Jump to content
T85

Schiller

Recommended Posts

Duet Schiller powstał pod koniec lat 90. w Niemczech. Stworzyli go dwaj producenci Christopher von Deylen i Mirko von Schlieffen. Nazwa grupy nawiązuje do nazwiska wielkiego poety niemieckiego Fryderyka Schillera.MuzykaSchilera to połączenie trance'owych beatów i poetyckich tekstów. Debiutancki album formacji, zatytułowany "Zeitgeist", ukazał się w 1999 roku. Kolejna płyta "Weltreise" ukazała się dwa lata później. Płyty odniosły znaczny sukces, a ich sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. W międzyczasie obaj muzycy brali udział w innych projektach.

Po odejściu Mirko von Schlieffena, Christopher von Deylen stał się jedyną osobą odpowiedzialną za projekt Schiller. Owocem jego rocznej pracy w studio był materiał zgromadzony na albumie "Leben", który ukazał się w 2003 roku. Krążek promowany był przez singiel "Leben. I Feel You", w którym partie wokalne wykonuje Peter Heppner z niemieckiej formacji new romantic Wolfsheim.

Jesienią 2005 rokuSchiler powrócił z nowym, czwartym już albumem, zatytułowanym "Tag und Nacht". Płytę pomował singiel "Die Nacht ...du Bist Nicht Allein", z gościnnym udziałem Thomasa d. Wersja północnoamerykańska tego krążka pojawiła się w sprzedaży dopiero dwa lata później.

Tymczasem kolejna płyta artysty, zatytułowana "Sehnsucht", miała trafić na półki sklepowe w grudniu 2007 roku. Ostatecznie do premiery doszło dopiero pod koniec lutego następnego roku. Nagraniem promującym wybrano utwór tytułowy, a samo wydawnictwo bardzo szybko pokryło się złotem za sprzedaż przekraczającą 100 tysięcy egzemplarzy. Na rynkach międzynarodowych – longplay ukazał się pod koniec maja 2008 roku, pod nazwą "Desire".

W 2008 roku Schiller nawiązał udaną współpracę z amerykańską piosenkarką i gitarzystką,Colbie Caillat , czego efektem był singiel "You", do którego zresztą nakręcono także teledysk. Niedługo potem artysta wyprodukował utwór "Time For Dreams", nagrany razem z chińską pianistką Lang Lang.

W marcu 2010 roku ukazał się dwupłytowy krążek "Atemlos", z trzydziestoma nowymi kompozycjami, wśród których znalazły się interesujące duety, między innymi z, Lenką i Kim Sanders .

To tyle o nich i może troszkę muzycznie ich przedstawię :

Na początek coś z pierwszego albumu ich :

Następnie chyba najlepsze dla mnie połączenie :

I na koniec coś również fajnego dla mnie

http://www.youtube.com/watch?v=UXDS8lnIDPc

Szczerze powiedziawszy, wcześniej znałam tylko "I feel you" która była niemałym hitem parę lat temu. Tylko na jej podstawie mogę stwierdzić, że zespół jest całkiem, całkiem :) ale i tak nie przebije poleconego mi przez Ciebie And One ;P

No ja troszkę bardziej się zagłębniłem w ich twórczość i powiem że nawet bardzo fajnie się ich słucha. Co do I feel you to na prawdę, był bardzo piękny przebój. I to właściwie dzięki tem że pomógł im Peter Heppner, który na prawdę zna się na tym co robi. Co pokazał na następnej płycie Schillera gdzie był z nim kolejny utwór a mianowicie :

Ale tam również pojawił się inny piękny duet, który jak mi się wydaje potem znowu powstał, a mianowicie mam na myśli duet z September :

Dobra teraz duet z najnowszej płyty który mi się podoba. A mianowicie z pomocą przyszła Lenka

http://www.youtube.com/watch?v=-zW9o6w3kOM