Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Microsoft Office czy OpenOffice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Preferujecie niestabilny i płatny Office z Microsoftu, czy darmowy jego odpowiednik?

Osobiście używam tego drugiego. Jest stabilniejszy, wygodniejszy od swojego komercyjnego odpowiednika oraz jest darmowy. Dodatkowym atutem jest zgodność z formatami tego pierwszego, jak i własnymi. Niestety, taktyka Microsoftu polega na ograniczaniu zgodności z innymi systemami, czy też pakietami, takimi jak właśnie office.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównanie typu Adobe Photoshop czy Gimp.

Jasne, że zawsze płatne programy będą lepsze.

W OpenOffice'sie nie znajdziesz wielu niezbędnych funkcji, które posiada MicrosoftOffice, jednak dla osób, które chcą mieć wszystko "legalne" i za "free" powinien OpenOffice wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeważnie używam Microsoft Office, ale mam w kompie na wszelki wypadek OpenOffice, już raz kiedyś z niego korzystałam, jak popsuł się M.Office. Myślę, że oba te programy się sprawdzają, jak chodzi o pisanie jakiegoś dokumentu, ale czasami OpenOffice za bardzo się nie nadaje do edycji dokumentów Microsoft Office- w każdym razie, ja miałam z tym problemy (np. numeracja stron źle była widoczna ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem jeszcze okazji skorzystać z OpenOffice i właściwie to dalej nie mam zamiaru. Dobrze mi jest z tym najnowszym Office. Równie dobra była też i poprzednia jego wersja, z 2003 roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Open Office spełnia wszystkie moje wymaga - a wypada zaznaczyć, że rzadko korzystam z edytora tekstu, więc biorę to, co mam pod ręką i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Amethyst

Ja nie mam na swoim PC Misrosoft Office tylko Open Office. Również żadko krzystam z tego edytora tekstu. Póki co OpenOffice mi wystarcza :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zakupieniu nowego systemu, nie mam Microsoft Office, bo jest zbyt drogi :( i zamiast niego mam Open Office. Dodatkowo jeszcze mam w kompie pełne wersje: Microsoft Works i Ashampoo Office 2008 (dodane do różnych komputerowych gazet)- tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Office od Microsoftu, jakoś się przyzwyczaiłam do niego. Mam cały pakiet OpenOffice, ale korzystałam z niego tylko wtedy gdy miałam starą wersję MO, z której jedynie Worda miałam zainstalowanego, a potrzebne mi były narzędzia do prezentacji. Jakoś specjalnie różnicy w funkcjonowaniu obu tych pakietów nie wiedziałam.

Jest stabilniejszy

MO nigdy mi nie padło tak samo z siebie, w żadnej z wersji jakie miałam, więc nie widzę, gdzie tu OpenOffice miałby być stabilniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie mam Pakiet Microsoft Office 2007. Wcześniej korzystałem z OpenOffice i szczerze nie widzę większej różnicy.

Do podstawowych potrzeb jest idealny, a przede wszystkim darmowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam częściowy pakiet Office 2010. OpenOffice jest świetną alternatywą, ale jednak wolę MS ze względu na to że używam go też na uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Preferujecie niestabilny i płatny Office z Microsoftu, czy darmowy jego odpowiednik?

Osobiście używam tego drugiego. Jest stabilniejszy, wygodniejszy od swojego komercyjnego odpowiednika oraz jest darmowy. Dodatkowym atutem jest zgodność z formatami tego pierwszego, jak i własnymi. Niestety, taktyka Microsoftu polega na ograniczaniu zgodności z innymi systemami, czy też pakietami, takimi jak właśnie office.

Od lat używam obu pakietów i z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że MS Office góruje nad innymi w tej branży, co nie znaczy, że jego darmowe odpowiedniki nie są dobre, bo są tyle tylko, że niektóre zwłaszcza w starszych wersjach miały problemy ze stabilnością nowsze wersje  np: OpenOffice 4,1 tych problemów już nie mają  ponadto wydaje mi się, że MS Excel jest znacznie bardziej funkcjonalny, jeśli chodzi o ergonomie i przejrzystość interfejsu to już kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi