Jump to content
Frodeck

Okulary, a soczewki.

Recommended Posts

Noszę od 7-8 roku życia, jakoś tak. Acz od miesiąca mam też szkła, iiii... Kupuję w przyszłym tygodniu na kolejne pół roku. :D Nie mam nic do swojego wyglądu w okularach, chyba tylko, że zasłaniają mi oka, i Moja nie może w nie patrzeć. :3 Ale soczewki są o niebo wygodniejsze i lepsze w użyciu. Jest szerszy kąt widzenia, nie ma problemów ze spadaniem i poprawianiem co chwilę, jak oksy, nie parują przy zmianie temperatur... A i koregują wzrok, bo przy dużych wadach - jak moje - muszę nosić o 0,25 dioptrii mniejsze, i już czuję, że poprawił mi się kapkę wzrok. :)

Nie noszę, choć kiedyś dostałam okulary na wszelki wypadek - "gdybym była np. daleko od tablicy". Na szczęście nie potrzebuję ich... No i uważam, że raczej nie dodają mi uroku, wolę swoją wersję bezokularową ;)

Mam minusy i astygmatyzm. Nie jest to duża wada wzroku, w jednym oku 0.5, w drugim 0.75. Noszę je jednak tylko w domu, do kompa, czytania, a do niedawna, do szkoły.

Okulary to nie wstyd! Po porostu zostały wygryzione przez soczewki, które są bardziej praktyczne. Są osoby, które w okularach wyglądają lepiej niż bez nich. ;)

Wkurza mnie, kiedy dziewczyny o brązowych oczach zakładają niebieskie soczewki, jak to okropnie wygląda... Sama niby powinnam nosić okulary, mam takie w kolorze fuksji, w sumie nie wiem, co mnie podkusiło, żeby takie wybrać. Nie noszę ich, bo nie czuję potrzeby. A co najlepsze, powinnam je nosić już czwarty rok, nie noszę wcale i za każdym razem jak idę do okulisty, mówią mi że mi sie poprawiło, hahaha.

korekcyjnych na szczęście nie muszę nosić, ale nie uważam, że to wstyd.

zawsze można wybrać fajną oprawkę w ciekawym kolorze.

chociaż mnie nie pasują i pewnie jakbym musiała to wybrałabym soczewki.

Soczewki noszę już kilka lat, bo są praktyczniejsze od okularów. Co prawda, zdarza mi się zakładać okulary, gdy jestem w domu i nie muszę nigdzie wychodzić, czegoś zrobić itp. Zazwyczaj jednak zakładam soczewki, nie muszę się wtedy o nic martwić.