Jump to content
T85

Schiller

Recommended Posts

Duet Schiller powstał pod koniec lat 90. w Niemczech. Stworzyli go dwaj producenci Christopher von Deylen i Mirko von Schlieffen. Nazwa grupy nawiązuje do nazwiska wielkiego poety niemieckiego Fryderyka Schillera.MuzykaSchilera to połączenie trance'owych beatów i poetyckich tekstów. Debiutancki album formacji, zatytułowany "Zeitgeist", ukazał się w 1999 roku. Kolejna płyta "Weltreise" ukazała się dwa lata później. Płyty odniosły znaczny sukces, a ich sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. W międzyczasie obaj muzycy brali udział w innych projektach.

Po odejściu Mirko von Schlieffena, Christopher von Deylen stał się jedyną osobą odpowiedzialną za projekt Schiller. Owocem jego rocznej pracy w studio był materiał zgromadzony na albumie "Leben", który ukazał się w 2003 roku. Krążek promowany był przez singiel "Leben. I Feel You", w którym partie wokalne wykonuje Peter Heppner z niemieckiej formacji new romantic Wolfsheim.

Jesienią 2005 rokuSchiler powrócił z nowym, czwartym już albumem, zatytułowanym "Tag und Nacht". Płytę pomował singiel "Die Nacht ...du Bist Nicht Allein", z gościnnym udziałem Thomasa d. Wersja północnoamerykańska tego krążka pojawiła się w sprzedaży dopiero dwa lata później.

Tymczasem kolejna płyta artysty, zatytułowana "Sehnsucht", miała trafić na półki sklepowe w grudniu 2007 roku. Ostatecznie do premiery doszło dopiero pod koniec lutego następnego roku. Nagraniem promującym wybrano utwór tytułowy, a samo wydawnictwo bardzo szybko pokryło się złotem za sprzedaż przekraczającą 100 tysięcy egzemplarzy. Na rynkach międzynarodowych – longplay ukazał się pod koniec maja 2008 roku, pod nazwą "Desire".

W 2008 roku Schiller nawiązał udaną współpracę z amerykańską piosenkarką i gitarzystką,Colbie Caillat , czego efektem był singiel "You", do którego zresztą nakręcono także teledysk. Niedługo potem artysta wyprodukował utwór "Time For Dreams", nagrany razem z chińską pianistką Lang Lang.

W marcu 2010 roku ukazał się dwupłytowy krążek "Atemlos", z trzydziestoma nowymi kompozycjami, wśród których znalazły się interesujące duety, między innymi z, Lenką i Kim Sanders .

To tyle o nich i może troszkę muzycznie ich przedstawię :

Na początek coś z pierwszego albumu ich :

Następnie chyba najlepsze dla mnie połączenie :

I na koniec coś również fajnego dla mnie

http://www.youtube.com/watch?v=UXDS8lnIDPc

Share this post


Link to post

Szczerze powiedziawszy, wcześniej znałam tylko "I feel you" która była niemałym hitem parę lat temu. Tylko na jej podstawie mogę stwierdzić, że zespół jest całkiem, całkiem :) ale i tak nie przebije poleconego mi przez Ciebie And One ;P

Share this post


Link to post

No ja troszkę bardziej się zagłębniłem w ich twórczość i powiem że nawet bardzo fajnie się ich słucha. Co do I feel you to na prawdę, był bardzo piękny przebój. I to właściwie dzięki tem że pomógł im Peter Heppner, który na prawdę zna się na tym co robi. Co pokazał na następnej płycie Schillera gdzie był z nim kolejny utwór a mianowicie :

Ale tam również pojawił się inny piękny duet, który jak mi się wydaje potem znowu powstał, a mianowicie mam na myśli duet z September :

Dobra teraz duet z najnowszej płyty który mi się podoba. A mianowicie z pomocą przyszła Lenka

http://www.youtube.com/watch?v=-zW9o6w3kOM

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.