Jump to content
Mglista

zazdrosne o urodę innej kobiety?

Recommended Posts

Jasne, bardzo często zazdroszczę komuś wyglądu. Szczególnie tym osobom, które nie muszą nic robić, aby wyglądać ładnie.

A co da nawet gdybym i komuś coś tam zazdrościła ?  nic - dlatego nie zazdroszczę żadnej niczego, taka się urodziłam, Bozia taką dała mi urodę i z tego bardzo się cieszę, bo zawsze mogło być gorzej. Stać mnie na coś - kupuję, nie stać - pasuję, ale żyję. Co najwyżej mnie może któraś zazdrościć :)

A ja Ci tego właśnie zazdroszczę, że potrafisz się tego uczucia wyzbyć. Mi się często zdarza zazdrościć czegoś innym kobietom - może to efekt kompleksów? Zazdrość jest dla mnie też mobilizująca.

W sumie tak kolorowo to nie jest  ;)  bo jednak jest coś czego innym zazdroszczę - pięknych, gęstych, lekko kręconych włosów - na tym  punkcie  niestety mam kompleksy ;) swoje mam nie najgorsze, ale właśnie podobają mi się takie jak opisałam wyżej.

Wczoraj miałam taki moment, że naprawdę zazdwościłam dziewczynie pięknych, długich, rudych włosów - przyznam, że sama chciałabym takie mieć. Ale potem pomyślałam sobie, że moje też w końcu takie złe nie są.

zazdrość to nieodpowiednie słowo w tym przypadku. wolę "motywacja" - jak widzę dziewczynę o idealnych proporcjach to podziwiam jej pracę (lub geny), a sama do tego dążę. chyba najgorsza jest zawiść w tym przypadku. ile to się nasłuchałam komentarzy "tapeciara", kiedy kobieta jest ładnie pomalowana i zadbana albo "ona na pewno nic nie je żeby tak wyglądać" itp. czasem to jest szczęście, a czasem kobiety dużo pracują nad sobą. nie znoszę takiego oceniania innych.

Cytat

'W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie wspierają innych kobiet'

trzymajmy się razem, wspierajmy i motywujmy, a nie tylko złośliwości i zazdrość.

9 godzin temu, Niebieska napisał:

Nie jestem zazdrosna o urodę innych kobiet bo zdaję sobie sprawę ze swojej brzydoty i szkoda mi czasu na takie głupoty.

Brzydoty?  Myślałem, że jesteś mądrzejsza. Nigdy tak o sobie nie można mówić. Często jest to błędna ocena oparta na ludzkiej chamskiej złośliwości lub budowana na własnych kompleksach. Brzydcy ludzie, to ludzie zaniedbani którzy nie dbają o higienę. Wszyscy pozostali są piękni. Zrozumiałaś, czy mam to napisać jeszcze raz?