Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
T85

Przyjaźń męska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amethyst

Czy istnieje taka prawdziwa męska przyjaźń? Czy "przyjażń" to dobre słow? może należąło by napisać męska solidarność,braterstwo?

Bo raczej watpliwe jest w to że jakis chlopak wyplacze sie w ramie drugiemu.. (tak jak przyjaciolki) ...no ale może się mylę :letssin:

po prostu może się wygadać jak bratu.

Panowie macie takiego przyjaciela?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Amethyst
Oj istnieje, istnieje ;)

Mam kilku przyjaciół, chłopaków ;P

I czym się Wasza przyjaźń objawia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem, dlaczego miałaby nie istnieć?

Bo w/g autorki tematu faceci nie mają uczuć/są mrocznymi skurczysynami i mieć przyjaciela to obciach/bo faceci nie są zdolni do szczerości i innych rzeczy, których wymaga przyjaźń ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie macie takiego przyjaciela?

No ja mam 2 nawet może i 3 i powiem wam więcej skurwiele dużo wódki tak samo jak ja piją pewnie dlatego spędzamy dużo czasu razem xDD

razem na dołku razem bijatyki razem dyskoteki razem poznawane laski :>

Tylko nie mamy tak jak dziewczyny że się całujemy ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny też chyba nie chodzą nachlac się wódki i z kims pobic- albo ja zyje w innym swiecie ;>

No słuchamy, słuchamy. Sa jeszcze jakieś inneg osoby prócz Dev, i Pyskaty, którzy mają przyjaciół ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam paru ziomków z którymi spędzam naprawde dużo czasu i moge im o wszystkim powiedzieć i wiem że to co im powiem nie wyjdzie poza nasz kręg, zawsze jak któryś coś potrzebuje to mu pomoge i oni dla mnie zrobią to samo. Nasza przyjaźń przetrwała długo i wiele różnych sytuacji teraz wiem że moge na nich liczyć w każdej sytuacji i oni na mnie też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś nie potrafię uwierzyć w taką przyjaźń ;P;

Według mnie przyjańź między facetami wygląda mniej więcej tak : jest tak siadną w barze wypija pare piw i zapomną o rozmowie kobiety między sobą dużo rozmawiają doradzają sobie omawiają najmnieszy szczegół chłopaka a unas liczy sie tył i przód oraz twarz :sugoi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie, ze istnieje. Malo tego, moim zdaniem jest trwalsza niz damska bo nie ma w niej zazdrosci i niedomowien. Facetom jak sie cos nie podoba to dadza sobie po razie i jest dobrze a miedzy babkami to sa fochy i nie wiadomo o co chodzi.

Bo raczej watpliwe jest w to że jakis chlopak wyplacze sie w ramie drugiemu.. (tak jak przyjaciolki) ...no ale może się mylę :letssin:

po prostu może się wygadać jak bratu.

Mylisz sie. Tez tak mowilam dopoki nie zobaczylam jak przyjaciel wyplakiwal sie przyjacielowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Przecież faceci to też ludzie, mają uczucia. W swoim otoczeniu mam wielu kolegów, którzy mają swoich przyjaciół. Z zewnątrz przyjaźnie męskie mogą różnie wyglądać, 'wewnątrz' naprawdę nie różnią się tak bardzo od damskich.

Malo tego, moim zdaniem jest trwalsza niz damska bo nie ma w niej zazdrosci i niedomowien. Facetom jak sie cos nie podoba to dadza sobie po razie i jest dobrze a miedzy babkami to sa fochy i nie wiadomo o co chodzi.

O tak. Chociaż są wyjątki. Znam przypadek, gdzie kumpel wystawił kumpla, bo rzekomo odbił mu dziewczynę, ale nie będę tego tutaj przytaczać, bo to było dość skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kilku przyjaciół facetów, z którymi świetnie się dogaduję.. Rozmawiamy, opowiadamy sobie swoje doświadczenia czasem jeden od drugiego bierze jakaś poradę. Ale na pewno nie tulimy się jak jakieś beksy czy co tam. Piwko i te sprawy.. przecież my też jesteśmy ludźmi.. a chyba większość kobiet uważa nas za jakieś ufo?

Taa właśnie miedzy nami facetami nie ma żadnych fochów, po pysku raz drugi, zęba nie ma i znowu zgoda :) choć nie zawsze.. no ale prawdziwa przyjaźń wszystko przetrwa :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jestem światkiem tego, że nie, ale osobiście wierzę w taką przyjaźń.

Jeden kolega cały czas o drugim opowiada, chce sie spotkać i pograć w piłkę, na komputerze, chce pożyczyć od niego gry, opowiada o nim pozytywne rzeczy.

Drugi przypomina sobie o nim tylko wtedy kiedy coś chce. Nigdy podczas rozmów też o nim nie wspomina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje. Mam przyjaciela, na którego mogę zawsze liczyć. Zawsze doradzi, podpowie. Gdzieś tak w połowie naszej przyjaźni zjawiła się pewna panna która nas trochę poróżniła. Suma summarum jednak poszła w odstawkę a my dzięki temu zbliżyliśmy sie jeszcze bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie istnieje, bo sam mam paru przyjaciół którym mogę zaufać, i jak coś mogę na nich liczyć. Więc ta przyjaźń jest możliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo raczej watpliwe jest w to że jakis chlopak wyplacze sie w ramie drugiemu.. (tak jak przyjaciolki)

Od kiedy przyjaźń jest domeną jednej płci? Patrzysz na sprawę z damskiej perspektywy i wykluczasz męską przyjaźń z powodu innych relacji jakie występują między mężczyznami. Wiesz, my nie wymieniamy się również różowymi spódniczkami - najwyraźniej nie znamy się na prawdziwej ''przyjaźni''.

A tak na poważnie, jak wynika z mojej wypowiedzi, męska przyjaźń istnieje i ma się świetnie. Trochę zdziwła mnie ta wątpliwość, bo wystarczy sięgnąć po sztukę (książkę, film...), gdzie przyjaźń w wydaniu męskim wydaje się być bardziej eksponowana. Oczywiście ten trend zanika z powodu feminizacji społeczeństwa. Prawdziwi przyjaciele z pewnością zwierzają się sobie z problemów (pewnie mówią sobie więcej, niż swoim kobietom^^). Nie muszą płakać, bo to nie jest naszą dewizą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sztuka to tylko sztuka, zawiera się w niej jedynie to, co wymyśli sobie autor, nie musi być w żaden sposób związana ze światem prawdziwym i nie może w takiej sytuacji stanowić argumentu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętaj, że w każdej legendzie jest trochę prawdy. Wiedziałem, że ktoś za chwilkę źle odbierze moje zdanie, więc wyjaśniam. Pisząc o szerokopojętej sztuce nie miałem zamiaru powiedzieć tobie, że jest to niepodważalna prawda. Wskazałem jedynie na zauważalną tendencję. W filmach jest eksponowana męska przyjaźń ponieważ ma trafić do pewnego grona osób. Tego typu schemat (a być może i stereotyp) utwierdza pewne wzorce i jest poniekąd zwierciadłem społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pamiętaj, że w każdej legendzie jest trochę prawdy.

Kupa prawda. Chyba, że brać pod uwagę takie szczegóły jak to, że w bajce o smoku wawelskim Kraków leżał nad rzeką. I to byłaby prawda. Ale to nie ma praktycznie znaczenia. Równie dobrze rzeka mogłaby być gdzie indziej. Wszystko zależy od wyobraźni autora.

Pisząc o szerokopojętej sztuce nie miałem zamiaru powiedzieć tobie, że jest to niepodważalna prawda.

A jednak wyraziłeś zdziwienie, bo przecież (parafraza) to jest argument, który wydaje się być Ci oczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem, że ja tu jestem świeżakiem, a jednak osoby starsze stażem wolą offtopować zamiast podjąć się dyskusji. Naginasz wypowiedzi dla swojej wygody, nie piszesz na temat. Sprawę tobie rozrysowałem jak dziecku, skoro milczysz - przyjąłem, że zrozumiałeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem, że ja tu jestem świeżakiem, a jednak osoby starsze stażem

I dobrze myślałeś, bo jesteś, chociaż nie ma to żadnego znaczenia. Nie ma tu żadnej hierarchii wyznaczanej licznikiem postów.

wolą offtopować zamiast podjąć się dyskusji.

To offtopowanie do po prostu zamulanie i wypełnianie wolnego czasu. Dyskusji nie mogę się tu nawet podjąć, bo obaj napisaliśmy już wszystko, co tylko mogliśmy napisać na ten temat.

Naginasz wypowiedzi dla swojej wygody

Zgadza się. Robię to bardzo często, ale akurat nie w tym przypadku. Już raz dzisiaj nawet za to Cię przeprosiłem, kiedy tylko zauważyłem swój błąd. Tutaj jednak tego błędu nie popełniłem.

nie piszesz na temat.

Dla mnie tematem postu jak najbardziej może być post innego użytkownika.

Sprawę tobie rozrysowałem jak dziecku

Chwała!

skoro milczysz - przyjąłem, że zrozumiałeś.

WTF, a jak miałem Ci odpowiedzieć? Telepatycznie? Przez medium? Wybacz, nie potrafię jeszcze czytać myśli na odległość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje, z tym że panowie nie nazywają tego 'przyjaźnią' a 'kumplowaniem' :P Obsewując takich przyjaciół doszłam do wniosku, że niejednokrotnie mężczyźni potrafią plotkować więcej od dziewczyn :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem, dlaczego niektórzy tak boją się tego słowa "przyjaciel" w relacji dwóch facetów.

kojarzy się to często z parami homoseksualnymi chyba. może to tylko moje skojarzenie... :puppyeyes:

mój tata nie ma przyjaciela, a mama przyjaciółki. mają siebie.

natomiast zdarzają się takie przyjaźnie. i "wypłakania w ramię" też mają miejsce. nie widzę w tym złego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Istnieje... I na tym mógłbym zakończyć post. Nie jestem w stanie zaprzyjaźnić się z kobietą tak jak z facetem. Wręcz głupio bym się czuł poruszając pewne kwestie. A z kolesiem nie ma oporów, w końcu obaj mamy jaja i myślimy sami wiecie czym ;) Mam przyjaciół facetów i jestem przekonany święcie  że negujący są błędzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi