Jump to content
Frodeck

Napoje poprawiające kondycje i wydolność?

Recommended Posts

Zacząłem niedawno biegać, i niestety moja kondycja i wydolność jest bardzo kiepska, rozglądam się za zdrowymi napojami pomagającymi na wzmocnienie. Polepszające wydolność, spotkaliście się z czymś odpowiednim?

Zacząłem niedawno biegać, i niestety moja kondycja i wydolność jest bardzo kiepska, rozglądam się za zdrowymi napojami pomagającymi na wzmocnienie. Polepszające wydolność, spotkaliście się z czymś odpowiednim?
Tak, spotkałem się z jednym nazywa się popularnie "woda mineralizowana". [;

To nie żarty, odżywiaj się zdrowo i jeśli dopiero co zacząłeś nie biegaj często już na pewno nie codziennie, ja zaczynając biegałem maksymalnie dwa dni w tygodniu.

Napojów polepszających wydolność nie ma. Są zawsze napoje energetyczne, chociaż one nie pomogą Ci w osiągnięciu lepszej sprawności. Musisz ją wyćwiczyć sam, łącząc treningi z odpowiednią dietą. ;) Biegać możesz nawet i co dwa dni, ale z odpowiednio dostosowaną intensywnością. Najlepiej znajdź u Wujka Google jakiś trening, i dostosuj się do niego. ;)

Po bieganiu najlepsze jest zimne piwko :P

Rozumiem, że po bieganiu do pobliskiego spożywczaka :)

Jeśli chodzi o napoje, nie bawię się w takie specyfiki. Wiadomo, że początki joggingu bywają ciężkie. Żadnymi napojami i proszkami nie polepszysz swojej wydolności - jedynie wytrwałością, siłą woli i systematycznością. Z czasem się wyrobisz.

Wszystko to kwestia odpowiedniej diety, jak gdzieś już pisałeś/aś. Wiadomo, że trochę lżej będzie komuś biegać jak dostarczy sobie w napoju trochę węglowodanów niż ktoś, kto cały dzień chodzi o pustym żołądku i suchym pysku.

A więc Bartuś zaszpanuje wiedzą, którą jakiś tam czas temu zdobył. Otóż, najlepsza przy jakimkolwiek wysiłku ponoć jest i owszem, woda, ALE:

- z sokiem z cytryny,

- z miodem.

Najlepsze jest sfermentowane kobyle mleko, czyli kumys. Mongołowie chlają ten eliksir na potęgę i mają kondycję na maksa. Drugim napojem jest mleko prosto od kozy , bezpośrednio z cycka. Podobno działa dobrze nie tylko na kondycję , ale także na potencję. Jedyną wadą jest to, że w trakcie biegania kućka w majtkach robi namiot.

31 minut temu, Niebieska napisał:

Ciekawe czy taki "doping" jest zabroniony? 😂

Chyba jeszcze nie . Ale jeśli kozie mleko znajdzie się na liście zakazanych substancji , to cena tego napoju spadnie na światowych rynkach , co może doprowadzić do kolejnego kryzysu gospodarczego.  Pomijam taki drobiazg , jak brak erekcji u bardziej wątłych sportowców.