Jump to content
Sign in to follow this  
T85

Łąki Łan

Recommended Posts

Nie wiedziałam, do jakiego dać działu, bo Łąki Łan to połączenie punk'a i funk'a. Ale dostali nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii muzyka alternatywna. No cóż, niech zostanie tutaj.

laki_lan_rudeboy-bielsko.jpg

ŁĄKI ŁAN

Pewnego razu pod liściem jełopianu spotkało się sześciu niezwykłych smakoszy pyłku i nektaru kwiatowego: Poń Kolny, Niesforny Bonk, Zając Cokictokloc, Jeżus Marian, MegaMotyl oraz mały skrzat imieniem Paprodziad.

Paprodziadowi udało się wygrzebać ze swojego tobołka dziwaczny flakon, którego zawartością poczęstował wszystkich członków Łąki Łanu. Wtem, wicher okrutny wzbił kurz w powietrze, zrobiło się ciemno jak w brzuchu gąsienicy, ptaki umilkły, kwiaty pozwijały płatki a straszliwy piorun przeszył zsiniały nieboskłon. Na szczęście nie nastąpiło nic więcej oprócz deszczu, który zmoczył im skrzydła i kubraki. Wrócili więc do swego grzyba prawdziwego, wyjęli instrumenty i zgrali ŁąkiFunka…

Materiał z oficjalnej strony Łąki Łan.

Tak o sobie mówią chłopaki z Łąki Łan.

Robią nietypową muzykę, która może się spodobać, albo i nie. Robi się o nich coraz głośniej. Grali w tym roku na Woodstock'u. Coraz więcej koncertów. Może zawitali już u Was? Słuchacie? Słyszeliście w ogóle o takim zespole? Może byliście na koncercie? Polubiliście ich muzykę, czy nie przypadła Wam do gustu? Wypowiadać się.

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli styczności...

http://www.youtube.com/watch?v=LitKLGEhAy4&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=cEbuRw7y83o&feature=relmfu

Pewnie że słyszałem o nich i to właśnie dzięki Woodstockowi gdzie grali i gdzie dosyć ciekawe na mnie zrobili wrażenie bo na prawdę jest to zespół specyficzny na swój sposób i chwała im za to bo wprowadzają dużo nowej energi i siły do muzyki według mnie :)

Słyszałam, że za***iście grali na Woodstocku i mogłam się przekonać o tym wczoraj, bo byli u mnie mieście. Jednym słowem- miazga. Tego się nie da opisać. To, co mają na albumie, a to co się dzieje na koncercie to dwa inne światy.

Słyszałam, że za***iście grali na Woodstocku

Może dlatego, że grali po Prodigy, większość po tym koncercie była zmęczona i wściekła więc co to za przyjemność bawić się na Łąki Łan. Swoją drogą, przesłuchałam kilka nagrań, kilka mam na telefonie, lubię i słucham. Bardzo pozytywna muzyka :puppyeyes:

b.nesta, to jest racja z tyn ze kudzie byli zmęczeni ale zostali też i tacy co chcieli się dalej bawić przy łąki łan i chwała im za to bo na prawdę to był coś fajnego :P