Jump to content
Cornel

Związek z osobą o innym wyznaniu

Recommended Posts

Tak jakoś z ciekawości pragnąłbym rozpocząć może małą dyskusje na ten temat i dowiedzieć się co sądzicie na temat takich związków. I czy według was ma on jakiś sens aby razem z sobą żyli pomimo bardzo często różnych poglądów na Boga. Czy może jednak wiara nie pozwoli im być razem i będzie dla nich przeszkodą w dalszym życiu ???

Noł problemo. Wiara nie odgrywa u mnie ogromnej roli, zwłaszcza teraz kiedy jestem młody. Sytuacja jednak pewnie zmieni się za plus/minus 40, 50 lat kiedy być może zacznie mi to w jakiś sposób przeszkadzać. Jednakże co z tego, skoro i tak będzie to tylko jednak z kolejnych kłótni starszych już dziadków ? ;) Byle mi się żona nie chciała wysadzić w kuchni :D

Guest filuś

O ile nie ma w tym skrajności to zupełnie w niczym mi to nie przeszkadza :)

Istnieje w tym dla mnie pewna problematyczność. Nie sądzę, żeby było łatwo rozwiązać konflikt tradycji oraz obyczajów. Wolałbym, żeby moja żona nie była zbytnio religijna.

Ja w tym nie widzę problemu bo na prawdę jeżeli się kochają to wiara w niczym im nie powinna przeszkadzać. Ale jest jeden mały tu problem a mianowicie chodzi mi o dziecko i o wiarę jaką będzie ono miało i o wszystkie pytania a czemu ta druga połowa jest innej wiary. Ale chyba bardziej ten wybór jest dosyć sporym problemem dla jego rodziców :)

Dla mnie to żaden problem. Tylko wiadomo, wtedy czeka nas dyskusja na temat w jakiej wierze mamy wychowywać dzieci.

Moja była dziewczyna była ateistką, nie przeszkadzało mi to.

Dla mnie to bez różnicy, większy problem ze zrozumieniem sprawy mogli by mieć moi rodzice, a szczególnie matka.

Nop. To prawda. Możemy zakładać, że pewnie, dla nas, młodych i zakochanych to żaden problem, ale pytanie brzmi jak z tą informacją będą żyli nasi najbliżsi. Bo oczywiście ich zdanie nie powinno być brane pod uwagę jako że sami podejmujemy wiążące decyzje w naszym życiu, jednakże, dalsze życie i spotkanie z rodziną mogłyby stać pod wskazaniem "porozmawiamy o wierze Ani, niby z ciekawości, a tak naprawdę to może z wiary w Wielkiego Potwora Spaghetti zamieni się we wzorową katoliczkę". No bo czemu by nie spróbować ? (;

No i wnuki, oczywiście też muszą być katolikami. A jeżeli nie będą, to co dalej ? Suszenie głowy na każdym rodzinnym spotkaniu ? Większość z nas byłaby na to gotowa ? (;

Guest Karolka

Jeśli się kochają wiara nie będzie stanowiła problemu lecz myślę że problem pojawi się gdyby urodziło się dziecko

Karolka, właśnie i tu masz rację bo ja mam coś podobnego . Ale z tego da się też wybrnąć tylko najgorsze są pytania takiego dziecka o to czemu druga połowa jest innej wiary i czemu nie obchodzi np Bożego narodzenia albo nie chodzi do kościoła

Guest Karolka

najlepszym sposobem gdyby dziecko samo wybrało wiare jakom chce wyznawac a nie zmuszac

Karolka, właśnie i tu masz rację bo ja mam coś podobnego . Ale z tego da się też wybrnąć tylko najgorsze są pytania takiego dziecka o to czemu druga połowa jest innej wiary i czemu nie obchodzi np Bożego narodzenia albo nie chodzi do kościoła

wiesz co, to nie do końca tak.

Mąż mojej siostry jest ateistą. Nie wierzy w Boga, brali ślub jednostronny. Ale synowie tej siostry są i ochrzczeni, Komunię też przyjęli. Tak samo ze świętami, obchodzi je razem z nami, więc nawet nie odczuwamy, żeby były między nim a nami jakieś różnice.

Problemu nie ma, póki ludzie potrafią pójść na kompromis i zrozumieć, że wiara to indywidualny wybór każdego z osobna, zrozumieć i szanować.

Karolka, no tak ale to już dotyczy starszego dziecka bo te małe nie wiedzą same dokładnie którą chcą wiarę wyznawać i w tym jest problem, ale można je troszkę na kierunkować i pokazywać i jedną wiarę i tą drugą :)

Guest Karolka

dziecko powinno dorosnoc i samo wybrac a do tego czasu niech zostanie ateista bo jak bedzie na sile mozna dzziecko skrzywdzic

Puszkówna, o właśnie ale również może i troszkę przybliżyć jaką wiarę ma ta druga połowa i nie bać się o tym rozmawiać :)

Mimo tego, że mamy 21 wiek różnice kulturowe i weznaniowe często są problemem, mam tu szczególnie na myśli osoby wierzące w Allaha. U nas jest dużo większa tolerancja niż tam. Kobiety mają więcej praw.

Można powiedzieć, że ja jestem w takim związku. Nie ma zgrzytów ale jest dyskomfort w pewnych sytuacjach a wtedy dobry jest kompromis albo dobre serce jednej ze stron w zależności od sytuacji, zrozumienie i szacunek a problem znika.

Mi by nie przeszkadzała idea związania się z osobą wierzącą, jeśli tylko jej też by to nie przeszkadzało. O ile tylko nie próbowałby narzucać mi religii, ja nie narzucałabym jej braku. Takie rzeczy nie mają dla mnie większego znaczenia.