Skocz do zawartości
calke

Harry Potter - Co sądzicie o tej serii?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo, ostatnio przeczytałem ostatnią już część Harrego Pottera i muszę przyznać, że wszystkie książki bardzo mi się podobały.

Miło się czyta, dużo szczegółów, ciekawie opisane. Wszystkie książki oceniam pozytywnie. Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie czytali książek o przygodach Harrego Pottera gorąco zachęcam - miło się czyta, czas leci szybko i jeśli lubicie te klimaty - na pewno książka się Wam spodoba.

Czytaliście już książki o Harrym Potterze? Co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie również książka się podobała. Przede wszystkim jest bardzo wciągająca. Zarówno pod względem fabuły, jak i stylu pisania. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to ciężko oderwać się od czytania. Z drugiej strony nie jest to książka, do której wróciłabym drugi raz. Przeczytałam, podobała mi się, ale nie stałam się dzięki niej wielką potteromaniaczką:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałam dwie części Harrego, zaraz jak się ukazały. To nie moje klimaty ale wtedy kler bardzo krytykował tę książkę i chciałam osobiście się przekonać czy mają rację. Książka podobała mi się bardzo i mogłam spokojnie podsunąć ją mojej, nastoletniej wtedy, córce. I powiem Wam, że to była chybe jej pierwsza ksiazka przeczytana w całości. Do tej pory wszystkie tomy stoją u niej na półce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałam pierwszą część tylko, bo pani w 5 klasie podstawówki ustaliła to z nami jako jedną z lektur, faktycznie ma w sobie to coś, ale mnie nie wciągnęło, po prostu lubię bardziej realistyczne pozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem fanatyczką tej serii, dosłownie! Przeczytałam wszystkie książki od deski do deski około ośmiu razy, a jeśli chodzi o filmy to mogłabym spokojnie robić za lektora, z pamięci ofc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem i obejrzałem wszystkie i bardzo mi się podoba HP. Do książek lubię wracać bo to jest chyba najlżejsza książka jaką czytałem, czyta się płynnie i nie trzeba za dużo myśleć po męczącym dniu. :) Taka idealna pod poduszkę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę to powiedzieć głośno: jestem Potteromaniaczką odkąd jakieś 10-11 lat temu sięgnęłam po pierwszą cześć. Może to głupie (to na pewno głupie), ale raz w roku robię sobie 'maraton z Harrym Potterem' i czytam wszystkie części po kolei. Kompletnie nie przeszkadza mi to, że znam niemal na pamięć. Zawsze śmieję się i płaczę w tych samych momentach akcji. 

Co do ekranizacji to nie jestem wielką fanką, lubię je obejrzeć od czasu do czasu. Jednak zawsze rażą mnie odstępstwa od książki (nadal nie umiem wybaczyć tej sceny, gdzie Ginny wiąże buta Harry`emu :D) i niektórzy odtwórcy ról niekoniecznie pasują mi do postaci przez nie granych.

Jak byłam mała to czekałam na list z Hogwartu i w głębi duszy uważam, że istnieją czarodzieje, jednak się do tego nie przyznaję zbyt często. Za to przyznaję się, że to dzięki Potterowi polubiłam czytanie i stałam się molem książkowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NIe wiem czy moge się nazwać fanką Pottera, ale szkoda, że to już koniec serii.... Czytałam wszystkie części, oglądałam każdą po x razy, premiery oczywiście na dużym ekranie i czekanie z niecierpliwością na kolejną. Cholernie mnie to wciągnęło. Fajne oderwanie od rzeczywistości i ciekawa lektura, (tym bardziej, że lubie czytać), niebanalnie napisane. Jeśli chodzi o filmy też było na czym zawiesić oko, chciało się jeszcze i jeszcze i jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba należe do mniejszości, bo nie mogę go znieść. próbowałam każdą jedną książkę przeczytać, jednak po kilku stronach dopadało mnie ziewanie i koniec. nie wciągało mnie to. ba filmach podobnie. kiedy ogląda go ktoś u mnie, to chwila i jest ok. ale zaraz jest już po mnie. śpię jak zabita. nie dla mnie ta cała seria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z czystej ciekawości przeczytałem wszystkie części. Nie powiem że zrobiły na mnie jakieś wielkie wrażenie, ale były dość ciekawe. 

Na pewno nie zaliczam się do fantów Harrego, bo z całej serii typ denerwował mnie jak mało kto a potem jak zobaczyłem filmy z Danielem Radcliffe to całkowicie mnie odrzuciło  i przez ostatnią część przebrnąłem tylko po to aby zobaczyć jak się skończy. 

Choć filmy dużo ciekawsze niż książka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi