Jump to content
callador

Potrawy Wigilijne

Recommended Posts

Babcia kiedyś zrobiła 12 tradycyjnych potraw - których nikt potem nie jadł. Na wigilijnym stole nie ma chyba dania, którego jakoś specjalnie nie lubię (do niedawna nie lubiłam uszek w barszczu, ale teraz już jem xD) , ale nie ma też takiego na które czekam cały rok.

sekundka, bez mięsa sie robi na wigilie, to jedna z 12 potraw. Wiec czemu tak napisałaś to nie wiem, nie wziełam tego z kosmosu.

Bo gołąbki to gołąbki czyli z mięsem... Temu tak napisałam bo pierwsze słyszę ...

zamiast miesa daje sie grzyby

To już nie są gołąbki moim zdaniem...

Wiec czym to jest według ciebie?

Ja pi***ole. Trochę się teraz zdenerwowałam. Poczytaj proszę o potrawach wigilijnych, może jakieś inne ksiązki gastronomiczne, bo mnie szlag trafi zaraz.

Haha xD Z księżyca spadłaś... Nie wiesz, że dania wigilijne są różne, w zależności od regionu... Kuźwa spytać już nie można... xD

Wiec czym to jest według ciebie?

Sama sobie to nazwij, ja tego nie robię xD

To tak jakbyś powiedziała, że bigos to jarzynowa...

Ja pi***ole. Trochę się teraz zdenerwowałam.

Wyjdź na dwór i ochłoń ;P

Ty również nie masz. Bo piszesz o tym, że jeżeli w gołąbkach nie ma mięsa, to to już nie jest gołąbkiem....

ku*** mać. Zwykło się określać, że ryż zawinięty w kapustę jest gołąbkiem. Twoja wiedza o żywności jest strasznie mała z tego co widzę więc skończ, bo mnie tylko denerwujesz, to nawet mój braciszek wie, co to jest gołąbek. Więc wstydź się

Więc wstydź się

Powiało grozą xD

bo mnie tylko denerwujesz

A co jak lubię Cię denerwować xD

Spytasz o głupotę i Cię zaczną wyzywać, patologia xD

A leczo w Polsce robią z pieczarkami... A jedz co chcesz i jak chcesz, już o nic nie pytam...

Twoja wiedza o żywności jest strasznie mała z tego co widzę więc skończ

A co ja? Alfa i Omega...

Nie mówię, że musisz wiedzieć wszystkiego, ale przeczytaj przynajmniej w Internecie co to jest gołąbek.

To, że nazwane to zsotało gołąbkiem, zdecydowanie nie decyduje mięso, tylko ryż. To ryż jest głównym składnikiem.

Tak, kochanie to powinnaś wiedzieć. Bo dzieci w podtawówce to wiedzą.

Nawet teraz brara pytam, bo jet obok mnie i mówi: to ryż z liściem.

Więc już przymknij sie, proszę./

Nie mówię, że musisz wiedzieć wszystkiego, ale przeczytaj przynajmniej w Internecie co to jest gołąbek.

Ta bo internet to księga wiedzy xD Co kraj to obyczaj człowieku...

Tak, kochanie to powinnaś wiedzieć. Bo dzieci w podtawówce to wiedzą.

Nie mów do mnie kochanie bo to jest grzech...

TADAM. Oto gołąbek bez mięsa, grzybów i liścia. Jeśli można się w gołąbku pozbyć mięsa, to czemu i nie innych rzeczy? : )

onigiri.jpg

Edit.

Twoja wiedza o żywności jest strasznie mała z tego co widzę więc skończ

lubie gołabki ryby i pierogi z kapusta i grzybami
jestem katoliczką

A wiesz, że ryba to mięso?

I pomyslec, ze gdzie nie czytam to kazdy prawie ma owa kutie i makiełki...A ja tego na oczy nie widzialam w rl a co dopiero mowic o jedzeniu ;)

U nas obowiazkowo karpik <3 i uszka z barszczem.

karp w orzechach z miodem z puree z marchewki, pierogi z jabłkami, pierogi z suszonymi śliwkami - to z takich mniej typowych, a poza tym to co wszyscy - groch, kapusta, kompot z suszu (fujka), barszcz z grzybowymi uszkami. tak czy siak - ZA DUŻO.