Jump to content
Guest Amethyst

Pocałunek w rękę

Recommended Posts

Guest Amethyst

Jak reagujecie kiedy mężczyzna złoży na Twojej dłoni pocałunek?

Czy w obecnych czasach nadal jest to okazaniem szacunku wobec kobiety, dziewczyny ?

Czy jest to już niemodny i niepraktykowany zwyczaj?

Panowie a Wy praktykujecie ten zwyczaj ? :)

Na szczęście nikt mnie nie całuje w dłoń. Mam na myśli ten klasyczny pocałunek, bo mój facet całuje mnie po rękach i dłoniach, ale ma w tym ukryty cel ;P

Ogólnie rzecz biorąc to jest tak, że facet całuje w rękę swoją matkę i żonę.

I tak w ogóle, to jesli kobieta podaję rękę w znaczący sposób 'do całowania' to wtedy spoko. Ale wiem z przykładu mojej mamy: podaje rękę kumplowi ojca w geście przywitania 'normalne cześć', a on jej ją wykręca, żeby pocałować... to już jest brak kultury.

Ja nie lubię takich gestów przywitalnych.

ja miałam 9/10 lat to taki jeden chłopak z podwórka biorąc ze mną ślub ( xD ) pocałował mnie w ręke na znam swojej miłości, boże, jakie to było wtedy romantyczne xD.

ogólnie nie mam nic przeciwko. :)

Guest Dev

Gdy poznawałem mamę mojej dziewczyny, pocałowałem ją w rękę.

Guest Amethyst

Nie lubię całowania w rękę. Zwyczajnie mnie to peszy :nerd:

Swoją uprzejmość powinien okazywać w każdy sposób nie tylko całując rękę.

Ja tylko w gimnazjum na dyskotece jak chciałem wyjątkowej koleżance za taniec podziękować. Ogółem nie miałem nigdy całowania w rękę w zwyczaju i sądzę, że to pozostanie niezmienne. ;]

Według zasad savoir-vivre całowanie w dłoń nie jest okazaniem uprzejmości, tylko czci. Jest różnica, prawda?

Drogie panie, to jak zostaniecie przywitane przez panów, zależy od was. Chcecie całusa w dłoń- podajecie ją wierzchem do góry (nadgarstek luźny). Chcecie uścisk ręki? Nadgarstek usztywniony, dłoń ułożona do uścisku. I to wy jako pierwsze podajecie dłoń, nie mężczyzna- kobieta decyduje o kontakcie fizycznym. Dżentelmen nigdy nie wyciągnie do was ręki, tylko będzie czekać na wasz krok.

I nie dawajcie się całować pod gołym niebem- to jest faux pax.

Guest Amethyst

Według zasad savoir-vivre całowanie w dłoń nie jest okazaniem uprzejmości, tylko czci. Jest różnica, prawda?

.

Niech będzie :P Dla mnie nie musi okazywać czci w taki sposób. Nie życzę sobie tego . :]

Całowanie kobiet w rękę to bardzo piękny gest. Nie twierdzę , że nie . :)

Całowanie kobiet w rękę to bardzo piękny gest.

To gest pełen kurtuazji, ale pod warunkiem, że mężczyzna wie, na czym on polega. Niestety, ale obecnie mamy deficyt dżentelmenów. Dam też brakuje.

Guest Amethyst
Całowanie kobiet w rękę to bardzo piękny gest.

Niestety, ale obecnie mamy deficyt dżentelmenów. Dam też brakuje.

No cóż, ten świat dawno zszedł już na psy.

to jak zostaniecie przywitane przez panów, zależy od was. Chcecie całusa w dłoń- podajecie ją wierzchem do góry (nadgarstek luźny). Chcecie uścisk ręki? Nadgarstek usztywniony, dłoń ułożona do uścisku

jak pisałam chyba wcześniej, są przypadki, że facet na siłę potrafi wykręcać rękę ._. podaję zdecydowanie rękę do 'uścisku', a pan potrafi mi ją wykręcić. okropne to jest.

Guest Amethyst

Chcecie całusa w dłoń- podajecie ją wierzchem do góry (nadgarstek luźny). Chcecie uścisk ręki? Nadgarstek usztywniony, dłoń ułożona do uścisku. I to wy jako pierwsze podajecie dłoń, nie mężczyzna- kobieta decyduje o kontakcie fizycznym. Dżentelmen nigdy nie wyciągnie do was ręki, tylko będzie czekać na wasz krok.

I nie dawajcie się całować pod gołym niebem- to jest faux pax.

Ja dlatego podaję rękę w taki sposób, żeby witający się ze mną pan czuł, że tego nie chcę ^^ a i tak najczęściej witam się poprzez słówko: cześć, witam, dzień dobry. :)

młoda, przykro mi, że trafiałaś na chama bez wyczucia sytuacji.

W mojej rodzinie od zawsze kładzie się ogromny nacisk na zasady savoir-vivre, więc zdarza mi się praktykować ten zwyczaj. Wszystko zależy od sytuacji- bo nie w każdej taki rodzaj przywitania jest mile widziany.

młoda, przykro mi, że trafiałaś na chama bez wyczucia sytuacji.

przykro, nie przykro. szkoda, że nie każdy facet jest w stanie zrozumieć tak prostego gestu, jak podanie ręki przeze mnie.

skoro taki oblatany w temacie jesteś, to powiedz mi, czy faktycznie tak jest, że facet tylko swoją żonę i matkę powinien całować w rękę, hmm? kiedyś gdzieś tak przeczytałam i zastanawiam się czy tak jest naprawdę.

Kiedyś uważano, że należy całować w dłoń tylko matkę, żonę i kobietę niezamężną (bodajże... nie pamiętam dokładnie).

Właściwa forma dotyczy każdej kobiety, która sobie tego życzy. Z wyjątkiem kilku sytuacji - nie pod gołym niebem (nie mam pojęcia dlaczego), nie na oficjalnym spotkaniu (typu konferencja biznesowa), nie przez stół.

Więcej grzechów nie pamiętam... Musiałbym zajrzeć do odpowiedniej literatury.

//podziękował. (:

m.

Mi bardzo podoba się ten zwyczaj, jest po prostu miły.

Nie praktykuje go żaden chłopak w moim wieku, ewentualnie odrobinę starszy.

Mam tylko trzech wujków, którzy mnie całują w rękę i jeden z nich, którego syn się we mnie podkochu*e/podkochiwał, chce tego nauczyć swojego potomka, aczkolwiek ten się trochę wstydzi.

Nie widzę w tym nic w tym zwyczaju ujmującego panom. Moim zdaniem to nawet dobrze świadczy o nim. Uważam, że to oznaka, że ten facet traktuje mnie poważnie.

Na ogół nie lubię całowania w rękę, ale to zależy do mężczyzny, który próbuje to zrobić, czy jest dobrze wychowany i czy mnie zna. Jeden starszy pan, czasami całuje mnie w rękę, przy jakiejś szczególnej okazji i to jest miłe. Jest starszym dżentelmenem. Żaden z młodszych mężczyzn, nigdy nie próbował mnie całować w rękę. Wyjątkiem był chłopak, który się we mnie kiedyś trochę podkochiwał, ja go traktowałam jak przyjaciela i czułam się niezręcznie, jak mnie chciał całować w rękę. ( Próbował też mnie całować w usta. :shy: )

Pamiętam jak byłam na weselu i taki starszy pan poprosił mnie do tańca i gdy zaczęliśmy tańczyć pocałował mnie w rękę, byłam wtedy mile zaskoczona, poczułam się jak dama jakaś :) miłe uczucie.

Bardzo miły gest. Czasem mój chłopak całuje nie w rękę, na weselu wujek mojej bratowej pocałował mnie w rękę zanim zaczęliśmy ta tańczyć i byłam mile zaskoczona, chociaż wcześniej już widziałam takie zachowanie.