Jump to content

Recommended Posts

Żywe trupy (ang. The Walking Dead) – amerykański serial telewizyjny, stanowiący adaptację komiksu Żywe trupy. Światowa premiera serialu miała miejsce 31 października 2010 roku[1].

8 listopada 2010 telewizja AMC zapowiedziała kontynuację serialu[2]. Amerykańska premiera drugiej serii, który liczy trzynaście odcinków, miała miejsce 16 października 2011[3]. 25 października 2011 stacja AMC ogłosiła, że powstanie trzecia seria, której premiera przewidziana jest na październik 2012 (USA)[4].

Ukryj

Fabuła

Akcja serialu skupia się na grupie ludzi, którzy starają się przeżyć w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Większość akcji filmu rozgrywa się w obszarze metropolitarnym oraz w okolicy Atlanty w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem bohaterów serialu jest szukanie schronienia i ucieczka z dala od hord zombie (zwanych w filmie szwendacze, z ang. walkers), które atakują każdą żywą istotę, i których samo ugryzienie z czasem staje się śmiertelne i powoduje przemianę w zombie. Fabuła koncentruje się głównie na problemach grupy, których podstawowym celem jest utrzymanie własnego życia oraz stawianie czoła trudnym sytuacjom w kontaktach z innymi ludźmi, którzy przetrwali po katastrofie, czy w przypadkach śmierci członka grupy.

Oglądacie ten serial? Jak wam się podoba? Może macie zamiar zacząć go oglądać?

W 2 miesiące obejrzałem wszystkie obecne odcinki, i rozsadza mnie na myśl, że kolejne dopiero od lutego... :leze: Ale serial miazga. Duuużo krwi i zombie, hue hue. No i wciągająca fabuła, po 2,5 sezonu nie stał się czymś typu Lost, co nudziło z odcinka na odcinek, bo w odpowiednich momentach wprowadzają nowe wątki, etc. Polecam generalnie wszystkim fanom akcji i zombie. :D

Ok, ogarnąłem w końcu wszystkie dostępne odcinki i jestem pod wrażeniem :) Przed nami jeszcze 7 odcinków 3 sezonu i sezon 4... Nie mogę się doczekać, cały czas trzyma w napięciu :)

Jakieś seriale godne polecenia? Obejrzałem już SFU, Dextera i Breaking Bad.

Osobiście, zatrzymałem się  w połowie 3 sezonu. Bardzo dobry serial, ukazujący w sposób dokładny, sposób przetrwania w świecie, gdzie wszelkie zasady moralne przestały istnieć. Ukazuje świat przez pryzmat zombie apokalipsy, czyli świat gdzie wszystko uległo zezwierzęceniu, nawet dobra moralne. Świetny, w każdym calu, szczególnie gra aktorska i aspekt survivalowy, co wyróżnia serial. Pierwszy sezon to solidny kopniak w przyrodzenie, krótki lecz konkretny. Drugi, trochę przynudza, ale za to skupia się wokół bohaterów i ich osobliwych relacji. Trzeci sezon, prawdziwa jazda bez trzymanki.

A i owszem....oglądam.W sumie oglądałam do 4 sezonu...potem jakoś nie miałam kiedy.A teraz?A teraz namiętnie nadrabiam...póki co jestem na sezonie 6 odc.9....i nie ogarniam, ze tak mnie to wciagneło....znowu.

Niby to takie prozaiczne a jednak ma w sobie jakiś głębszy przekaz...

9 godzin temu, Niebieska napisał:

Coś takiego oglądam jak po 6 wychodzę z psem na spacer 😛 

Buhahaha....piękny Ci to widok. I...horror na żywo jednoczesnie 🙂

Nic tylko zacząć pakowac do torebki maczetę 😄 (moze nikt nie zauważy : p) bo to nigdy nie wiadomo, czy Którys nie zaatakuje z "zaskoka" 🙂