Jump to content
Guest Amethyst

Pracoholizm

Recommended Posts

Guest Amethyst

Nie, nie jestem pracoholiczką . Nigdy nią nie byłam i nigdy nią nie będę :lol-sweat:

Zastanawiają mnie ludzie, którzy żyją tylko pracą, nie mogą się od niej oderwać, nie widzą poza nią nic innego .

Jak to jest z Wami??

Czy jesteście pracoholiczkami? Pracoholikami?

Macie może męża/ partnera pracoholika ?

Plusy i minusy pracoholizmu?

Czy w uważacie, że to jest niebezpieczne?

Share this post


Link to post

Co za dużo to oczywiście niezdrowo. Prawda stara jak świat. Ale... no właśnie.

Jak praca jest przyjemna to aż żal ją prędko kończyć. Miałam taki etap tylko dlatego że przyświecał mi pewien cel a i ekipę miałam po prostu genialną! Uwielbiałam to pracę i mając świadomość że będę pracować z tymi samymi osobami znowu bym do niej wróciła i spędzała czas więcej niż muszę.

W obecnej pracy pracoholiczka nazwana jednak na pewno nie będę :P

Share this post


Link to post

Ja chyba jestem pracoholiczką...Ale nie jest to spowodowane tym,że nie potrafię bez tego żyć,tylko po prostu mam tyle obowiązków,że nie jestem w stanie tego wszystkiego ogarnąć w ciągu 8h ^^"

Share this post


Link to post

U mnie wygląda to w zależności od zaangażowania :P jeżeli mnie wciągnie dana rzecz to wygląda to jak pracoholizm ale ogólnie nie mam ze sobą takowego problemu.

Share this post


Link to post

Gdy znalazłam pracę, na początku śmiało mogłam się nazwać pracoholiczką. Ale gdy się pozna politykę firmy, wszystkich ludzi, ich podejście i jak się doświadczy na własnej skórze podkładania świni, to bardzo szybko mija. I tak było w moim przypadku.

Share this post


Link to post

Bardzo lubię swoją pracę i ciężko mnie wygonić do domu. Nie jestem też zła, gdy dostaję telefon w środku nocy i muszę jechać, nawet się cieszę. Jednak to chyba nie jest pracoholizm :P

Share this post


Link to post

jak będę robić, co lubię to całkiem możliwe, że wpadnę w wir tej pracy. sama jestem ciekawa, jak to będzie wyglądać.

póki co się uczę i mam nadzieję, że będę pracować w zawodzie.

Share this post


Link to post

Nie powiem ja lubię coś robić, ale żeby nazwać mnie pracoholikiem.. nie stanowczo nie. Jestem też trochę leniwy, lubię drzemki, lubię posiedzieć porobić xx innych rzeczy niż zrobić coś pożytecznego i coś co nie zje mojego cennego czasu :P

Share this post


Link to post

Myślę że najczęściej wpadają w to osoby nudne, bez zainteresowań, które poza pracą nie mają w sumie ciekawego życia. Mają za to na głowie kredyty, marudzącą żonę i jakies tam jeszcze wkurzające problemy, więc w sumie to lepiej im jest w robocie :P Rzadko zdarza się aby ktoś robił to z zamiłowania do swojej pracy.

Share this post


Link to post

radziłbym się nie śmiać to zjawisko nie jest takie zabawne jak się wydaje pracoholizm jest częścią naszego życia naszego świata jaki sobie wykreowaliśmy ludzie chcą mieć więcej żyć bardziej nie nie mówię że lepiej ale innymi słowy ekstrawagancko by wybijać się ponad szarą rzeczywistość  takie myślenie to właśnie szeroko zakrojony obszar technik nlp są one stosowane w reklamach innymi słowy każdy z nas jest poddawany swoistemu praniu mózgu stąd właśnie nasz pracoholizm nie zapominajmy o materializmie wygodnictwie i oczywiście tym co rozpiera każdego człowieka aby być na ustach wszystkich czyli tz:prestiż nie osiągnie się tego bez pieniędzy a pieniędzy bez jakiegokolwiek wysiłku tak więc koło się zamyka

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.