Jump to content
icydrug

Krwiodawstwo

Recommended Posts

Tak ja mam już oddane około 10 litrów ,i mam książeczkę honorowego dawcy krwi ,polecam szczytny cel . A samo oddanie krwi ,to tylko około 5 minutek a komuś daje życie. :thumbup: :heart:

Guest Amethyst

Ja mam grupę zero więc jest wskazane aby oddawac. Ale na każdą myśl i na widok krwi i igły jest mi słabo i od razu mdleję. Co ja poradze.

Podziwiam i gratuluję szczerze ludziom którzy oddają krew dla zdrowia, a nieraz życia innych osób !

Nie wiem jaka mam grupę krwi :o

Ale, jeżeli okaże się to potrzebne, na pewno w przyszłości oddam krew.

Mam silny organizm, więc spokojnie. Nie miewam problemów z widokiem igieł i krwi, na szczęscie ;)

Ale na razie jestem za młoda =P

Nie wiem jaka mam grupę krwi :o

Kaha, To wystarczy sobie zrobić badania krwi ,na sprawdzenie grupy krwi ,i po sprawie u lekarza poproś, a on cię skieruje na takowe badania i będziesz wiedziała. :lol-sweat:

Kaha, To wystarczy sobie zrobić badania krwi ,na sprawdzenie grupy krwi ,i po sprawie u lekarza poproś, a on cię skieruje na takowe badania i będziesz wiedziała.

Tak wiem, ale dziwi mnie jedno. Że wszyscy z którymi gadałam o rodzajach krwi, mięli to wpisane w książecce zdrowia zaraz po urodzeniu. A ja nie :o

Tak czy siak pójdę. Ale wiesz Planeto, nie ma czasu. Żyję w erze "wysicigu szczurów" i mam na głowie co innego na głowie.

Hm, szczerze mówiąc, to nie wiem, czy za darmo zrobią Ci badanie krwi na grupę krwi - niedawno robili tylko tym, którzy mieli być przygotowani do zabiegów chirurgicznych, reszta miała płacić.

Że wszyscy z którymi gadałam o rodzajach krwi, mięli to wpisane w książecce zdrowia zaraz po urodzeniu

Ja też nie miałam wpisane. Dowiedziałam się dopiero jak oddałam honorowe krew. Mam B + ^^.

Jeszcze nigdy nie oddałam krwi i raczej nie zamierzam, bo mam tendencję do omdleń podczas jej pobierania i jest to dla mnie bardzo stresujące.

Podziwiam jednak tych, którzy nie boją się tego i oddają to co mają najcenniejszego! :)

Jak tylko będę w końcu spełniać te wszystkie wymogi, to idę oddać krew. Dla mnie to nic wielkiego a komuś może to pomóc. Oczywiście na jednej wizycie skończyć nie zamierzam (;

Chciałem oddać krew dwa razy, ale mnie pogonili. Niby grupę krwi mam bardzo pożądaną, ale leki, które przyjmuję wykluczają mnie w przedbiegach.

Prawda jest taka, że gdybym miał regularnie oddawać krew, to szlag by mnie trafił. Mam bardzo słabe żyły i przy każdym, nawet bardzo delikatnym wkłuciu, dostaję krwiaków na całe przedramię.

Nie mam jeszcze 18 lat i nie miałem nagłej sytuacji, żeby komuś oddać krew, ale w wieku 18 lat planuję regularnie co jakiś okres czasu oddawać, jeśli będzie moja się nadawać do tego. ;D

Guest Anonymous

Dawno już nie myślałam o krwiodawstwie. Kiedyś jak się tak zastanawiałam, to stwierdziłam, że będę oddawać jak już będę mogła i myślę, że kiedyś to zrobię, jeśli się moja krew będzie nadawać.

Przyznaje się że nigdy nie odwałem krwi. Ale może kiedyś ja to zrobię . Sam tego nie wiem bo się nad tym zastanawiam :)