Jump to content
Samuel

Samochód to rzecz tylko dla mężczyzn?

Recommended Posts

Guest Hornet

Samochód to rzecz tylko dla mężczyzn

W Rijadzie - stolicy Arabii Saudyjskiej - zatrzymano sześć młodych kobiet, które ośmieliły się zasiąść za kierownicą.

Wszystkie zabrano na posterunek policji i poinstruowano, by wezwały "męskich opiekunów".

Jedna z zatrzymanych, Rasza al-Duwaisi, powiedziała agencji Reutera przez telefon, że panie spotkały się nie po raz pierwszy, by uczyć się nawzajem prowadzenia samochodu. Trzy z nich są siostrami, z pozostałymi trzema poznały się na Facebooku i Twitterze.

W Arabii Saudyjskiej nie ma wprawdzie formalnego zakazu prowadzenia samochodów przez kobiety, ale prawa jazdy wydaje się tam wyłącznie mężczyznom. Wśród Saudyjek budzi to coraz więcej sprzeciwów.

"Mam prawo prowadzić i mam prawo umieć prowadzić" - mówiła Rasza al-Duwaisi.

W zeszłym miesiącu w Arabii Saudyjskiej aresztowano Manal al-Szarif, która na portalu YouTube zamieściła nagranie wideo przedstawiające ją podczas prowadzenia samochodu. Manal wezwała inne Saudyjki do pójścia za jej przykładem i wyjechania 17 czerwca na drogi, ze zdobytymi za granicą prawami jazdy. Grozi jej oskarżenie o "podburzanie opinii publicznej i szarganie reputacji królestwa".

W maju za prowadzenie samochodu zatrzymano też inną Saudyjkę - Szaimę Osamę.

Tysiące Saudyjczyków płci obojga przyłączyło się na Facebooku do grupy żądającej umożliwienia kobietom prowadzenia samochodów.

interia

Artykuł nasuwa pytanie, może nawet dwa pytania. ;) Czy Saudyjczycy mają rację ograniczając kobietom dostęp do samochodów :?: Czy w Polsce nie powinno się też wprowadzić takiego prawa :?: Obserwując nasze kobiety za kierownica, czasem mam wrażenie że to byłoby idealne rozwiązanie. :angel:

pff... powiem tak...

niektóre baby fakt nie powinny siadać nigdy za kierownicą, ale..

są też kobiety, które jeżdżą lepiej, niż niejeden facet i faceci, którzy jeżdżą jak cioty..

nie wiem. ja tam jeżdżę.

Obserwując nasze kobiety za kierownica, czasem mam wrażenie że to byłoby idealne rozwiązanie. :angel:

obserwując gówniarzy za kierownicą też mam takie wrażenie, i starych dziadków. chociaż wczoraj by wjechał we mnie gościu ok. 30stki- zmieniał pas gdy byłam obok niego -.-' chyba nie każdy zna pojęcie martwego punktu...

podsumowując, nie płeć ma znaczenie. po prostu niektórzy nie są stworzenie do jeżdżenie i powinni sobie darować, aby nie przeszkadzać innym

Prędzej to prawo odebrałbym mężczyznom. Może jeżdżą lepiej, ale co z tego, jeśli bardziej ryzykownie?

Tysiące Saudyjczyków płci obojga przyłączyło się na Facebooku do grupy żądającej umożliwienia kobietom prowadzenia samochodów.

Na pewno Abdullah się ugnie :lmao:

A tak swoją drogą - wiadomo, gdzie jeździły? Jeśli po mieście, to też bym je zaaresztował. Bez prawka i umiejętności?

wcale się nie zgodzę. są kobiety, które świetnie prowadzą samochód. to nie zależy od płci przecież.

wiadomo, że mężczyźni są dobrymi kierowcami, ale też nie wszyscy. nie można tak szufladkować.

Nie które kobiety jeżdżą lepiej niż nie jeden facet. Owszem nie wszystkie, ale są perełki dla których autko nie jest niczym obcym i potrafią się wozem obsługiwać bez najmniejszych problemów.

Nie które kobiety jeżdżą lepiej niż nie jeden facet. Owszem nie wszystkie, ale są perełki na których autko nie jest niczym obcym i potrafią się wozem obsługiwać bez najmniejszych problemów.

Moja zna się na autach lepiej ode mnie, z jazdą jest podobnie :P