Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
margot1616

Sztuka współczesna.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie współczesną sztukę?<mam na myśli głównie malarstwo i rzeźbę>

Jak według Was wygląda na tle sztuki poprzednich epok?

Czy macie ulubionego artystę (współczesnego bądź dawniejszego)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy, jaki kierunek bralibyśmy pod uwagę. Dalece uogólniając, wolę jednak sztukę poprzednich epok. Jeśli mam wyodrębnić ulubionych artystów, to Chełmońskiego oraz Luisa Royo, pod którego urokiem niezmiennie znajduję się od kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze? Nie interesuje się sztuką. Niby byłam pare razy w muzeum, ale nie jestem ekspertem i nie odróżniam, które dzieło jest z której epoki, oprócz tych najbardziej znanych np. Matejko itp. Bo wiem ze szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie najbardziej dobijają takie dzieła współczesne jak np. czarny kwadrat na białym tle bądź biały kwadrat na białym tle. Uważam, że kiedyś sztuka miała większy poziom. Teraz sztuką może być wszystko jak choćby pisuar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie najbardziej dobijają takie dzieła współczesne jak np. czarny kwadrat na białym tle bądź biały kwadrat na białym tle. Uważam, że kiedyś sztuka miała większy poziom. Teraz sztuką może być wszystko jak choćby pisuar.

Ale to nie jest zupełnie sztuka współczesna. Kwadrat o którym mówisz jeśli dobrze kojarzę jest z około 1915r? Chodzi Ci chyba o abstrakcje, czyli te wszystkie "brudne" obrazy pomazane i bez ładu, kwadrat, koło, kreska i jest dzieło. Jest sporo artystów i nie tylko zajmują się abstrakcją, której teraz pełno, warto tylko głębiej doczytać. Ostatnio przeglądałam portale z obrazami i było pełno różnych abstrakcji ale to dlatego, że po prostu jest na to czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi