Jump to content
kicia.

Twój najlepszy przepis!

Recommended Posts

Szukałam i chyba nie ma :)

Pochwalcie się swoimi popisowymi przepisami... na cokolwiek :)

mój to chyba pizza i zapiekanka makaronowa z winiary (ale ta ostatnia sie nie liczy bo sos z proszku :P).

Jakby ktos chciał przepis na fajne ciasto do pizzy to podam :)

lubię proste i szybkie dania, chociaż czasem nawet z nudów próbuję czegoś bardziej ambitnego. ulubione:

- tortilla (placki kupuję gotowe, kurczak w przyprawach, sałata lodowa/kapusta pekińska, pomidor, sos czosnkowy)

- kurczak z warzywami na patelni i ryż

- rogaliki z ciasta francuskiego z czekoladą lub marmoladą

:clap:

Podzielę się z wami niesamowitym przepisem na herbatę :)

1. Zagotuj wodę.

2. Wlej wodę do do czegoś okrągłego. (nie może mieć dziur!)

3. Wsyp coś aby woda zmieniła kolor na zielonkawy. (jak nie masz co, mogą być zwykłe liście z kwiatka)

4. Dosyp cukru.

Gotowe! Herbata po studencku!

mogą być zwykłe liście z kwiatka)

No, ale chyba nie z każdego bo niektóre są trujące xD

Po drugie skoro stać kogoś na cukier to czemu nie na herbatę choćby najtańszą :shifty:

Chyba, że cukier też potrafisz robić?

Mój najlepszy przepis hmmm nie wiem, nie mnie oceniać :hihi:

To można wtedy zastąpić ten cukier czymś tego samego koloru. Nie będzie widać różnicy. Smak to inna sprawa.

No, a tu właśnie chodzi o to, żeby zrobić coś z niczego i do tego było to jeszcze pyszne.

To już lepiej jabłko, albo jakiś inny owoc zagotować z wodą i cukrem :)

Albo skarmelizować cukier i dolać czegoś (mocniejszego xD) np. cytryny, zimą w sam raz :whistle:

Albo skarmelizować cukier i dolać czegoś (mocniejszego xD) np. cytryny, zimą w sam raz :whistle:

Myślę, że dla przeciętnego studenta jst to zbyt skomplikowany proces haha xD

A co do moich najlepszych przepisów, nie wiem, ciężko mi oceniać, poza tym mam niewielkie doświadczenie w gotowaniu, ale:

Podobno robię dobrą pizzę, sałatkę grecką, ciasta, zupę ogórkową, ciasto francuskie z serem, szynką i pieczarkami, tortille (wspólnie z Dev'em haha) i jeszcze inne takie typowe dania obiadowe. ;)

Podobno robię dobrą pizzę, sałatkę grecką, ciasta, zupę ogórkową, ciasto francuskie z serem, szynką i pieczarkami, tortille (wspólnie z Dev'em haha) i jeszcze inne takie typowe dania obiadowe. ;)

Potwierdzam! :)

Mi najlepiej wychodzi ciasto banoffee. ;)

Zapiekanka makaronowa (z sosem Pomysł na... UWAGA Zapiekankę ziemniaczaną z mięsem mielonym xD, czasem tą ziemniaczaną też robię, również bardzo fajnie mi wychodzi :P), spaghetti, makaron ze szpinakiem i kurczakiem :D

:mniam:

Moze nie najlepszy ale dobry: wieprzowe poledwiczki (sakiewki) z nadzieniem z gruszki orzechow wloskich i sera camembert na grillowanym baklazanie cukinii i czerwonej cebuli do tego chipsy z ziemniakow batata

Dwa dojrzałe pomidory, jeden bakłażan, dwie czerwone cebule, duży ząbek czosnku, sól, pieprz, oliwa z pierwszego tłoczenia. Wszystko podsmażyć, na koniec dolać kieliszek madery. Następnie delikatnie mieszając, otworzyć okno i wy***rdolić wszystko w pi***. Po wywietrzeniu mieszkania, należy udać się do najbliższej budki z kebabem, aby wreszcie zeżreć coś konkretnego.