Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
Gość Amethyst

Aparaty, techniki, zdjecia..

Rekomendowane odpowiedzi

fuji HS10 fujifilm-hs10.jpg

próbuje prawie wszystko. najczęściej z racji wędrowania po naszej i nie tylko ziemi- widoki, obiekty, miejsca.

nie robiłem jeszcze aktu, portretów.

wymarzony..? moze D5000..? hs10 to mój drugi aparat więc uczę sie jego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześc :)

Podoba mi się jak ktoś robi te piękne fotki naprzykład naturze, wychodzą tak za***iście naturalnie - poprostu są piękne. Interesuje mnie kupno aparatu. W jakich granicach cen moge taki zakupic.

Nie znam sie na tym kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie masz na myśli lustrzanki cyfrowe? Początkującemu zapaleńcowi poleciłbym np. zestaw Nikon D5100 z obiektywem Nikkor 18-105 VR, nie wiem jak dokładnie wyglądają ceny w Polsce ale w google widzę go za około 3000zł. Do krajobrazów niezbędny jest jeszcze kołowy filtr polaryzacyjny, być może filtry połówkowe, przyda się jeszcze jakiś solidny statyw (chociaż z tym często można improwizować) i dobry podręcznik.

Pamiętaj jednak że większość zdjęcia to umiejętności fotografa, a te można rozwijać tanim aparatem kompaktowym. Często bywa tak że ktoś bez żadnego doświadczenia kupuje sobie ten wymarzony sprzęt aby po tygodniu po prostu się poddać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj będę zamieszczał ciekawe zdjęcia o tematyce lotniczej :)

2174309.jpg

César Falistocco pozdrawia swojego syna, Antonio, wznoszącego się na lot treningowy [Argentyna, 2012]

0076911.jpg

Piloci Boeinga 747 wykonują ostatni, spektakularny zakręt na podejściu do lotniska Kai Tak (nieczynne od czternastu lat) [Hong Kong, 1998]

0047556.jpg

Również Kai Tak, tym razem z bocznym wiatrem. Lądowania tego typu nie należą do rzadkości i piloci są do nich przeszkoleni [Hong Kong, 1997]

0336520.jpg

Cessna 150 w stresującej sytuacji [belgia, 2003]

1282579.jpg

Chwila relaksu z pięknym widokiem [san Francisco Bay, 2007]

1050658.jpg

Turyści podziwiają Airbusa A340 przelatującego nisko nad plażą, pas startowy zaczyna się zaledwie 100 metrów od niej [Antyle Holenderskie, 2004]

0696104.jpg

F/A-18 marynarki wojennej przekracza barierę dźwięku [Virginia, 2004]

0033184.jpg

Godziny szczytu na lotnisku Johna F. Kennedy'ego, w tle Boeing 767 polskich linii lotniczych [Nowy Jork, 1991]

1032367.jpg

Ogrom Antonova 225 przykuwa uwagę ludzi na całym świecie [Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2005]

CDN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1615692.jpg

Airbus A310 o włos od katastrofy podczas lądowania z bocznym wiatrem. Brawa dla pilotów i projektantów głównego podwozia [Azory, 2009]

2027217.jpg

Uważny obserwator dostrzeże na drugim planie Boeinga 747 :) [Antyle Holenderskie, 2011]

0692619.jpg

Rosyjskie MiG-29 zderzają się podczas pokazów w Fairford. Piloci wyszli z sytuacji bez poważnych obrażeń [Wielka Brytania, 1993]

2173438.jpg

Boeing 747 zabiera prom Endeavour na swój ostatni lot, do muzeum Centrum Naukowego Kalifornii [Centrum Kosmiczne JFK, 2012]

2173030.jpg

Napędzany węglem, drzewem i starymi oponami MiG-29 polskich sił powietrznych [Litwa, 2012]

2157053.jpg

Piper Saratoga podczas startu z Courchevel. Bardzo krótki pas o nachyleniu 18.5%, pobliskie szczyty oraz wyciągi narciarskie czynią je jednym z najbardziej niebezpiecznych lotnisk na świecie [Francja, 2012]

2178613.jpg

2178578.jpg

Pierwsze zdjęcia Boeinga 787 polskich linii lotniczych! :) [stan Waszyngton, 2012]

CDN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2231925.jpg

Polskie MiG-29A w formacji nad Litwą [Maciek Wolanski, 2012]

0523538.jpg

Zorza polarna z wysokości przelotowej, gdzieś nad Kanadą [Yevgeny Pashnin, 2004]

1995238.jpg

Iskry na pokazach lotniczych w Radomiu [Wojtek Werpachowski, 2011]

0993861.jpg

Lotniskowiec pełen F/A-18, gdzieś na Pacyfiku [Chad Thomas, 2005]

0840406.jpg

Lot nad biegunem północnym [Michael Mantoudis, 2005]

CDN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia czarno-białe są bardzo ładne jeżeli autor nie przesadza z ich użyciem ;) Teraz to się stało jakoś nagminnie modne przez amatorów facebookowych fotek popisowych, gdzie w tych czarno-białych zdjęciach nie widać już sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mają swój klimat, uwielbiam takie zdjęcia. Najbardziej podobają mi się jednak te, które od razu są zrobione jako czarno-białe, przerabiane nie mają jak dla mnie tyle uroku, choć jak ktoś umie zrobić to dobrze to nie widać wielkiej różnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi