Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
Gość Amethyst

Pogarda : czy gardzisz kimś?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że jeśli ktoś pogardza takimi ludźmi, to ma jakby rację, ale jeśli spojrzeć na to z perspektywy religii, która zabrania pogardy i wywyższania się nad tymi błądzącymi, nie jest to prawidłowa postawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z pewnością znalazło by się kilka osób którymi gardzę. Wynika to z faktu, że po prostu sobie na to zasłużyli. Są takie rzeczy który nie powinno się robić, a jednak niektórzy ludzie brną w ten banał i łamią wszelkie zasady które w pewnym sensie obowiązują wszystkich. A później przychodzi taki dzień kiedy są mocno zaskoczeni tym jak traktują ich inni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gardzę ludźmi chamskimi czy też uważającymi się za pępek świata. Jest też jedna osoba z mojego otoczenia, która mi się kiedyś czymś niesamowicie naraziła. Gardzę tym, jak się zachowała (bliżej tego nie będę opisywać).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A pewnie, że tak. Gardzę ludźmi bez honoru, typu damski bokser, czy alkoholik wyżywający się na rodzinie. Gardzę fałszywymi ludźmi. Gardzę gwałcicielami, mordercami, pedofilami. Gardzę ludźmi krzywdzącymi niewinnych. Gardzę ,,grupowymi cwaniakami". A i czasami gardzę samym sobą, przez to, co czasami zrobiłem. Myślę, że to też bardzo ważne. Dostrzegać błędy u siebie, a nie tylko u innych, i naprawiać je, żeby nie być jak inni. Dopiero wtedy mamy prawo oceniać innych i nimi gardzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nikim nie gardzę. To ze względu na wartości jakie wyznaję. Nawet jeżeli ktoś jest prostytutką, nie można taką osobą pogardzać. Nawet jeżeli mąż znęca się nad rodziną, choćby nie wiadomo jak człowiek upad nie można mówić o tym, że brak mu godności.

Godność posiada każdy z nas, jest ona wrodzona i niezbywalna, dlatego nie powinniśmy nimi gardzić.

To jest przepiękna filozofia życiowa i każdemu życzę takiej postawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gardzę ludźmi którzy nie dają innym drugiej szansy

Doprawdy?

Gardzę, czasami się po prostu nie da uśmiechnąć i przywitać jakby nic się nigdy nie stało. Ale trzeba mi naprawdę porządnie nacisnąć na odcisk, żebym miała wstręt publiczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie gardzę ludźmi, z jednej prostej przyczyny - nigdy nie wiem, co tak naprawdę popchnęło ich do danych czynów, nie wszystko zawsze jest takie łatwe, jak nam, obserwatorom pewnych zjawisk mogłoby się wydawać. Każdego człowieka powinniśmy szanować. Można kogoś nie lubić, nienawidzić za coś, co nam zrobił, ale nie powinno się nikim gardzić - a już tym bardziej ludźmi o problemach związanych z psychiką - dając im negatywne emocje, tylko potęgujemy ich chore podejście do pewnych spraw, dlatego lepiej nie okazywać jest żadnych emocji niż okazywać te złe. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy gardzę kimś możliwe, że ludźmi którzy znęcają się nad słabszymi, no i zachowaniem ludźmi które czasem jest bardzo oburzające, dziwne i nie do ogarnięcia ludzkim umysłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest to godne pochwały, ale gardzę. Gardzę głupim, nieprzemyślanym, zarozumiałym i aroganckim zachowaniem jakie prezentują muzułmańscy uchodźcy w Europie... W ogóle nie doceniają tego, co dla nich robimy, chcą tylko więcej komfortu i wygodnego życia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi