Jump to content
Cornel

Związek z osobą o innym wyznaniu

Recommended Posts

A niby dlaczego? - oczywiście takie jest Twoje zdanie,masz do tego prawo, ale jak wcześniej napisałam bywają pary które wyznają tę samą wiarę i po jakimś czasie w domu wyprawiają się dantejskie sceny. Tego nikt nie przewidzi,to tak jak wygranie losu na loterii,trafi się wygrana jedna na milion,podobnie jest i dobraniem odpowiedniego partnera. I czy to będzie  Katolik, Islam, Judaizm, Prawosławie czy jeszcze inna wiara - różnie może być, bardzo źle lub bardzo dobrze . :)

Jestem innego wyznania niż mój mąż. Byłam. Z czasem bycia razem zaczęłam Go podziwiać w swojej wierze i zauważać płytkość swojej. Zrozumiałam parę rzeczy, których brakował mi w zrozumieniu swojej aczkolwiek brnęłam w nią bo bałam się inaczej, szukałam swojego miejsca po prostu. 

Teraz wolnym krokiem idę w jego stronę. Sama z własnymi chęciami. I czuję się wspaniale. 

Wiara i religia -  to często inna para kaloszy. Człowiek religijny niekoniecznie musi być człowiekiem wierzącym. Wiara jest w nas, obojętnie w co lub w kogo wierzymy. Natomiast religia rządzi się tymi samymi prawami co polityka. I religia i polityka, to jedna wielka manipulacja.