Jump to content
fuckinladycore

Kara Śmierci

Recommended Posts

Guest Amethyst

Czy państwo ma prawo, w formie kary za pewne szczególne zbrodnie, odebrać życie jednemu ze swych obywateli? Czy jest to moralnie usprawiedliwione?

czy jesteś za karą śmierci w naszym kraju?

Guest Anonymous

Ja wolałabym żeby zamiast kary śmierci było dożywocie , mam za miękkie serce dla wszystkich i tak już ze mną jest ... Chyba że ktoś naprawdę zasłuży :) x]

Jestem za karą śmierci w chwili gdy skazany popełnił morderstwo i zostało mu to w 100% udowodnione.Nie potrafię zrozumieć czemu taki ...ma mieć stawkę żywieniową większą niż człowiek,który uczciwie pracował przez całe życie i jeszcze się buntuje bo mu w celi za ciasno.W końcu jest tam na własne życzenie.Sorry,ale nie mam litości nad dewiantami.

Czemu ma dostać dożywocie i spokojnie żyć za pieniądze podatników?

Nikt zdrowy emocjonalnie i psychicznie nie popełnia zbrodni-tak uważam!

Tacy ludzie kwalifikują się do leczenia.

Konkluzja-nie powołujmy na świat dewiatów z nmarginalnych rodzin , ułomnych/chorych nieowracalnie itd.

Jestem przeciw karze śmierci. Skrajne zbrodnie popełniane są pod wpływem amoku, szoku,w afekcie i nie można takiego osbnika uznać za zdrowego w danej chwili /sytuacji. Więc zabijajmy wszystkich chorych eekkk

A co powiesz o tych,którzy planują swoje zbrodnie?Też są chorzy?Jeśli tak,to zacznijmy się nad nimi litować i leczmy ich,za nasze,osób pracujących,pieniądze.

Przestępca-chory,pijak-chory,a normalny człowiek jest kim?Potencjalną ofiarą tych ...Taaa,pogłaszczmy ich po główce,na pewno podziękują,mordując i gwałcąc. >spooko

Nikt "zdrowy"nie planuje żadnej zbrodni! Czy uważasz siebie za osobę "zdrową", jesli tak, to nigdy nie zaplanujesz zbrodni-chyba, że "zachorujesz"!

Taki jest mój tok myślenia!

Nie szkoda Ci forsy dla nieuleczlnie chorych,bardzo niebezpiecznych? A masz wątpliwości co do tych , u którym choroba objawia się pod wpływem różnych skrajnych sytuacji?!

Też mi szkoda.I dlatego stworzenia roślinki nie powinny być na siłę trzymane przy życiu.Jak choćby ta Francuzka,rząd będzie decydował czy ma żyć skoro rodzina podjęła decyzje.No chore to jest.Najlepiej niech zdecyduje Szaman.

Guest Anonymous

Kara Śmierci dla tych Którzy zabili Polaka w Pakistanie >chair

tak, jasne. i jeszcze kara śmierci dla rabusiów. i gwałcicieli. i dręczycieli zwierząt.

ja jestem przeciwna kś. tak po prostu, kłóci się z moja moralnością. można tyle fajniejszych wymyślić rzeczy... np. Saddama Husseina można było zamknąć w małej betonowej celi pod pustynią. i niech tam siedzi 20 lat, na małych porcjach żarcia. że to gorzej niż śmierć? no i dobrze.

Jestem w 100% za karą śmierci... Ludzie codziennie popełniają takie zbdrodnie, że aż strach o nich słyszeć.... Kara śmierci powinna być dla morderców, szczególnie tych co działali z premedytacją i mordowali bestialsko... Nie ma słów dla osób, które własne dzieci spalają w kominku, albo wyrzucają z okna bądź na śmietnik... Naprawdę...

Kara śmierci powinna być ale tylko za przestępsta typu morderstwo, ataki terrorystyczne, umyślne spowodowanie śmierci, śmierć za śmierć takie jest moje zdanie

Guest Anonymous

Kara śmierci? Niech gniją w więzieniu w trudnych warunkach, kara śmierci to by było wybawienie ;|

Kara śmierci? Niech gniją w więzieniu w trudnych warunkach, kara śmierci to by było wybawienie ;|

W niektórych przypadkach tak.. Ale czasami w więzieniu jest im lepiej niż na wolności :/

Guest Anonymous
Czy państwo ma prawo, w formie kary za pewne szczególne zbrodnie, odebrać życie jednemu ze swych obywateli? Czy jest to moralnie usprawiedliwione?

Moim zdaniem kara śmierci powinna być dopuszczona, przecież taki zbir który zgwałci i pomorduje powinien dostać takie coś jak karę śmierci. Bo co mu da dożywocie? Jeszcze go odbiją z więzienia i ... wiadomo. A tak po problemie. A poza tym państwo za niego musi płacić.

Kara śmierci dla mnie to brak kary. Ktoś, kto zabił, nagle zostaje zabity - ale przecież on wtedy nie ma świadomości tego, że jest karany, nie ma świadomości śmierci, kiedy umrze. Dla mnie to bzdura.

Kara śmierci była by doskonałym straszakiem dla przestępców. Ale zamiast wprowadzać kare śmierci w naszym kraju, lepszym rozwiązaniem by było drastyczne zaostrzenie KK i bardziej surowsze wymierzanie kar.

Kara śmierci za poważne zbrodnie. Nie ma sensu łożyć kasy na kryminalistów, którzy mają luksusy w więzieniu. Śmierć to najlepsze rozwiązanie, bo najzdrowsze dla gospodarki i społeczeństwa.

Jestem za. ALE. Kara śmierci tylko za morderstwa, które będą udowodnione całkowicie. Dla reszty - więzienie o zaostrzonym rygorze, gdzie więźniowie powinni pracować na swoje utrzymanie ciężką pracą fizyczną, bardzo ciężką. Obecnie w więzieniach są luksusy. Na przeciwko mojego domu, po drugiej stronie jest właśnie więzienie. I widzę jak w celach mają telewizory, radia i inne różne udogodnienia. Więzienie powinno być karą, a nie nagrodą. Kara śmierci - TAK. + ciężkie warunki w więzieniach. ;]

Guest Anonymous

Przeciw karze śmierci. Zabił - niech gnije w więzieniu, niech na niego plują, gwałcą go i co tam jeszcze robią w więzieniach. Jestem za dożywociem, bo to moim zdaniem najgorsza kara, ale kara śmierci... To szybkie skończenie, niby dla społeczności to dobrze, bo nie ma szans, żeby taki ktoś wyszedł, ale z drugiej strony ja osobiście wolę umrzeć, niż gnić w pace przez kilkadziesiąt lat. Przytoczę cytat, który jest w 100% zgodny z moimi przekonaniami:

Kara śmierci dla mnie to brak kary.

Co z tego, że dostanie dożywocie zawsze może w jakiś sposób uciec... Jeśli dostanie 25 lat to potem wyjdzie, a wiekszość w więzieniu się nie zmienia na lepsze... Staje się jeszcze gorszymi mordercami, gwałcicielami, czyli jak wiadomo większe zagrożenie dla społeczeństwa..

Oczywiście powinny być to kary humanitarne.. Żadne krzesła elektryczne czy publiczne kaźnie, którym z chorą fascynacją przygląda się rządny krwi tłum.. Szybki zastrzyk- szybka śmierć bez bólu, a świat staje się bezpieczniejszy. Przestępcy natomiast wiedzą co może ich spotkać i może choć w małym ułamku procenta powstrzyma to zbrodnie...

Wobec powyższego skłaniam się ku karze śmierci..