Jump to content
Frodeck

Makijaż u mężczyzny

Recommended Posts

Do teledysków, filmów i tym podobnym - zrozumiem. Ale jeśli widzę umalowanego faceta na drodze, gdzie powieki ma w kolorze itd, to aż mnie coś się robi. Stoję i nie wiem, czy to facet, czy kobieta.

Koniec świata jest bliski -.-

U metalowców i tym podobnych nie mam nic przeciwko. Wygladają ostrzej i fajniej. Oczywiście mówię tu tylko o kredce, a nie o podkręconych rzęsach i różowych ustach. xD

Ale tak na codzień, gdybym zobaczyła normalnego faceta malującego się. Feee. Never.

Hmm jedynie akceptuje wymalowaną twarz u faceta w przypadku gdy idzie na mecz.. każde inne malowanie faktycznie,wydaje mi sie troche pedalskie , no chyba że to tak dla jaj i śmiechu ...

Oj za przeproszeniem ale makijaż u faceta to już jest jakaś patologia grzecznie mówiąc. Więc ja proszę nie popadajmy w takie akty istnej desperacji i lepiej dajmy zakaz facetom aby używali i makijażu. Wyjątkiem mogą być mecze :D I proszę mi tu nie wspominać o równouprawnieniu bo tego się makijaż nie tyczy i lepiej niech faceci skończą tą parodię z makijażem i zostawią makijaż dla kobiet bo na nich lepiej wyglądają :)

agusiek, ja ciebie rozumiem i według mnie tego nie powinna uwzględniać tolerancja bo to jest tylko ośmieszanie mężczyzn ten makijaż na ich twarzy :D

W gruncie rzeczy nie jest to nic nowego. Mężczyźni malują się od wieków. To dopiero nasze czasy nie uznają wizerunku umalowanego mężczyzny.

Nie uznaję konwenansów. Jeśli facet chce się umalować - nie ma sprawy, wręcz będę pod wrażeniem odwagi. Czy mi się to podoba? To zależy, jaki makijaż i czy on do niego pasuje. Tak samo jak w przypadku kobiet.

Czułabym się dziwnie, gdyby mój chłopak chodził w makijażu. Jakoś nie odpowiada mi to. Rozumiem artystów - wizerunek sceniczny i te sprawy. Ale zwykły mężczyzna miałby się malować i to każdego dnia? Nieee... Nawiasem mówiąc, zdarzyło mi się kiedyś zrobić mini kurs używania podkładu dla kolegi. Miał problemy ze skórą, użył takiej maziajki i przyszedł w tym na uczelnię. Wyglądał tak niefortunnie, że musiałam mu pomóc ;)

Krem to chyba nic złego, tak samo jeśli chodzi o pomadkę bezbarwną którą (przynajmniej ja używam na obsieczone usta, lub suche, spękane), podkład czy korektor czy co tam innego.. no da się to znieść, ale oczy, jakieś kreski niee... to już przesada.

Boże chroń te polske xd tak jak Marcin, oprócz pomadki - z resztą stricte męskiej z linii NiveaMen nie uznaje nic xd

Myśle, że krem czy pomadka ochronna to nic złego, ja lubię kiedy mężczyzna dba o swoją cerę. Ale podkłady pudry, kreski pod oczami to raczej dla kobiet :)

Nie ma nic złego jak facet o siebie dba. Tak jak piszecie, pomadka bezbarwna jak najbardziej, na zimę zwłaszcza. To samo kremy. To są po prostu zabiegi czysto zdrowotne, a nie mające nas upiększać. Tak samo nie mam nic przeciwko nałożeniu jakiegoś pudru czy coś gdy idzie się na jakąś oficjalną impezę, ubiera garnitur itd. Co innego oczywiście malowanie ust, oczu itd. Jeszcze ewentualne regulowanie brwi jest do zniesienia, jak ktoś ma krzaki, albo zrośnięte na środku, chociaż na szczęście mnie to nie dotyczy. :P

Nie mam nic do zadbanych metroseksualnych facetów. Byle nie siedział w łazience dłuzej jak ja ;p Lepszy dbający o siebie, niż taki z żałobą za paznokciami :D

Uważam, że makijaż nie jest w ogóle dla mężczyzn. Co innego pielęgnacja twarzy. ja sam używam kremu do twarzy i różnych kremów po goleniu, ale  to tylko  pielęgnacja twarzy i myślę, że kobieta lubi gdy jej mężczyzna dba o siebie, ale bez przesady.