Skocz do zawartości
Andriskos.pl kończy swoją działalność Więcej informacji... ×
sekundka

Sposoby na przyspieszenie komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

W miarę możliwości utrzymanie porządku na dysku twardym. Mój sprawdzony sposób to system i podstawowe programy na Dysku Lokalnym C, a dane na Dysku Lokalnym D.

Częste skanowanie komputera w celu usunięcia wirusów.

Korzystanie z programów typu CCleaner.

Programy tytułowane jako przyśpieszacze kompa tak naprawdę mogą zadziałać chwilowo, a potem jeszcze bardziej zamulą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Częste używanie CCleanera, dbam o dyski - tak jak u Deva programy mam na dysku C, a resztę na D, nie zapominam o defragmentacji. Przy okazji bawię się poleceniem <msconfig> - włażę w ustawienia systemowe, wyłączam zbędne usługi itp. Sprawdziło się na XPeku, sprawdza się na Siódemce. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Usuwanie starych plików systemowych które nie mają żadnej roli, poprostu usuwanie zbędnych śmieci

..hee dobre....nie ma czegoś jak stare pliki systemowe (moga byc i z przed "piecdziesieciu lat" to i tak sa wazne)....chyba że dla Ciebie to są rozszerzenia typu *.temp , *.old itp...no ale to są albo kopie albo pliki ktore robione są przez programy, przeglądarki...usuń cos z system lub system32 w windowsie to sie przekonasz ze nie nalezy usuwac "starych plików systemowych"

Ja uzywam do defragmentacji dysku: Hs WinPerfect

Do optymalizacji oraz defragmentacji rejestru: Rizone Power Tool

Clear Type ustawiam odpowiednio czyli wyswietlanie czcionek w systemi (niby nic a pamieciozerne)

Do optymalizacji uzywam tez Systerac XP (jest tez chyba do siudemki) - jest to pakiet caly do optymalizacji: defragmentator dysku , rejestru, optymalizacja internetu, oczyszczanie ze zbednych plikow itd.

Odpowiednie ustawienie pliku wymiany (jezeli korzystasz a jak masz duzo ramu mozesz wylaczyc chociaz tez nie polecam calkowitego wylaczenia poniewaz niektore aplikacje moge zle przypisywac pamiec rozszerzona i wywalac bledy)

Oczywiscie CCleaner itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Defragmentacje + CCleaner z włączona funkcją automatycznego uruchamiania programu wraz z funkcją czyszczenia.

CCleaner musi byc odpowiednio skonfigurowany! Jeżeli nie wiecie co możecie zaznaczyć bądź odznaczyć pozostańcie przy ustawieniach domyślnych.

Niebawem moze pokażę wam na screenach moją konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja aby przyspieszyć swojego kompa stosuję defragmentację HDD oraz czyszczenie rejestru. Co jakiś czas sprawdzam też kompa pod kątem wirusów bo one również potrafią spowolnić komputer [oprócz opcji zniszcz system ;) ].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. CCleaner usuwanie syfu.

2. Styl klasyczny

3. Wywalenie nieużywanych programów.

4. Defragmentacja dysków.

5. Skanowanie od wirusów,trojanów etc.

6. Wyłączanie zbędnych usług startujących z Windowsem.

7. Wyłącznie indeksowania plików.

8. Oczyszczenie rejestru.

9. Defragmentacja rejestru.

10. Wykorzystanie programu tuneup zrobić kilka rzeczy i wywalić potem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi