Jump to content
K4K

Co sądzicie o pirackich wersjach?

Recommended Posts

Guest Dev

Ja sam nie kupuję gier, mam wszystko pirackie.

Po prostu nie będę wydawał pieniędzy na jakieś gierki. Jeśli nie byłoby pirackich wersji to prawdopodobnie w ogóle bym nie grał.

Kiedyś pobierałem piraty. Ale jednak najwięcej frajdy sprawiają tryby multiplayer, które na piratach albo wcale nie działają, albo można grać jedynie na serwerach cracked. Z tego powodu zacząłem kupować gry oryginalne, ze względu na bezproblemową grę multiplayer. Dodatkowo z piratami czasami są jakieś problemy przy instalacji gdy wywala błąd, przy uruchomieniu i już w samej grze. Jeśli chodzi o oryginalne wersje, takie przypadki zdarzają się rzadko.

Dodatkowo z piratami czasami są jakieś problemy przy instalacji gdy wywala błąd, przy uruchomieniu i już w samej grze.

Ostatnio jest na odwrót. Na przykład nowi gracze przez chyba 2-3 dni nie mogli grać w Assassins Creed 2. Wcześniej też kilkugodzinna przerwa. I później kolejne, + wymagane połączenie z internetem. Piracka wersja tego nie potrzebowała.

Dokładnie dodatkowe zabezpieczenia po prostu pchają graczy to wersji pirackich.

Poza tym cena tych gier i jakość.

Ogromna cena (Dziś Zwykle 120zł) + Daremna jakość (Zwykle Fabuła) + Dodatkowe zabezpieczenia + Gra pocięta na dodatki (zwykle po 60 zł. Patrz Dragon Age.) = Gracz woli ściągnąć.

W sumie to myślę tak jak większość ludzi. Lepiej ściągnąć z neta niż męczyć się z zabezpieczeniami. Ale, ale starsze gry, które zostały okrzyknięte przez graczy mianem 'klasyka'(np. HoM&M III) warto mieć oryginalne. Choćby ze względu dla samej satysfakcji.

Uważam, że lepiej jest mieć oryginalne wersje gier, bo do pirackich mogą być dodane przeróżnego rodzaju niespodzianki. Niestety gry są drogie, więc jestem skazana na darmowe gry lub na pełne wersje gier udostępniane legalnie w internecie lub dodane do różnych gazetek komputerowych. Nie ściągam gier nielegalnych, bo nie chcę mieć żadnego syfu w kompie.

Stop, stop... Zacznijmy od tego że nie ma czegoś takiego jak piracka WERSJA gry... Jedynie pirackie kopie. Co do "dodatków" - ludzie którzy zajmują się crackingiem nie dodają żadnych pierdół. Zmieniają jedynie kod pliku *.exe. Razor1911, Reloaded, ViTALiTY, SKiDROW - to grupy z renomą. Po jaką cholerę mieli by dodawać jakieś pierdoły do gier? Wirusy czy coś w tym stylu? Żeby zepsuć sobie renomę? Żeby stracić na tym potencjalnych klientów? Na RS przed zmianami można było trzepać kasę za pobieranie plików od nas. Dostawało się punkty, punkty wymieniano na konta premium i sprzedawano. Dużo bardziej na zarażenie wirusem jesteśmy podatki ściągając cracki do programów - Photoshop, itd.

Ja sam osobiście dużo gier ściągam. Ale jest to na tej zasadzie że jeżeli gra mi się spodoba to wywalam pirata i idę do Empiku po oryginał. Bo jeżeli tytuł jest dobry to warto wspierać jego twórców, a jeżeli ktoś chce nam wcisnąć bubel za 120 zł to ja dziękuje :)

W mojej kolekcji oryginałów są takie tytuły jak:

-Counter Strik: Source

-Call Of Duty: Modern Warfare

-Call Of Duty: Modern Warfare 2

-Test Drive Unlimited

-Battlefield Bad Company 2

-Assasin Cread 1 i 2

-Need For Speed od Underground do MostWanted.

-Prince Of Persja 1-5

Lubię rozrywkę sieciową, a do tego nezbędne są oryginały aczkolwiek jeśli takowe kupuje to są to sprawdzone gry do których jestem pewien, dzięki czemu jedna gra starcza mi nawet na kilka lat:)

Zazwyczaj oryginalne gry mam z CD Action :P oprócz tego ściągam bo tak jak napisał Katraj wydam 100 zł na grę którą przejdę w cztery wieczory i do niej nie wrócę bo nie wciągnęła? Wolę klasyki które miały grywalność i przy których się siedziało godzinami, a teraz ciężko je dostać

Na pewno nam użytkownikom wychodza na plus. Bo mamy za darmo coś co możemy mieć za ~100zł. W sumie to jest dobre wyjście bo po co kupować grę, która jest fajna tylko przez jakiś czas. Potem nam się znudzi i co? Ląduje gdzieś w kącie. A tak po prostu usuwamy z dysku. Także podsumowując, niby firmy tracą na piraceniu gier, ale jeżeli wypuszczają genialną grę, to wszystko się zwróci, bo gra zyskuje renomę i grywalność. Tak więc apel do twórców gier: Jeżeli już robicie grę, zróbcie ją dobrze, bo inaczej nigdy nie dorobicie się pieniędzy na niej.

Gothic 3. Gra cała w błędach, a jednak kasy się na niej dorobili. Kasy ani gry nie będzie tylko wtedy, jeśli nie będzie inwestora. Jest inwestor - jest produkcja. http://gry.polter.pl...tworcami-c21501 Przykład. Supernak wyciskał siódme, ósme, dziewiąte i dziesiąte poty z siebie i zespołu, za***iście starał się wszystko odtworzyć zgodnie z realiami, projekt mimo wszystko parł do przodu, ale... co z tego, skoro nie ma chętnego inwestora, o którego ciągle się starał? Pozostały mu gry na iphona, chociaż nie wiem czy nawet to wypaliło. To nie jest tak gra->pieniądze. Najpierw musi być kasa. To czy produkcja jest wykonana poprawnie, czy też nie, nie ma wielkiego przełożenia na zysk. Przecież najpierw się kupuje, a dopiero potem dowiaduje, o tym, jak solidnie produkt został wykonany.

Gry nie są już takie drogie jak kiedyś. Zamiast ściągać piraty warto sobie założyć konto na steamie i kupować naprawdę dobre gry za dosłownie kilkanaście złotych. Ściąganie piratów w dzisiejszych czasach to według mnie straszna siara.