Jump to content
Mglista

zazdrosne o urodę innej kobiety?

Recommended Posts

Też mam kompleksy i kiedyś zazdrościłam innym dziewczynom, a teraz.... podziwiam. I staram się pracować nad sobą tak, bym nie czuła się gorsza od tych "lepszych".

Tak jak Luvuu. Raczej podziwiam, czasami może pojawi się nutka zazdrości, ale nie jest to taka zazdrość, że spędza mi sen z powiek. Daję sobie z nią radę. ^^ Bardziej zazdroszczę rzeczy, których sama nie mogę mieć, choćbym chciała, na przykład mocne, grube włosy, ciemne brwi, długie nogi, duże wcięcie w talii.

Każda kobieta jest nietypowa na swój sposób, nie ma czego zazdrościć. Nogi, biust, płaski brzuch, idealne ciało, piękne włosy, oczy - zawsze gdy przechodzę obok jakiejś urodziwej kobiety, wiem że sama nie jestem jej cieniem. Ważne jest znać swoją wartość mimo stereotypów i własnych kompleksów.

Trzeba cenić siebie i doceniać to, co się ma. Każda kobieta jest inna, sa ładniejsze i brzydsze, jednak jest coś, co każdej z nas dodaje urody - pewność siebie i szacunek do własnej osoby :)

Jest dużo rzeczy, które bym w sobie zmieniła. Te, które mogę - zmieniam dla siebie. Te, których nie da się zmienić (jak np. mój niski wzrost), akceptuję i zamieniam w zalety. Nie zazdroszczę nikomu wyglądu.

Każda kobieta jest nietypowa na swój sposób, nie ma czego zazdrościć. Nogi, biust, płaski brzuch, idealne ciało, piękne włosy, oczy - zawsze gdy przechodzę obok jakiejś urodziwej kobiety, wiem że sama nie jestem jej cieniem. Ważne jest znać swoją wartość mimo stereotypów i własnych kompleksów

Owszem... mówisz o kobietach o "charakterystycznej" urodzie, tak? To ja też mam raczej charakterystyczną (trudno mi znaleźć jakąś podobną do mnie kobietę w mediach, czy wśród znajomych, mijających mnie na ulicy), ale to nie jest atrakcyjny typ... Więc lepiej chyba mieć czasem popularny, ale atrakcyjny typ. Nie oszukujmy się, będąc nieatrakcyjną nigdy nie byłam w kręgu męskiego zainteresowania, choć miałam wielu kolegów. Prawda jest taka, że wyglad to 60% sukcesu. A moich partnerow poznawałam nie gdzie indziej, tylko w sieci, gdzie zwracałam ich uwagę moimi poglądami, wypowiedziami, a wygląd poznawali o wiele później- inaczej nigdy nie zwrociliby na mnie uwagi.

I tu wlasnie tkwi problem.Te ktore maja kompleksy, nawet kochane przez swoicg partnerow przewaznie bd zazdrosne o wyglad innych.Nawet kiedy te nie sa w rzeczywistosci bardziej urodziwe od nich samych.

No i w przypadku, kiedy facet. flirtuje z innymi to tez czesto włacza sie owe uczucie zazdrosci.:)

Ja osobiscie lubie siebie taka jaka jestem.Ale zdarza sie ze mam dzien, ze zazdroszcze np dlugich nog ;) i np piegow na nosie ;p

czego mam zazdrościć? to mi mogą.a tak całkiem serio: czasem się za jakąś obrócę, bo mi się spodoba, ale nigdy żadnej niczego nie zazdrościłam. nie jestem idealna, ale mimo wszystko wiem, że wyglądam świetnie. zazdrość w niczym nie pomoże.

Nie powiem, żebym nie odczuwała lekkiego ukłucia żalu, że np. inna kobieta ma długie, lśniące włosy. Ale czy zazdroszczę? Nie sądzę, a przynajmnie ta zazdrość nie zjada mnie od środku. Za to dbam bym sama sobie się podobała.

I tu wlasnie tkwi problem.Te ktore maja kompleksy, nawet kochane przez swoicg partnerow przewaznie bd zazdrosne o wyglad innych.Nawet kiedy te nie sa w rzeczywistosci bardziej urodziwe od nich samych.

Niestety czasem znajduję się w takiej sytuacji, naogląda się jakichś piczowatych modelek i potem marudzi. A ma się czym pochwalić.

Owszem zżera mnie zazdrość jak patrzę na kobiety o smukłej sylwetce, płaskim brzuchu, a jednocześnie świetnej pupie i biuście. Zżera podwójnie, jeżeli mój facet się za takimi obejrzy.

Czy zrobiłam coś aby to zmienić? Jeszcze nie...ale planuję.