Jump to content
Guest Anonymous

Gitara

Recommended Posts

Guest Anonymous

Temat konkretnie o gitarze, nie o innych instrumentach.

Gracie? Może mieliście w planach rozpoczęcie? Jeżeli tak, to kim się inspirujecie, jakiego sprzętu używacie?

Gram od około 1,5 roku, uważam, że całkiem nieźle mi idzie. Moją inspiracją jest głównie Clapton, aczkolwiek podglądam tricki różnych gitarzystów. Nazw modeli dokładnie nie pamiętam, ale używam 15W pieca Dibeisi (wystarczy :D), elektryka Lentamente (fuj!), akustyka Stagg i jakiejś tam klasycznej (ciemno jest, nie chce mi się sprawdzać modelu.

Elektryczna (konkretnie moja):

http://i31.tinypic.com/12557bl.jpg

Akustyczna (zdjęcie znalezione na internecie):

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0b/Stagg_Acoustic_Guitar.JPG

Zapraszam do gitarowej dyskusji :D.

Grałam. Najpierw na klasyku ale rozwaliłam ( nie pytajcie xD ) i to zmusiło tatę do kupienia mi akustycznej, niestety przestałam grac z paru przyczyn. Chcę wznowić ćwiczenie gry na gitarze, by móc zasuwac na elektrycznej ( moje marzenie od dzieciństwa ).

Grałam na klasyku.

Kiedyś sobie zażyczyłam na urodziny i mi kupili.

Podniecałam się nią przez miesiąc, ale po tym jak umiałam tylko zagrać kilka kolęd to się poddałam i rzuciłam ją w kąt i tak leżała z dwa lata. W tym roku wzięłam się za naukę gry na niej, ale urwałam dwie struny po pierwszym dniu nauki i całkiem się zniechęciłam i znów leży nie używana.

Za swoje 1 zarobione pieniążki kupiłem sobie gitarę akustyczną. Uczyłem się na niej grać około roku :lol-sweat:

Moim dziewczyną podobało się gdy dla nich coś grałem, najlepiej wychodziły mi piosenki Dżemu, było w tym trochę nieczystości... ale mój wokal je zagłuszał xD

Teraz już nie gram, od kilku lat.

Mam gitarę klasyczną i nie wiem co z nią zrobić.Czy sprzedać czy grać.Grałabym bo nawet mam stronki internetowe do pomocy ale struna mi pękła a do muzycznego ot mi się tyłka ruszyć nie chce :D.Marzę o basówce :sweet:

Głupiaś ! Graj :D ! Gitara jest git :D ! Łatwo się nauczyć jeśli nie jesteś leniwa. Ja po paru dniach nauki na gitarze elektrycznej grałem już Enter Sandman- Metallici, Money- Pink Floydów, Smoke on the Water- DP i pare innych, takich jak Wlazł Kotek na płotek xD.

Posłuchaj bo to dobra rada, sam jakbym miał gitarę to bym się uczył.

gitara nie jest taka droga..zawsze marzenia swoje spełnić można :)

Dla mnie jest droga, na porządną gitarę 500 zł trzeba mieć minnimum, bo te za 200 zł to już lipa.

Miałam klasyczną, obecnie mam akustyczną na której właściwie nie gram i elektryczną na której grywam jak tylko mogę. Jestem osobą upartą i wszystko chciałabym od razu, idealnie, pięknie. Ale żeby tak grać musiałabym zakupić chociażby efekt do gitary a to też trochę kosztuje więc na razie zadowalam się wzmacniaczem. Kiedyś grywałam sporo, jeździłam na obozy, konkursy ale teraz trochę wszystko zaniedbałam. No i mam efekty ;P.

bo te za 200 zł to już lipa.

Na początek i taka wystarczy. Już odwiedziłam kiedyś sklep muzyczny planując zakup gitary ale niestety pieniądze wtedy musiały rozejść się na coś innego. Na razie więc pozostaje moja wymarzona nauka w kwestii planów. Zazdroszczę wszystkim którzy mieli możliwość nauki i nie rozumiem tych którzy mając gitarę w domu nie chcą jej ruszyć. Jak tak można?! ;P

Ale kupię, kupię. I to jeszcze w tym roku. Obiecałam to sobie :)

ananana, mówisz że wystarczy na początek i taka za 200 zł zgodzę się z tobą, nauczy się na niej chwytów, ale i tak będzie potem trzeba wydać kolejne pieniądze na jakiś konkret, bo te tanie gitary nie wydobywają takich dźwięków. Tak przynajmniej doradzali mi ludzie co grają i się na tym znają, bo jak poszedłem do sklepu i zauważyli że sam nie wiem czego szukam to chcieli wcisnąć mi najgorszy bubel.

Ale trzeba wziąć też pod uwagę to iż początkującemu gra się znudzi i porzuci granie na czas nieokreślony. Szkoda wówczas by drogi instrument stał i zwyczajnie się kurzył.

Moją pierwszą gitarą akustyczna kupiłem za skromne 240 zł i po 4 latach trzyma się to lepiej to gorzej. ( być może trafiłem na jakąś lepszą ruską partie :puppyeyes: )

zauważyli że sam nie wiem czego szukam to chcieli wcisnąć mi najgorszy bubel.

Może i masz rację. Bo też po mym pytaniu o cenę gitary i usłyszeniu że mam zamiar się dopiero uczyć facet zaczął od tych tańszych. Ale nie najtańszych. Coś właśnie za ok.250 zł mi proponował. Były podobno jeszcze tańsze ale radził wydać trochę więcej. Nie wiem czy z dobrego serca czy z chęci zysku ;)

Ale trzeba wziąć też pod uwagę to iż początkującemu gra się znudzi i porzuci granie na czas nieokreślony. Szkoda wówczas by drogi instrument stał i zwyczajnie się kurzył.

A no właśnie. To też jest istotne. Bo marzenia marzeniami ale czy chęci i zapału wystarczy na konkretną naukę? Trzeba się przekonać ;]

Znam jedną dziewczynę co rodzice jej kupili gitarę za 1000zł bo bardzo chcieli żeby się uczyła grać, chodziła nawet do szkoły muzycznej przez rok, a potem zrezygnowała i gitara leży i się marnuje.

Myślałem też żeby pożyczyć jakąś starą gitarę od znajomych i zobaczyć czy mi się spodoba, a z czasem najwyżej kupić coś lepszego, jak nie rzucę jej w kąt :D

A no właśnie. To też jest istotne. Bo marzenia marzeniami ale czy chęci i zapału wystarczy na konkretną naukę? Trzeba się przekonać ;]

Jeśli nie gitara, zawsze są jeszcze różnego rodzaju bębny ;D