.

Tak za dużo razy się sparzyłam. <:>

Przyjaźń nie trwa wiecznie.

Z wiekiem chyba zaczynamy czuć inne potrzeby w kontaktach z ludźmi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie, przyjaźń może, wręcz powinna trwać wiecznie, aż do naszej śmierci.

Dlaczego? Ponieważ jeśli w ciągu naszego życia, nasza przyjaźń skończy się, to ta "przyjaźń" wcale na to miano nie zasługuje. Przyjaciel to ktoś, kto będzie z Tobą na dobre i na złe, nie ma w tym wyjątków.

Ja już swoją przyjaźń przeżyłam... ^^"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi