Skocz do zawartości
T85

Przeglądarka Mozilla Firefox

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mozilla Firefox – przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko, stworzona i rozwijana przez Fundację Mozilla/Korporację Mozilla oraz wolontariuszy. Obecnie jest ona drugą w rankingu najpopularniejszych przeglądarek na świecie pod względem liczby użytkowników[2].

Początkowo nazywała się Phoenix, potem Mozilla Firebird i Firebird; obecną nazwę nosi od 9 lutego 2004. Preferowanym przez twórców skrótem nazwy jest "Fx" lub "fx"[3][4], jednak na świecie często używany jest skrót "FF".

Firefox jest jedną z najczęściej używanych aplikacji na licencji MPL (Mozilla Public License), o jego popularności świadczy 100 milionów pobrań w ciągu niecałego roku od daty premiery wersji 1.0 [5]. Wg badań firmy Net Applications, w sierpniu 2007 Firefox był używany przez 14,56% internautów, z czego 14,05% stanowiły wersje 1.5 i nowsze. [6]

Ostatecznie, angielska wersja Firefoksa 1 ukazała się 9 listopada 2004. Kolejnie, ostateczne wydanie Firefoksa 2 (2.0.020) ukazało się 18 grudnia 2008.

Co o tej Przeglądarce Sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Flame of Fire, Narazie też jej używam , a używałem Operę :) xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyna wyszukiwarka, która w całości zaspokoiła moje wymagania. Operę przez pewnien czas miałam, ale musiałam z niej zrezygnować - źle mi się z niej korzystało. ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Prosta, praktyczna i bez większych dziur. Od 2 lat mam i jestem zadowolony x]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio znalazłam zajefajną nakładkę do FF: ADBLOCK +. Blokuje wszystkie reklamy:)
to już jest stare :) ale dobre mniej reklam

polecam wam nową Mozilla Firefox :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozilla Firefox to moja ulubiona przeglądarka, ma dużo wtyczek, zwiększających funkcjonalność i bezpieczeństwo. Niestety ostatnio Firefox mi się wiesza i zawiesza system. :( Dlatego teraz testuję sporo innych przeglądarek, ale uważam że Firefox jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze względu iż jestem webmasterem to używam 6 podstawowych przeglądarek. Co do FF to mogę powiedzieć ze jest najmniej problematyczna pod względem kompatybilności z technikami webmasterskimi. Na co dzień jednak używam Opery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Firefoxa przerzuciłam się jak mi padł Netscape, który był rewelacyjny. FF wg mnie jest najszybszy ze wszystkich przeglądarek jakie mam i ma najbardziej przejrzysty układ elementów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi