Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
Gość Amethyst

Czy przyjaźń wiecznie trwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dev
Wieczna przyjaźń, nie realne.

Z psem można się zaprzyjaźnić na zawsze ;-) W żonie przykładowo też można znaleźć przyjaciela na całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjaźń to skomplikowane zjawisko :P - Ja się ze swoim kumplem znamy już 15 lat a sam liczę sobie 20, on też :) Wszystko zależy od tego w jakim otoczeniu się obracamy. O przyjaźń trzeba dbać ale i ona nie jest wieczna. Mimo to zawsze jest sposobnośc by móc ja utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wierzę w takie bajki. Może miesiąc temu jeszcze bym potwierdziła, że faktycznie, istnieją, ale na chwilę obecną... za szybko się moje sześcioletnie pseudoprzyjaźnie posypały po ukończeniu szkoły, żebym mogła tak optymistycznie na to patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno mi to ocenić bowiem mialam już przyjaciolke ,która znalam od kolyski i nagle w gimnazjum kontakt sie zmienil na nieco gorszy..teraz tylko mówimy 'cześć' przechodząc obok siebie..Jednak teraz jestem doroślejsza poważniejszai moje przyjaciołki tak samo i wierze ,że nasza przyjaźń bedzie dalej trwać ,nawet jesli kazde wyprowadzi sie badz pójdzie w swoją strone :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie chyba nie istnieje przyjaźń nie trwa wiecznie bo nie ma dwóch takich osób samych jak my i to właśnie może wywoływać jakieś spory i spięcia w przyjaźni. Więc według mnie nie jest ona wieczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś wierzyłem, że trwa ona wiecznie, ale teraz widzę, że jednak nic nie trwa wiecznie... Ludzie przychodzą i odchodzą. Tak samo jest z przyjaciółmi. Było już trochę ludzi, których uważałem za prawdziwych przyjaciół, ale zawsze się jakoś tak składało, że nasze drogi w różny sposób się rozchodziły i nie były w stanie zejść z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wierzycie ,że przyjażń może trwać wiecznie?czy mozemy być pewni ,że nasz przyjaciel /przyjaciele będą z nami zawsze? na dobre i na złe?

Tak, jeśli przyjaźń jest prawdziwa to wszystko przetrwa. Jeśli jednak tak się nie stanie to mamy odpowiedź: ta przyjaźń nie była przyjaźnią.

Nie wiem jak kogoś można nazwać przyjacielem skoro w każdej chwili może to się rozlecieć? Nie rozumiem tego podejścia, rozumowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli przyjaźń jest prawdziwa, to wierzę, że może trwać wiecznie. Lecz ktotak na prawdę jest przyjacielem, a kto nie można jak dla mnie przekonać się o tym dopiero na łożu śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja lubię takie złudzenia i wolę trwać w świecie iluzji tego że na prawdę prawdziwa przyjaźń trwa wiecznie. Przynajmniej dobrze się w tym czuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałabym myśleć równie optymistycznie. :(

To poproszę o większą wiarę w moc przyjaźni i możliwe że będziesz myśleć optymistycznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze ci mówić, ty masz przyjaciół. A ja straciłam wiarę, że takowych znajdę. Jest też możliwość, że nie mam wystarczająco dużo energii, by poodnawać stare znajomości. Ludzie myślą, że ich olewam, a ja się poddałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to zależy od nas. ja uważam, że prawdziwego przyjaciela można mieć wiecznie.

jestem pewna, że z moją przyjaciółką będę miała kontakt całe życie.

przetrwałyśmy już różne rozłąki, krótsze i dłuższe, więc nie obawiam się niczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi