Jump to content
rebellious angel

Studia i praca?

Recommended Posts

Pytanie do studentów: Czy studiując podjęliście się jakiejś pracy? Czy udaje Wam się pogodzić jedno z drugim? A może nadal jesteście na utrzymaniu rodziców? Wolicie sami na siebie zarabiać czy liczyć nadal na pomoc kochanych rodziców?

Do reszty: A Wy jak myślicie, czy da się pogodzić studia i pracę?

Ja studiuję dziennie. Utrzymuję się z wynajmu mieszkania. Nie wyobrażam sobie podjąć teraz jakąś stałą pracę, bo tak się nie da: chyba, że dorywcze inwentaryzacje, przepisywanie danych dla jakichś biur. Pracowałam, studiując, przez miesiąc na drugim roku: było to tylko pół etatu i nie wyrabiałam się z niczym. A w końcu przyszła sesja i rzuciłam robotę, bo jednak nauka była dla mnie ważniejsza. Pogodynka. kochanie, pogodzić to może i można, ale najwyżej studia zaoczne, dzienne- nie bardzo.

Oczywiście. Jest to trochę męczące i trudno, ale w końcu pogodzić da się prawie wszystko ;)

To poczekaj, aż spróbujesz, od razu zweryfikujesz zdanie - nie zawsze się da, a szczególnie na studiach dziennych.

Ja studiuję dziennie i pracuję, jednak w domu, czyli zdalnie. Zaczęło się od tego, że cierpiałam na bezsenność - miałam kiedy pracować. Teraz jakoś godzę pracę i studia, ale tylko dzięki temu, że mam dobrze ułożony plan i dodatkowo mogę wybierać, kiedy i czy chcę pracować.

a czy ktoś z was mieszka poza domem rodzinnym, pracuje i studiuje zaocznie? chodzi mi o to czy ze swojej pensji dajecie rade sami opłacić sobie studia i mieszkanie(dopuszczalna pomoc rodziców). Jak sobie radzicie? bo myślę o czymś takim...

mam koleżankę, która mieszka w akademiku, studiuje zaocznie... teraz ma niby stypendium więc to jej trochę pomaga. pracuje oczywiście.

jeśli sam wynajmiesz to będzie Ci ciężko, a nawet może Cię nie być stać. lepiej z kimś sobie wynająć, bo koszty dzielą się na pół.

na każdej uczelni inaczej się płaci, ja płacę 480zł miesięcznie. w sumie nie jest to dużo.

jak masz/znajdziesz dobrą pracę i tysiąc, powyżej tysiąca wyciągniesz i rodzice Ci pomogą to powinieneś dać sobie radę.

Da się pogodzić. Tyle,że studiując zaocznie... Dziennie również da się radę,o ile ma się "dobrą fuszkę". Do obrony licencjata nie było żadnego problemu..Zobaczymy teraz ;)

Guest Dev

Ja na pewno będę studiował zaocznie, a na tygodniu pracował na życie.

Guest Anonymous

Mnie rodzice nie puszczą na zaoczne, tylko na dzienne. Więc będę miała tylko studia w sumie na głowie.

A jeśli ktoś jest na zaocznych, to można połączyć studia z pracą. Co do dziennych, ciężko, ale znam ludzi, którzy dają radę.

Ja osobiście studiuję zaocznie i pracuję w tygodniu, weekendami czasami też, ot, pogodzić można, bardzo łatwo. Co nie znaczy, że dzienni nie mogą pogodzić pracy z uczelnią. Nie wiem, jak to się dokładnie odbywało, ale wiem, że mój brat przez 1,5 roku na studiach dziennych pracował i uczył się jednocześnie. Teraz jednak zdecydował się pójść na zaoczne i pracować - tak jest prościej. Ale da się, trzeba chcieć ; )

Poza tym, znam wiele osób, które uczą się dziennie i pracują weekendami.

Jakoś będę musiała pogodzić studia z pracą decydując się na dalszą edukację. I nie widzę w tym nic trudnego. Czemu nie, jeśli studiuje się zaocznie, a praca od pon-pt można to pogodzić.

Czemu nie, jeśli studiuje się zaocznie, a praca od pon-pt można to pogodzić.
Jak najbardziej, nie widzę jakiegokolwiek problemu w tym. *_*

Studia zaoczne i pracę jest bardzo łatwo pogodzić. Sam to przerabiałem i niedługo znowu będę przerabiał. Powiem więcej, studiując zaocznie nie wyobrażam sobie nie podjęcia pracy.

Przy dziennych jest to znacznie trudniejsze i nie ma mowy o pracy na pełny etat, ale np. weekendowo albo popołudniami jak najbardziej da się pogodzić obie te rzeczy.

Pierwszy rok moich studiów to były studia dzienne, na szczęście u mnie w mieście UWM zrobił filię, więc rodzice nie ponosili żadnych kosztów, wtedy trochę dorabiałem weekendowo na budowie, w myjni itp. Gdy nie zdałem i poszedłem na zaoczne nie było problemu żebym pracował w tygodniu, a na zjazdy na weekendy wyjeżdżał.

Studiuję i pracuję. I daję radę. Pracowałam na samym początku studiów, potem zaczęłam drugi kierunek i zrezygnowałam z pracy. Jak skończyłam pierwszy kierunek to znów zaczęłam pracować, tak już na poważniej, i tak sobie pracuję do tej pory. Drugi kierunek kończę w tym roku.

Oba kierunki studiowałam dziennie. Da się, choć to męczące. Wykładowcy muszą być zgodni, żeby dostosować godziny zajęć, i pracodawcy tak samo.

Ja tak myślę za rok również wyruszyć na studia.I chyba jednak na zaoczne tylko mam spory ból głowy bo jeszcze nie wiem czy przeprowadzać się do Warszawy czy może jednak dojeżdżać te 200 km na weekendy bo jednak tam trzeba sobie znaleźć jakąś pracę, jakoś wystartować na nowo...Ktoś może coś doradzi czy da rade wyrobić na dojazdach?

jeśli studiowałabym zaocznie, chciałabym pracować, ale studiuję dziennie. wolę się skupić na jednej rzeczy, bo nie pogodziłabym tego.

mam znajomą na roku, która próbowała, ale niestety na zajęcia nie przychodzi, bo pracuje.

Chodzilam na studium. Zajecia byly 2-3 razy w ygodniu. I normalnie pracowalam na 3 zmiany. Najgorzej bylo po nockach, ale dawalam rade. Nie chcialabym isc na dzienne z tego powodu, ze nie moglabym wtedy pracowac, wiec bralam pod uwage tylko zaoczne. ;)