Jump to content
T85

Arka noego

Recommended Posts

Arka Noego jest to dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999.

W skład wchodzą głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie – nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób. Na przestrzeni lat od początku powstania zespołu w składzie grupy było wiele dzieci. Wiele z nich dorosło i opuściło Arkę Noego. Według Roberta Friedricha, do 2011 przez zespół przewinęło się około 100 dzieci.

Skład :

Dorośli

Robert Friedrich – gitara,

Dariusz Malejonek – gitara,

Maciej Starosta – perkusja,

Tomasz Krzyżaniak – perkusja,

Marcin Pospieszalski – skrzypce, gitara basowa, klawisze,

Mateusz Pospieszalski – saksofony, flety,

Michał Garstecki – gitara basowa,

Karol Nowacki – klawisze,

Mikołaj Pawlak – flet,

Robert Drężek – gitara,

Tomasz Mazur – trąbka

Józef Zatwarnicki – puzon

Maria Friedrich – gitara,

Michalina Slany – skrzypce.

Dzieci

Dominika Anioł, Weronika Borowska, Kaja Chmiel, Łukasz Chruszcz, Max Chruszcz, Victor Chukwu, Aniela Czartoryska, Bruno Friedrich, Franciszka Friedrich, Henryk Friedrich, Róża Friedrich, Wiktoria Friedrich, Jasio Garstecki, Anna Heydel, Maria Heydel, Zosia Heydel, Ada Janiszewska, Marta Mądry, Weronika Mądry, Bartek Malejonek, Kasia Malejonek, Ola Malejonek, Kornelia Pawlak, Tosia Pawlak, Stasia Piotrowska, Ula Piotrowska, Marek Pospieszalski, Mikołaj Pospieszalski, Janette Silva da Piedade, Marta Sosulska, Olivier Sorgho, Patryk Sorgho, Halszka Starosta, Julek Starosta, Malwina Starosta, Michasia Starosta, Adrian Surlejewski, Dominik Szczepaniak, Martyna Szczepaniak, Sara Szuman, Weronika Winter, Łukasz Winter, Piotr Winter, Pola Zart, Kamil Ziemowski, Aga Tauszyńska.

Dyskografia[edytuj]

A gu gu (2000)

Piosenki i kolędy na żywo (2000)

Mama tata mam 2 lata! (2001)

Hip hip hura Alleluja! (2002)

Daj na zgodę! (2003)

Od rana do wieczora (2005)

Nie ma to tamto – Subito Santo (2006)

Gadu Gadu (2008)

Wszystkie piosenki (2008, piosenki z 6 albumów, w formacie mp3)

Pan Krakers (2011) [2].

Płyty z utworami zespołu ukazywały się także jako dodatki do gazet, czasopism i książek:

Znów się rodzi, moc truchleje (dodatek do wydania Gazety Wyborczej 22 grudnia 2001)

Hip hip hurra Alleluja! (dodatek do wydania Gazety Wyborczej Wielkanoc 2002)

Nasze ulubione kolędy i pastorałki (dodatek do wydania Przyjaciółki 6 grudnia 2002)

Nie lękaj się!

Chleba z nieba – oby, oby

Kolędy (2008 dodatek do styczniowego numeru Małego Gościa Niedzielnego)

Stary Szaweł nowy Paweł (2009, dodatek do styczniowego numeru Małego Gościa Niedzielnego)

No to pora na moje pytanie czy ich kiedyś słuchaliście i co wam się podoba lub nie podoba w tym zespole :)

Jak byłam mała to uwielbiałam ich słuchać, z wiekiem oczywiście przeszło, ale parę utworów nadal pamiętam, bardzo ładne i mądre były :D Ogólnie świetna inicjatywa, bez względu na wiek, na umiejętności - każdy mógł do nich dołączyć :D

Oj a ja sobie zrobiłem przypomnienie z tego koncertu ostatnio. I obejrzałem całe Dvd z niego. I bardzo fajnie mi się to podobało. Tylko nie wiem czemu wydawało mi się przed koncertem że czeka mnie tak zwanne kinder party, a tak na prawdę była tam niezła rzeźnia rodzinna w jakimś sensie :P