Jump to content
eXmate

[PROJEKT] Konfetti - Klient Witryn Internetowych

Recommended Posts

Co to jest, co to będzie?

Konfetti jest to program (gadżet) mojego autorstwa który ma koncentrować się na promocji witryn internetowych skupiających wokoło siebie pewną społeczność.

Pierwszy jego wypust wyglądał tak:

np3xq8.png

Dość ubogi jeżeli chodzi o funkcje aczkolwiek darmowy i niebawem się to się zmieni :).

Pracuję od pewnego czasu nad nową wersją tego programu a funkcje które będzie posiadał można ogarnąć niżej:

a) Obsługa wielu styli - każdy będzie mógł zmienić w programie praktycznie dowolną jego część jeżeli chodzi o wygląd i tekst, ponieważ będzie on tworzony jedynie za pomocą grafik. Sam układ programu niestety pozostaje bez zmian.

B) Panel administracyjny będzie wyposażony w nowe możliwości takie jak wyżej wymieniona zmiana styli i konfigurowanie wszystkich przycisków zawartych w ów programie, prócz oczywiście tych z wbudowanymi funkcjami, czego nie da się pominąć. Dodatkowo możliwe będzie jak w wersji poprzedniej, ustawienie własnego loginu i hasła do panelu administracyjnego. (w przyszłości może zdalne pobieranie tych danych z bazy serwisu dla którego program miał by być wykorzystywany)

c) Domyślnie będzie wyposażony on w witrynę niusów (Prasę) oraz mini system gier, filmów, muzyki (multimedia) - opartym jedynie o czysty html i flasha.

d) Znajdzie się również miejsce na reklamę - rotator bannerów wrzucamy na hosta i podpinamy pod program w bardzo prosty sposób za pomocą panelu administracyjnego.

e) komunikator - najprawdopodobniej ajaxowy shoutbox

d) Portale społecznościowe będą dostępne za pomocą wbudowanych ikonek - opcję tą można będzie włączyć lub wyłączyć w zależności od tego czy ktoś zamierza z tego korzystać czy też nie. Wersja angielska będzie zawierać takie serwisy jak Facebook, Google Plus i Twitter a do polskiej dochodzi jeszcze NK.

f) Do ustawień programu znowu wpada przezroczystość programu, która nie będzie zapisywana po jego ponownym odpaleniu ze względu na problem wynikający z ukrycia całego okna a później niemożności jego przywrócenia do normalnego porządku rzeczy.

Integracja:

Jako że program jest oparty na przeglądarce internetowej to każdy koder może spokojnie dostosować swój skrypt do tego gadżetu.

Na dzień dzisiejszy to by było wszystko. Informuję też, że aplikacja ta będzie płatna ale nie droga :).

Cena jego nie przekroczy 20zł. Paczka będzie posiadała dodatkowo 3 style, oczywiście w różnej kolorystyce i dodatkowo w ramach promocji 1 aktualizację oprogramowania (UWAGA: Nie chodzi tu o naprawę błędów a o wzbogacenie o nowe możliwości)

Jeżeli macie jakieś pomysły, pytania, zastrzeżenia to chętnie ich wysłucham :D

Share this post


Link to post

Projekt ciekawy, ale mam kilka zastrzeżeń językowych :)

Communicator - komunikatory prawie zawsze nazywają się 'Instant Messenger' lub po prostu IM, nigdy nie spotkałem się z określeniem 'Communicator'

Please entry password - powinno być 'please enter password', lub jeszcze lepiej 'please enter your password'

You are in the Administration Control Panel. Restart the application after changing your settings.

Raczej nie kapitalizuje się 'you' w angielskim

Important: Please change your Administration Control Panel password if you have logged in for the first time

Change ACP password

You could change your module adresses below

Powodzenia!

Share this post


Link to post

Jeżeli chodzi o zastrzeżenie językowe to program powyżej jest dość stary :). Nota bene został on upubliczniony na angielskiej witrynie wsparcia i żaden z użytkowników nie zgłosił takowych błędów. Wychodzę z wniosku, że tak czy owak teksty zawarte w nim są zrozumiałe :).

Share this post


Link to post

Zmiany:

- Możliwość minimalizacji programu do traya po wciśnięciu przycisku "Exit" (tutaj pojawia się kolejna opcja w ACP - dotycząca tłumaczenia 2 tekstów zawartych w programie)

- Odpada ograniczenie wynikające z konieczności integracji serwisów społecznościowych w fazie wbudowanej. Funkcja ta będzie luźna więc każdy może bez problemu zastąpić ikony jak i ich adresy do własnych niecnych celów. ( w wersji podstawowej będą one najprawdopodobniej istnieć jednak zmiana ich na każdą dowolną funkcję wbudowaną w waszą stronę www nie będzie stanowiła żadnego problemu).

- minimalna rozdzielczość ekranu 1024x768

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.