Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
CvK

Wasza ulubiona muzyka

Rekomendowane odpowiedzi

PUNK is my love

Tak dawno zaczęłam słuchać takiej muzyki, że sama nie pamiętam kiedy to było. Ta muzyka weszła do mojego życia przez chrzestnego. To u niego usłyszałam pierwsze punkowe utwory. Pamiętam, że na początku byłam wielce zakochana ( zresztą jak mój chrzestny ) w KSU i do tej pory mam do tego zespołu sentyment. Tak w przybliżeniu to od jakiś trzech lat nałogowo słucham takiej muzyki i włóczę się po koncertach. Lubię w niej prosty przekaz. Punk jest muzyką w której nie liczy się to jak się śpiewa (wcale nie musi być to czysty dźwięk) tutaj zazwyczaj przesłaniem jest oznaka buntu przeciw otaczającemu nas światu. Wiele ludzi uważa, że punki to brudasy, śmiecie, a to wszystko dlatego bo stereotyp przedstawia punka jako osobę w podartych ubraniach, najczęściej bez dachu nad głową nocującą gdzie popadnie, taką co to tylko potrafi żebrać o symboliczne 2zł na wino. Tak naprawdę wcale tak nie jest. Każdy punk ma swoją ekipę której się trzyma, chodzi wraz z nimi na koncerty, razem piją, ale nie są żadnymi brudasami. Nieraz po niezłej wstawce,gdy się trochę popije może to wygląda nie za dobrze, ale punk też człowiek i lubi korzystać z życia. Punki nie maja zasad, żyją własnym życiem, sami wyznaczają sobie zasady, których się mocno trzymają. Należę do tej subkultury i się tego nie wstydzę. Punk nauczył mnie o życiu więcej niż cala moja rodzina razem wzięła. Ta muzyka była ze mną od zawsze i tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to słucham wszystkiego, co wpadnie mi w ucho. Ale najlepsze wspomnienia wiążę z muzyką typu Trance, House, dramenbejs.

Prog rock, Symphonic rock,Neo-classical metal,Psychodelic gore...dawniej punk, black metal.

Lubość do każdego z tych gatunków przychodziła osobno, zaczynała się od jednej piosenki, z ciekawości szukałem ich więcej aż wgłębiałem się w dany gatunek. I zostało mi to do teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze rap: Tede, Dj Buhh, Ten Typ Mes, Sokół, VNM oraz grupa Szybki Szmal, WFD znam ich twórczość na pamięć a to jest dopiero 25% ogólnej wiedzy, bo słucham wszystkich prócz solowej twórczości Peji, Słonia, Onara i jeszcze czegoś w stylu...... tego chyba nie trzeba dodawać, każdy się domyśli, wystarczy że powiem "mezo". Oprócz tego lubię posłuchać od czasu do czasu Czesława Niemena, Marka Grechutę, Edytkę Geppert, Budki Suflera (tylko najstarsze utwory), Kory & Maanam, Perfectu. Lubię jeszcze posłuchać Acid Jazz'u, rapu z ameryki i na koniec trochę rocka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ło matko... Ja tam nic nie będę wklejała, ale głównie słucham rocka i metalu. A reszta - bardzo różnorodnie. Zresztą moje gusta dokonale widać w temacie "Czego słuchasz w tej chwili" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wśród powitań zasygnalizowałem temat "muzyka", w stosownym miejscu rozszerzam.

Któryś z krytyków muzycznych napisał, że jeśli ktoś słucha Pink Floyd i Yes, to prędzej czy później zacznie słuchać produkcji ściśle symfonicznych. Mnie to dopadło. Może dlatego, że najbardziej cenię najstarsze utwory tych zespołów. A jeśli już rock symfoniczny, to i miejsce dla Procol Harum, Jethro Tull... Nie będę ciągnął litanii. No, może parę oczywistych punktów: Beatlesi, Enya, ABBA. Vangelis.

Jak już się zorientowałem, co nieco w tych tematach już zapoczątkowano, więc front mam otwarty, i to na dłuuugo!

Bo z biegiem lat troszkę się mój gust zmieniał. Zauroczyło mnie fado - a potem to już poleciaaało! Piosenki The Gift, a jak The Gift, to z rozpędu program "Amalia Hoje"... I tak się złożyło, że kolega zaproponował mi obejrzenie nagrania z pewnego koncertu. "Jeśli słuchasz Flojdów, Vangelisa" itd. Po negocjacjach dałem się skusić. I tak zaczęła się moja przygoda z Therionem. A że dociekliwa ze mnie bestia, więc już wkrótce wyczytałem w necie, że Therion miał wspólną trasę z zespołem Moonspel. Dla niezorientowanych: leader zespołu Moonspel, Fernando Ribeiro, jest życiowym partnerem Sonii Tavares z The Gift; od kwietnia są rodzicami. A wcześniej tworzyli trzon programu "Amalia Hoje".

Co jest dowodem na ruch obrotowy Ziemi. Świat się kręci, a my z nim. W efekcie dziś mam w zbiorach również DVD Lusitanian metal

I jak zmieścić taką różnorodność w jednym temacie "Powitania"? Nawet tutaj jest to trudne.

Może jednak także skrobniecie coś o ewolucji waszych zainteresowań, gustu; czy to sprawa genów (słuchacie tego, czego słucha dziadek? rodzice?), czy tylko naśladownictwa kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja słuchałam na samym początku metalu i to różnie z tym metalem bywało.

Najpierw zaczynałam od metalu symfonicznego, potem tradycyjny, gothic, no a potem death, groove, viking. Wciąż mam jakby sentyment do metalu i czasami posłucham, bardzo trudno było mi ot tak z nim rozstać. Gdzieś tam rock też był.

Teraz poezja śpiewana, kocham i zaczęło się od Niemena, który śpiewał Norwida:) To tak trafiło w moje serce, że rozpoczęłam przygodę z poezją śpiewaną.

I tak słucham teraz, różnie. Soyke, Stachurę, Sdm, Kaczmarskiego, Bajora. Stróże poranka.

Jest też muzyka klasyczna, ale to już trochę rzadziej. Ogólnie teraz to polska muzyka głównie, też jest ok, tylko należy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Praktycznie wszystko. Lubię vocal trande, bo podoba mi się głos kobiety z takim melodyjnym trancem. Lubie muzykę klasyczna, bo się przy niech fajnie sprząta. Lubię rock i alternatywny rock, bo sie przy nim wszystko dobrze robi. Lubie stary rock, bo jest ogólnie świetny, ostatnio lubie nawet dwa czy trzy utwory dubstepu, choc on jest dobry do niczego ;P.

A historia jak sie zaczęła ? Cóż, rock, przez mojego ojca. Potem jakoś samo poszło z górki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w dzieciństwie słuchałam tego, co mój tata, więc był to klasyczny rock.

w podstawówce słuchałam tego, co leciało w telewizji/radiu.

w gimnazjum mój gust już się wyrobił i słuchałam punku/metalu/rocka i mieszanek.

w liceum zaczęłam słuchać rapu i reggae.

w zależności od nastroju, ale przesłanki klasycznego rocka i rapu do mnie najbardziej trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc jak w temacie . Wypowiadajcie się jaka muzyka do Was trafia . Jaką najchetniej słuchacie . Jak zaczęła się Wasza historia z nią ?

Tylko wszelakie odmiany metalu i rocka, z naciskiem na to pierwsze. Najpierw jarałem się Rockiem, trafiały do mnie dynamiczne kawałki, jak i typowe współczesne ballady z pokroju Red Hot Chilli Peppers. Natomiast o ciężkich brzmieniach jakie codziennie znajdują się na mojej playliście mógłbym poświecić nawet osobną kartkę papieru. Głównie katuję, wieczorami death metal, brutal death metal (Cannibal Corpse, Sepultura). Nie pogardzę także Black Metalem, istne, soczyste szatańskie teksty połączone z mrocznym desingiem i ostrym brzmieniem gitary to jest to ,co lubię najbardziej (Kat, Dimmu Borgir, Behemoth). Okres kiedy heavy metal raczkował, lub miał dopiero egzystować to także muzyka która najbardziej wpasowała się w mój skromny gust muzyczny. Metallica obowiązkowo codziennie, szczególnie starsze, thrash metalowe utwory, Iron Maiden na przemian z Disturbed. Oj wymieniać musiałbym tutaj długo. Punk rock też lubię, lub coś alternatywnego i oryginalnego w stylu Mansona z chorymi tekstami jak najbardziej (swoją drogą, cały album antichrist superstar genialny!). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co reprezentuje sobą od czasu do czasu Soulfly oraz dawna Sepultura która teraz po odejściu Maxa jest po prostu nudna.

W ich muzyce ważną rolę odgrywa perkusja lub czasami bębny plemienne w niektorych wstawkach, do tego jak widać na back to the primitive użyty jest brazyliski instrument plemienny o nazwie Berimbau
http://pl.wikipedia.org/wiki/Berimbau

http://www.youtube.com/watch?v=D3LE6_y8J0s

Zespół Sepultura do tego charakteryzuje sie wstawką porządnego instrumentalu który nazywa po prostu Soulfly I II etc.

+ IX z nowej płyty.

Cały album Primitive to fajne plemienne wstawki :

http://www.youtube.com/watch?v=eTw5RDapPlY

http://www.youtube.com/watch?v=IuW_gf7hQTE

cały album Roots Sepultury, dzieki temu albumowi Max odszedł z Sepultury i założył kapele Soulflya.

http://www.youtube.com/watch?v=ctHGBiByTDU&list=PLA1F63477C33A8644

Akurat to już wstawka 100 % plemienna ale walić metal bo to jest po prostu genialne : D

Akurt polecam Sepulture album Roots i kilka albumów Soulflya jeśli szukasz plemmiennych inspiracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o muzykę instrumentalną, to musi pobudzać wyobraźnię i nie być zbyt powtarzalną. Muzyka z wokalem musi zaś prowokować myślenie, najlepiej pozytywne, oraz w większości wypadków omijać temat miłości (szczególnie 'nieszczęśliwej'), gdyż nie wyobrażam sobie jej tak jak większość autorów. Poza tym nie może być produkowana na odwal, masowo, dla pieniędzy, pod publikę. Musi mieć w sobie kawałek duszy autora i reagować z moją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się, a co powiesz na show muzyczne i wykonawców, choćby w : "The Voice of Poland" czy "Tylko muzyka.Must be the music" ? - uważasz, że rosną nowe talenty? Wiadomo, że młodzież jest zdolna,talenty posiadają - muzyczne także, ale wg Ciebie jak to show Ci się podoba? Dobrze śpiewają, czy może szkoda oglądania? z pierwszego show - dobry jest Mateusz Ziółko - ciekawy wokal, jest siła i swoboda na scenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziex Vince.;)

Nie wiem jak inni ale ja nie ogladam.Aczkolwiek sam fakt, ze w programach tych maja szanse normalni ludkowie a nie gwiazdy to juz plus.

a co do wylawiania talentow to na pewno dzieki tym programom ktos zostaje zauwazony i jak tylko trafi w gusta to moze byc perelka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blackia - nie oglądasz, ale zapewniam Ciebie, że nic nie stracisz,jeśli w najbliższą sobotę obejrzysz chociaż jeden odcinek,w którym będzie Mateusz Ziółko, fajny facet o super głosie.Warto go zobaczyć, no chyba, że obejrzysz Go sobie na You Tube. :) piszesz normalni ludkowie? - tacy też bywają, ale w ostatnich edycjach występuje większość profesjonalistów, zespołów, którzy już ileś tam lat działają na scenie. Ale np we wczorajszym Must by the Music wystąpiła 13-latka - coś pięknego,jaki głos - w sumie niespotykany u dziecka w tym wieku.Czasami warto choćby zerknąć i zobaczyć te wszystkie nie oszlifowane jeszcze diamenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi