Jump to content
T85

Ulubiony bohater.

Recommended Posts

Guest Dev

Nie mam ulubionego bohatera.

Podobała mi się postać Małego Księcia, ale jako bohater? Nie.

Rodion Romanowicz Raskolnikow (Zbrodnia i kara). Zawsze fascynowały mnie postacie, które nie miały do końca po kolei w głowie. Rodion ze swoją teorią nadczłowieka i ciągotami do zbrodni od razu mnie zaabsorbował. Jego charakter w połączeniu z przenikliwą prozą analityczną mistrzowskiego pióra Dostojewskiego to majstersztyk.

Rodion Romanowicz Raskolnikow (Zbrodnia i kara). Zawsze fascynowały mnie postacie, które nie miały do końca po kolei w głowie. Rodion ze swoją teorią nadczłowieka i ciągotami do zbrodni od razu mnie zaabsorbował. Jego charakter w połączeniu z przenikliwą prozą analityczną mistrzowskiego pióra Dostojewskiego to majstersztyk.

To jedną z najlepszych postaci jaką stworzył w całej swojej twórczości. Zawsze mnie zastanawiało co by było jakby podczas zabójstwa lichwiarki Raskolnikow nie spotkał siostry (siostrzenicy, już nie pamiętam) i jej nie zabił. Czyby się przyznał? Nie wiadomo.

Niezły podpis Q, ale nie przypominam sobie żeby Salvador Dali chciał zostać kucharzem? Mi obiło o uszy że tylko że chciał zostać Napoleonem a potem sobą.

Czyby się przyznał?

Myślę, że przyznałby się bez względu na to, czy zabił samą Alonę, czy Alonę i Lizawietę (przyrodnia siostra lichwiarki). Tu nie chodzi o liczbę ofiar, a samo obciążenie psychiczne mordercy.

Niezły podpis Q, ale nie przypominam sobie żeby Salvador Dali chciał zostać kucharzem? Mi obiło o uszy że tylko że chciał zostać Napoleonem a potem sobą.

Nie jestem na tyle oblatany w biografii Dalego, żeby się spierać, ale cytat na pewno jest autentyczny i właśnie w takiej formie krąży po internecie/książkach/artykułach.

Zabicie lichwiarki było słuszne z jego światopoglądem. Po za tym miał w swoim mniemaniu że posiada pewne przyzwolenie społeczne. Ja sądzę że by raczej się by nie przyznał.

Co do cytatu, wczoraj mój kolega miał referat o Salvadorze na woku i ta sentencja się pojawiła.

Zabicie lichwiarki było słuszne z jego światopoglądem.

Niestety, ale nie mam pod ręką Zbrodni i kary, więc nie jestem w stanie podeprzeć się żadnym cytatem, ale wciąż uważam, że Raskolnikow pomylił się w swoich założeniach, do czego zresztą sam dochodzi, najpierw przyznając się do winy, a potem analizując swoje życie, odsiadując karę.

Zresztą taki jest właśnie morał całej książki- żadna zbrodnia nie jest bezkarna, nikt też nie posiada przywileju by zabić, nawet jeśli chodzi o męty społeczne.

Guest Amethyst

Moim ulubionym bohaterem z jakim się zetknąłam do tej pory jest Hanibal Lecter( bohater powieści Thomasa Harrisa). Człowiek jakim każdy z nas chciałby być. Znawca medycyny, psychologii, Florencji. Smakosz o niewybrednych gustach, potrafiący przez dziurki w szybie swej celi poznać zapach perfum kobiecych. A do tego wszystkiego kanibal, wariat Fascynujący i przerażający, jak prawdziwe zło.

Guest Dev

Ostatnio jakoś tak Dante z serii gier Devil May Cry.

Nie zamierzam go naśladować czy co tam innego.

Coś w sobie ma po prostu..

Dev, a co ma bohater gry do działu Literatura i Prasa?

[ Komentarz dodany przez: Dev: 2010-01-09, 21:18 ]

Mój błąd, nie zauważyłem w jakim jest to dziale:) No to pozostaję przy poprzednim bohaterze.

Uwielbiam za całokształt Bilbo Bagginsa z "Hobbita" Tolkiena.

Noo i Damon z " Pamiętników Wampirów", za arogancję, uwodzicielstwo. W ogóle jest taki sadystyczny. :D

Moimi ulubionymi bohaterami są Juli i Bryce z książki, którą aktualnie czytam czyli: "Dziewczyna i Chłopak wszystko na opak" Wendelin Van Draanen. Są jak ogień i woda.

Nie mogą ze sobą wytrzymać, a jednak stale ich coś do siebie ciągnie;-)

Poirot z serii książek Agathy Christie. chyba ta postać najbardziej zapadła mi w pamięć.

chciałabym przenieść się do jednej jej książki i go spotkać.

Shelby z ksiązki "Przyjaciele i kochankowie". Ostry,cięty język. Trochę przypominała mi mnie. Niezdecydowana, wybuchowa, często nie wie, czego tak na prawdę chce. Dużo klnie.

Roland Deschain - główny bohater cyklu "Mroczna Wieża" Stephena Kinga. Ostatni rewolwerowiec, którego życiowym zadaniem jest odnalezienie i ocalenie tajemniczej Wieży, która być może skrywa sekret wszelkiego istnienia. W pewnych cechach się nawet z nim utożsamiam - umiejętność podejmowania trudnych decyzji, niejednowymiarowość, dążenie do celu.

Oj ja mam dosyć nietuzinkową postać ulubioną a jest nim Lesio Kubajek z powieści Joanny Chmielewskiej "Lesio" a czemu on to dziwne ale perypetie tego gościa i jego załogi tak bardzo mnie rozśmieszyły że na prawdę postać Lesia mam w pamięci a szczególnie takie numery w jego wykonaniu jak próba zabójstwa kadrowej które przeradza się w serie niezłych akcji, albo wybieranie numerów na toto lotka kiedy to była wielka kumulacja. Więc jak dla mnie właśnie Lesio jest najlepszy i te jego troszkę zakręcone pomysły :)

Ania Shirley. Bo jednak jest tak pozytywna, tak świeża... I gdy robię coś głupiego, zawsze mogę sobie przypomnieć o jej perypetiach. I Bohun. Oooo, Bohun to jest to! :P zresztą, jego chyba nie muszę przedstawiać...

Jak na razie, mało ambitnie - Mia z "Pamiętnik Księżniczki". Może i niezbyt wiele mogłabym się od niej nauczyć, ale podobają mi się jej niektóre zachowania, podejmowane działania, bardzo chętnie śledziłam jej postać czytając całą serię tych książek. Oczywiście nie jest ona jakimś moim autorytetem, a po prostu ją "lubię".