Jump to content
Luvuu

Ulubiony klub piłkarski

Recommended Posts

Mamy już temat o ulubionych klubach w Polsce, ale jestem pewna, że wśród nas są także fani klubów zagranicznych. Jesteście w stanie nazwać się fanem jakiegoś zespołu? Jeśli tak, to dlaczego cenicie sobie właśnie tą konkretną drużynę? Co myślicie na temat 'sezonowych' fanów - tych, którzy opowiadają się za daną drużyną, tylko wtedy kiedy zwycięża? Macie jakieś znienawidzone drużyny?

Jakżeby inaczej. Polska piłka to dwa i pół metra mułu, w ogóle się nią nie interesuję, co najwyżej śledzę poczynania tzw. "diamentów", to znaczy piłkarzy, którzy mogą zrobić karierę. Jeżeli chodzi jednak o piłkę zagraniczną to jest to jedna, z naprawdę nielicznych rzeczy, od której jestem uzależniony. Jestem kibicem zespołu AC Milan. Od zawsze. Raz byłem na meczu na żywo, w Mediolanie, jestem członkiem stowarzyszenia Milan Club Polonia, oglądam każdy mecz, mimo, że w tym sezonie nie wiedzie nam się kompletnie, znam ten zespół na pamięć, dlatego myślę, że mogę się nazwać fanem. Tzw. "sezonowców" nie traktuję poważnie, są to osoby zazwyczaj stawiające porażkę przeciwnika wyżej aniżeli zwycięstwo swojego zespołu. W ogólę nie przejmuję się docinkami ze stron takich osób, bo czuję, że oni doskonale wiedzą, że się błaźnią ;)

Guest Taxido

Ulubiona drużyna Manchester United i Juventus. Kluby których nie lubię Chelsea i Lazio Rzym. O Polskiej lidze nie ma nawet co pisać żal patrzeć jak mistrz polski w pierwszej rundzie pucharów międzynarodowych odpada z mistrzem albani czy trzeciej drużyny łotwy.

Moją miłością jest Chelsea Londyn, kibicuje im od 2005 roku, jeśli chodzi o te kluby doktórych pałam nienawiścią to z całą pewnością Barcelona. Może wydawać się to dziwne, ale do innych angielskich klubów podchodzę z przymrużeniem oka. Co do kibiców/'kibiców' tych teamów to zupełnie inna sprawa. Nie lubię 'kibiców' MU, ponieważ większość z nich odznacza się zbyt dużą pewnością siebie, chamstwem, prostactwem i nie szanowaniem innych fanklubów. Zdarzają się oczywiście, że te osoby pokazują klasę, (spora grupa krakowskich kibiców ManU) ale są w mniejszości.

Inną kwestią są sezonowcy, bardzo śmieszy mnie ta grupa, ale bardzo łatwo jest takich wykryć. Z reguły nie staram się ich ośmieszać, ale kiedy przechwalają się ile ich klub zdobył trofeów, mówią, że nie znam się na piłce, bo po a. jestem kobietą, b. blondynką doprowadza mnie to do wściekłości. Nie wszystko jest takie jak się wydaje ;)