Jump to content
Guest Amethyst

Co studiujesz bądż chciałbyś studiować?

Recommended Posts

Proces rekrutacji mam już na szczęście za sobą :) Strasznie się bałam, ale jak się okazało nie było czego, złożyłam papiery na trzy kierunki i liczyłam, że na któryś się nie dostanę, bo nie byłam do końca zdecydowana na żaden z nich - dostałam się na wszystkie, mimo że progi okropnie podskoczyły w tym roku. Od października zaczynam lingwistykę stosowaną (niemiecki z angielskim) i jestem zadowolona. Zawsze chciałam studiować języki, jednak jako że interesuje mnie sam język, a nie historia, kultura, literatura (marny ze mnie "humanista"), to zdecydowałam się na lingwistykę, a nie na filolologię. Dwa języki na raz to podwójny nakład pracy, ale myślę, że dam radę. Mam już pewien plan na siebie i na pewno na tym jednym kierunku się nie skończy :)

Od października zaczynam dietetykę i naprawdę nie mogę się już doczekać.

Fen, dziękuję. :) Dietetyka fajna sprawa, gratulacje należą się i Tobie! :D

Mogę zapytać gdzie? :P Moja koleżanka też się wybiera na dietetykę, a że my z jednego regionu w sumie, to może akurat na tej samej uczelni będziecie :D

Mogę zapytać gdzie? :P Moja koleżanka też się wybiera na dietetykę, a że my z jednego regionu w sumie, to może akurat na tej samej uczelni będziecie :D

Uniwersytet Przyrodniczy.

Trochę żałuję, że nie przyłożyłam się bardziej i nie starowałam na UM, bo wydaje mi się, że poziom może być wyższy. 

Uniwersytet Przyrodniczy. Trochę żałuję, że nie przyłożyłam się bardziej i nie starowałam na UM, bo wydaje mi się, że poziom może być wyższy.

O, to tak jak ona :D Pewnie będziesz zazdowolona ze studiów, może akurat poziom będzie wysoki ;) Chociaż ja też w sumie zastanawiam się czemu nie składałam na inne uczelnie, żałuję trochę, ale jestem w dobrej myśli :P

Studia I stopnia rok 3 w Wyższej Skole Bankowej w Szczecinie, specjalizacja zwiążana z marketingiem, wiele osób odradzało a ja jestem zadowolony, a program studiów też ciekawy. 

Jestem na pierwszym roku pedagogiki w Wyższej Szkole Bankowej i jak na razie jestem  pozytywnie nimi zachwycona.

Jeżeli uda mi się zrobić licencjat chciałabym pójść na studia podyplomowe z zakresu mediacji rodzinnych.

Hm, ja zaraz po szkole średniej poszłam na filologię katalońską i hiszpańską, po tym próbowałam się obejść bez tego, bo w sumie nie przekonuje mnie aktualny system szkolnictwa, nie mają w/g mnie sensu całe te studia, a już na pewno na tak mało znaczącym kierunku no ale... okazało się, że bez papierka nie ma szans dać sobie rady (chyba, że oczywiście jest się wyjątkowo utalentowanym w jakimś kierunku, ja niestety jestem tylko językowo, a to kiepski talent jak na dzisiejsze czasy, chyba, że w połączeniu z czymś:)) i wróciłam z podkulonym ogonkiem na uczelnię. Teraz robię trzecie podejście do filologii hiszpańskiej, przyjęli mnie na UAM na II rok dziennych na zasadzie przeniesienia z wieczorowych z 2011 roku. Podejście mam jakie mam bo to dla mnie tylko papier, nie czuję się zintegrowana z życiem uczelnianym, wolałabym sobie podróżować i żyć wolna jak wcześniej, no ale, może tym razem jakoś przetrwam i dojdę chociaż do licencjata... ?? Nie wiem, trochę w to wątpię ale zobaczymy.

skończyłam na poziomie licencjata kierunek Finanse i Rachunkowość, specjalność rachunkowość.

teraz robię magisterkę z Zarządzania Kadrami.

Myślę nad drugim kierunkiem w przyszłym roku jeszcze, ale raczej w trybie zaocznym, bo przy moim obecnym kierunku drugie studia dzienne byłyby wielką tragedią :D Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli, chociaż jeszcze się waham co do samego kierunku.

Ja zastanawiam się nad podjęciem w tym roku drugich studiów zaocznych. Na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu otwierają nową specjalizację na informatyce: systemy i aplikacje mobilne a dział interesował mnie już od dłuższego czasu (stworzyłam kilka apek, ale jednak większa wiedza by się przydała...).

Generalnie musiałoby się to wiązać z dojazdami 100 km w jedną stronę w weekendy ale tak chodzi mi to po głowie i chodzi..

Myślicie,że warto jest się zdecydować? 

Jednak zdałem, faken. Przede mną trzeci rok inż. aeronautycznej, całkiem możliwe że uda mi się też zrobić mgr. Głupi zawsze ma szczęście.